Zew Cthulhu: Wielki Terror

Porywająca dwuczęściowa minikampania
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Poznaj czas walk, intryg i grozy. Podzielony kraj, w którym klasa wyższa korzysta ze swego bogactwa, podczas gdy biedoty nie stać nawet na chleb. W którym gniewne okrzyki spowodowane niesprawiedliwością losu przybierają na sile, aż stają się iskrą zapalną wielkiego zrywu - zjednoczony lud zrzuca jarzmo starej władzy i rusza ku jaśniejszej, pełnej nadziei przyszłości. Z czasem nadzieję zastąpi lęk, a we Francji nastaną czasy Wielkiego Terroru. Gilotyna będzie się nieustannie domagała świeżej krwi.Zew Cthulhu: Wielki Terror to rozbudowany, dwuczęściowy scenariusz historyczny osadzony w czasach rewolucji francuskiej. W części pierwszej, osadzonej w roku 1789, w przededniu rewolucji, Badacze zstąpią do paryskich katakumb, a także zmierzą się z trudami życia na królewskim dworze, gdzie rozpusta i zepsucie budzą własne demony.Część druga, osadzona w dobie Wielkiego Terroru, rzuci Badaczy w sam środek spisku - gry szpiegów i agentów poszukujących zdrajców, którzy usiłują zaburzyć nowy porządek. Wśród chaosu i niebezpieczeństw rewolucyjnego Paryża trzeba znaleźć sposób na powstrzymanie koszmaru, który może wepchnąć Francję i całą Europę w niezgłębiony mrok.Podręcznik zawiera opis ram historycznych z zatrzęsieniem pomocnych informacji, dzięki którym Strażnik Tajemnic będzie mógł wiernie odtworzyć okres rewolucji francuskiej, a także nowe zawody dla Badaczy. Oprócz dwuczęściowego scenariusza, w Wielkim Terrorze znajdziesz też garść pomysłów, które można łatwo rozwinąć do pełnoprawnych przygód i w ten sposób uzyskać rozbudowaną kampanię.Zew Cthulhu: Wielki Terror można go rozegrać jako samodzielną minikampanię lub jako dodatkowe, powiązane z główną fabułą scenariusze w monumentalnej kampanii Horror w Orient Expressie.
Wydawca:
Black Monk
Liczba stron:
120
Rodzaj oprawy:
twarda
14995
12750
-15%

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: styczeń 2023 r.


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Poznaj czas walk, intryg i grozy. Podzielony kraj, w którym klasa wyższa korzysta ze swego bogactwa, podczas gdy biedoty nie stać nawet na chleb. W którym gniewne okrzyki spowodowane niesprawiedliwością losu przybierają na sile, aż stają się iskrą zapalną wielkiego zrywu - zjednoczony lud zrzuca jarzmo starej władzy i rusza ku jaśniejszej, pełnej nadziei przyszłości. Z czasem nadzieję zastąpi lęk, a we Francji nastaną czasy Wielkiego Terroru. Gilotyna będzie się nieustannie domagała świeżej krwi.

Zew Cthulhu: Wielki Terror to rozbudowany, dwuczęściowy scenariusz historyczny osadzony w czasach rewolucji francuskiej. 

W części pierwszej, osadzonej w roku 1789, w przededniu rewolucji, Badacze zstąpią do paryskich katakumb, a także zmierzą się z trudami życia na królewskim dworze, gdzie rozpusta i zepsucie budzą własne demony.

Część druga, osadzona w dobie Wielkiego Terroru, rzuci Badaczy w sam środek spisku - gry szpiegów i agentów poszukujących zdrajców, którzy usiłują zaburzyć nowy porządek. Wśród chaosu i niebezpieczeństw rewolucyjnego Paryża trzeba znaleźć sposób na powstrzymanie koszmaru, który może wepchnąć Francję i całą Europę w niezgłębiony mrok.

Podręcznik zawiera opis ram historycznych z zatrzęsieniem pomocnych informacji, dzięki którym Strażnik Tajemnic będzie mógł wiernie odtworzyć okres rewolucji francuskiej, a także nowe zawody dla Badaczy. Oprócz dwuczęściowego scenariusza, w Wielkim Terrorze znajdziesz też garść pomysłów, które można łatwo rozwinąć do pełnoprawnych przygód i w ten sposób uzyskać rozbudowaną kampanię.

Zew Cthulhu: Wielki Terror można go rozegrać jako samodzielną minikampanię lub jako dodatkowe, powiązane z główną fabułą scenariusze w monumentalnej kampanii Horror w Orient Expressie.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • podręcznik w twardej oprawie, ponad 120 stron
Waga:
1,8 kg

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Zew Cthulhu: Wielki Terror

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie