Magdalena

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Carcassonne Big Box to bardzo ciekawy wybór nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z podstawową wersją gry. Otrzymujemy ogromne pudło z kilkoma dodatkami, które - w zależności od naszych potrzeb czy charakteru - możemy lub nie włączyć w naszą rozgrywkę. Dodatkowa liczba kafelków zdecydowanie przedłuża rozgrywkę (na dwie osoby gra trwa ok. godziny, na trzy - nawet półtorej!).

Carcassonne wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów, co może uzyskać m.in. poprzez budowanie zamków, dróg czy klasztorów. Mimo, iż jest to rodzinna gra, często może wzbudzić kontrowersje i silne emocje wśród graczy (szczególnie, gdy podbierzemy komuś wielkie miasto) ;) W związku ze swoim charakterem - dostawianie kafelków - Carcassonne potrzebuje dużo miejsca, najlepiej podłoga lub szeroki stół.

W Carcassonne można grać zarówno z dziećmi jak i rodzicami, wszyscy powinni być zadowoleni tym bardziej, że tematyka jest ciekawa, grafika przyjazna (ale niezbyt dziecinna) a reguły gry wyjaśnione w sposób prosty, dzięki czemu już przy drugiej rozgrywce nie ma potrzeby sprawdzania punktacji.

Kafelki są twarde dzięki czemu wytrzymają wiele rozgrywek. Do tego drewniane pionki oraz kilka żetonów z grubszego materiału. Niemal niezniszczalne ;)

Zdecydowanie polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Paola13

Liczba recenzji: 49