Inna historia uniwersum DC

Camuncoli, Cucchi
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z... innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry, czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek.  Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu "Zniewolony. 12 Years a Slave".  Autorami rysunków są dwaj Włosi - Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim ("Potwór z Bagien", "Hellblazer") i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. "Churchill et moi").
Autor:
John Ridley
Ilustracje:
Giuseppe Camuncoli, Andrea Cucchi
Wydawca:
Egmont
Liczba stron:
256
Rodzaj oprawy:
twarda
119,95
101,95
-15%

Produkt w przedsprzedaży

Data premiery: listopad 2023 r.


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wyjątkowy album, który ukazuje historię superbohaterów ze świata DC, a także XX-wieczną historię Stanów Zjednoczonych z... innej strony. Znamy te dzieje z punktu widzenia Supermana, Batmana czy sławnych grup herosów. Tymczasem można je również przedstawić z perspektywy bohaterów, którzy stali w cieniu, czy to ze względu na kolor skóry, czy orientację seksualną. Czarna Błyskawica, Bumblebee czy Katana też istnieli i wcale nie mieli łatwo, bo samo bycie obrońcą ludzkości nie zapewniało ani sławy, ani szczęścia. Musieli sobie radzić, chociaż nie byli gorsi od uwielbianych przez tłumy kolegów i koleżanek. 

Autorem tekstu do albumu jest sławny amerykański scenarzysta, pisarz i dramaturg John Ridley, laureat Oscara za scenariusz do filmu "Zniewolony. 12 Years a Slave". 

Autorami rysunków są dwaj Włosi - Giuseppe Camuncoli, który od wielu lat działa na rynku amerykańskim ("Potwór z Bagien", "Hellblazer") i Andrea Cucchi, wcześniej znany przede wszystkim z ilustracji do komiksów wydawanych na rynku francuskojęzycznym (m.in. "Churchill et moi").

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • komiks w twardej oprawie, 256 stron
Waga:
400 g

Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Inna historia uniwersum DC

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie