Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Kapitalna rzecz! Trzeba się ostro napocić nawet na niskim poziomie trudności. Świetne i bardzo przejrzyste reguły a do tego ładne wykonanie. Kooperacyjna do bólu - bez ścisłej współpracy ciężko wygrać bo mechanika nie wybacza błędów. POLECAM!!!


Magazyn kupiłem tylko dla dodatku, który od razu wylądował w pudełku z grą a magazyn - na śmietniku (kompletnie nie znam niemieckiego).

Dodatek wykonany rewelacyjnie i w ogóle nie odróżnia się od reszty żetonów i kart GS. Nowe potwory potrafią zadać bobu i potrafią ostro skomplikować rozgrywkę głównie poprzez blokowanie lokacji wioski jeszcze zanim zdążą ją opętać. Inkarnacja Wu-Fenga jest jeszcze gorsza - blokuje trzy lokacje wioski więc przy dużym pechu mamy mocno przechlapane. Dodatkowy element wioski sprawia, że zawsze nam jakiejś lokacji brakuje więc możliwości kombinowania wzrastają nieporównywalnie - trzeba się ostro napocić, zwłaszcza jak utracimy możliwość egzorcyzmowania nawiedzonych lokacji wioski.

Dodatek kapitalnie wzbogaca rozgrywkę i sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej wymagająca. Każdemu fanowi Dusznych Opowieści szczerze polecam - warto!


Deck kupiłem z myślą o Once Upon a Time z dodatkiem i zasugerowałem się poprzednim komentarzem. Niestety okazał się być nieco za mały ale to wina mojej nadinterpretacji. Szczęście w nieszczęściu wystarcza aby zastąpić słabe oryginalne pudełko OUAT a pozostałe karty wylądowały w pudełku po Dark Tales więc tak czy inaczej jest OK.

Samo pudełko fajnie wykonane, z ładnym nadrukiem. Wewnętrzna wkładka na pewno się przyda i jest wykonana podobnie jak całe pudło. Polecam bo za takie pieniądze zdecydowanie warto.

O dostawie nie piszę bo i po co? Rebel ma znaną markę.


Jednostki stanowią świetne uzupełnienie armii Capitolu. Rangerzy stanowią dobry oddział a Banshee kapitalne wsparcie cięższych i mniej mobilnych modeli.

Wykonanie stoi na poziomie pozostałych modeli Capitolu - czyli dużo lepsze niż modele Bractwa ale do jakości Lodowego Golema czy Karaka im daleko. Jakkolwiek nie kaleczą oczu i prezentują się świetnie na polu bitwy.


No cóż - kiepskie wykonanie modeli Bractwa to chyba norma :/. Jak zwykle modele pomalowane byle jak i na "odwal się" - dobrze, że FFG rozwiązało umowę z tą malująca firmą. Szkoda, że te modele oni zdążyli już skrzywdzić. Warto zastanowić się nad przemalowaniem tych figurek.

W grze oczywiście - dla grających Bractwem - to wartościowe uzupełnienie szeregów. Warto ten skład wystawić na polu bitwy bo z nimi na pewno będzie łatwiej.

O jakości usług Rebela nie ma co pisać - wszyscy wiedzą, że jest ekstra.


thearchitect

Liczba recenzji: 1