Yans - Tom 1

Wydanie zbiorcze
Podziel się swoją opinią
  • wydanie polskie
Seria o przygodach kosmicznego agenta, zapoczątkowana w 1980 roku, stała się drugim, obok sagi o Thorgalu, sztandarowym dziełem polskiego rysownika komiksów Grzegorza Rosińskiego, realizowanym dla belgijskiego wydawnictwa Lombard.Ta rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opowieść SF o przygodach tajemniczego przybysza powstawała w trudnych warunkach.Belgijskiego scenarzystę André-Paula Duchâteau i polskiego rysownika dzieliła żelazna kurtyna.Jednak dzięki połączeniu wyobraźni i talentu obu artystów Yans stał się komiksowym przebojem na Zachodzie, a także w Polsce.Dwunastotomowa seria ukształtowała własny poetycki styl i oryginalną mitologię. Grzegorz Rosiński tworzył ją do 1990 roku, po czym przekazał w ręce Zbigniewa Kasprzaka –- Kasa.Pierwsza część trzytomowego wydania zbiorczego zawiera pasjonującą, opartą o wspomnienia autorów i ilustrowaną dokumentami opowieść o okolicznościach powstania tej niezwykłej serii, krótki samodzielny komiks o Yansie pt. Wieża Rozpaczy, a także cztery pierwsze pełnometrażowe epizody:Ostatnia Wyspa, Więzień Wieczności, Mutanci z Xanai, Gladiatorzy.
Autor:
Andre-Paul Duchateau
Ilustracje:
Grzegorz Rosiński
Wydawca:
Egmont
Liczba stron:
224
Rodzaj oprawy:
twarda
9995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Seria o przygodach kosmicznego agenta, zapoczątkowana w 1980 roku, stała się drugim, obok sagi o Thorgalu, sztandarowym dziełem polskiego rysownika komiksów Grzegorza Rosińskiego, realizowanym dla belgijskiego wydawnictwa Lombard.

Ta rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opowieść SF o przygodach tajemniczego przybysza powstawała w trudnych warunkach.

Belgijskiego scenarzystę André-Paula Duchâteau i polskiego rysownika dzieliła żelazna kurtyna.
Jednak dzięki połączeniu wyobraźni i talentu obu artystów Yans stał się komiksowym przebojem na Zachodzie, a także w Polsce.

Dwunastotomowa seria ukształtowała własny poetycki styl i oryginalną mitologię. Grzegorz Rosiński tworzył ją do 1990 roku, po czym przekazał w ręce Zbigniewa Kasprzaka –- Kasa.

Pierwsza część trzytomowego wydania zbiorczego zawiera pasjonującą, opartą o wspomnienia autorów i ilustrowaną dokumentami opowieść o okolicznościach powstania tej niezwykłej serii, krótki samodzielny komiks o Yansie pt. Wieża Rozpaczy, a także cztery pierwsze pełnometrażowe epizody:
Ostatnia WyspaWięzień WiecznościMutanci z XanaiGladiatorzy.

Podstawowe informacje

Waga (kg):
1

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Yans - Tom 1
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do produktu?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie