Łukasz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Mało opinii tutaj, a gra na nie zasluguje. Nie jestem maniakiem historii więc nie mi oceniać, czy gra dobrze odzwierciedla realia. Gra jest świetna pod względem dużego ładunki interakcji między graczami, motyw kupowania głosów przed sejmikiem, element głosowania, worker placementu, wszystko ze sobą gra tak dobrze, że wystarczy jedna osoba, która przeczytała krótką (9 stron) instrukcję i już po pierwszej rundzie wszyscy gracze wiedzą o co chodzi i jak grać. Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra przygodowa! Nie wiem od czego zacząć pochwały, może od strony estetycznej. W grupie mam wielu zapalonych graczy, którzy niejedno już widzieli ale gdy zobaczyli wykonanie Fortune to szczeny w dół. Ilustracje, jakość planszy, kart no i lekko gumowe figurki (żaden tani plastik) wszystko na najwyższym poziomie. Karty bohaterów wydrukowane na GRUBYM kartonie. Produkcje FFG się mogą schować.

Co do rozgrywki to graliśmy cały weekend. Replayability ogromny. Każda rozgrywka jest inna, multum możliwości gry. Gracze przeciwko sobie, gracze przeciwko sobie i grze, gracze razem przeciwko grze, gracze przeciwko sobie drużynowo itp itd.

Oczywiście gra to typowy push your luck ale w tym przypadku to świetnie pasuje, kiedy już prawie ma się zdobyty artefakt i wystarczy jeszcze jeden rzut kośćmi. Można go zdobyć albo stracić wszystko.

Instrukcja banalna, opisy kart czytelne bez możliwości interpretacji na własną korzyść.

Na koniec zostawiłem sobie pudełko. Jest olbrzymie, ma świetne wypraski, wszystkie karty, kostki, pionki mają swoje miejsce i świetnie się to sprawdza w praktyce.

Jeśli jesteście fanami Indiana Jonesa to nie ma co myśleć, trzeba kupować!


Nie spełnia moich oczekiwań :(

Po świetnej Kolejce dodatek rozczarowuje.
Tak na dobrą sprawę jedynie Trybuna Ludu (10 kart) i wódka wprowadzają nową jakość do gry.
Dodatkowa karta przepychanek jest bez sensu i praktycznie bezużyteczna.
Natomiast czarę goryczy przelało 20 pustych kart, które sam mam sobie wypełnić.. Za co ja zapłaciłem 45 zł??
Niestety, jeśli nie potrzebujecie dodatkowego gracza, to dodatek można sobie spokojnie odpuścić..


Wiktor

Liczba recenzji: 0