Komentarze do produktu: Labyrinth: Ścieżki Przeznaczenia (2 edycja)

Nowa edycja kultowej gry przygodowej!


Mateusz Pronobis [ dodano: 02.11.2016 ]
@Maruda, III edycja to w zasadzie inna gra, bardziej międzynarodowa (4 języki w pudełku), zmienione zostały wszystkie umiejętności postaci, zostały dodane nowe elementy, poprawione zostało wykonanie planszy i żetonów. W instrukcji jedynie lepiej wyjaśniliśmy, czym jest sąsiedni korytarz :) II edycja to pełnowartościowy produkt, w którym można nawet zastosować dodatki, które udało się w ostatnim czasie stworzyć :) Jeśli czujesz się nabity w butelkę, napisz na biuro@letsplaygames.pl, być może razem wypracujemy odpowiednie rozwiązanie, które Cię zadowoli oraz odpowiemy na wszystkie zadane przez Ciebie pytania :) Pozdrawiam!
0
Maruda [ dodano: 23.08.2016 ]
Grę kupiłem niedawno, jeszcze nie zdążyłem w nią zagrać, a tu okazuje się, że wydawnictwo planuje III edycję. I co czytam w zapowiedzi? Że usunięte zostaną błędy II edycji. No proszę państwa, jeśli były błędy, to znaczy, że sprzedano mi zwykły, niedopracowany bubel. W takich sytuacjach wymienia się towar, wysyła erratę albo publikuje nową instrukcję. Tymczasem wydawnictwo z uśmiechem na ustach proponuje nam zakup kolejnej wersji, podobno lepszej. Przyznam, że czuję się nabity w butelkę i w przyszłości będę omijał półprodukty tej firmy szerokim łukiem.
0
Nocny Marek
Akilis [ dodano: 09.08.2016 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Labirynt kupiłem już dawno temu, grałem wiele razy. Zdecydowanie nastawiona na negatywną interakcję, czyli utrudniaj życie pozostałym graczom jak tylko się da :P Zdarzało się nam zakończyć grę w ciągu nawet 10 minut, gdyż jeden z graczy został 'odsunięty' na bok podczas gdy reszta rzuciła się w wir pułapek między sobą.
Z początku rozgrywka wydaje się całkiem szybko zmierzać ku końcowi, jednak po 3 turach okazuje się że przejście gdziekolwiek jest bardzo utrudnione, co zmusza graczy do kreatywnego wymyślania rozwiązań. Jest do dyspozycji wiele akcji które możemy wykonać, dodatkowo korzystając z umiejętności bohaterów. Dużym plusem jest również to że gra nie nudzi się szybko, bo każda rozgrywka jest zupełnie inna. Oczywiście są pewne elementy które po pewnym czasie robią się oczywiste jak np. zdobycie konkretnego przedmiotu, ale zdobycie go za każdym razem wymaga innej drogi, przez co nie da się wpaść w monotonię.
Na minus jest niekiedy niejasne opisanie działania umiejętności, ale po uzgodnieniu nie ma już problemu.
1
Conath [ dodano: 04.05.2016 ]
Bardzo dobra gra, wciągająca i dostarczająca dużo emocji podczas rozgrywki, zarówno dla Pań jak i Panów.

Minus - wykonanie planszy
Nie do końca pasujące elementy, ale wystarczająco do miłej rozgrywki.
0
kuba [ dodano: 03.11.2015 ]
Gra jest absolutnie wspaniała, tłumaczenie zasad całej gry nie zajmuje więcej jak 5 minut i rozpoczęcie rozgrywki nie przysparza problemów nawet najmłodszym. Gra nie może się znudzić dzięki szerokiej gamie bohaterów oraz dzięki swojemu elementu losowości który powoduje że każda rozgrywka jest niejako unikatowa.

Można dodać że występuje bardzo pozytywnym element negatywnych akcji wobec innych graczy co dodaje grze kolorytu i miłego echa rywalizacji. Za tę cenę otrzymujemy grę w którą można grać bez przerwy i co ważniejsze nie znudzimy się nią nawet jeśli będziemy grali po kilka godzin w tygodniu a to wszystko dzięki temu że nie ma jednej recepty na sukces!

Szczerze polecam
0
Blog gra.wstepna.pl [ dodano: 28.09.2015 ]
Labyrinth to gra zdecydowanie nie dla nas. Nie możemy powiedzieć, że jest zła, albo że nie działa, ale nie ma w niej zupełnie nic, co skłoniłoby nas do sięgnięcia po nią kolejny raz. Brakuje nam w niej elementów, których zawsze szukamy w planszówkach – kombinowania, emocji, klimatu.

Labyrinth jest jednak zdobywcą prestiżowego tytułu „Wyróżnienie Graczy” Gra Roku 2012 i ma wielu zwolenników. Jeśli więc lubicie przygodówki spróbujcie i sprawdźcie sami. Może wam uda się wciągnąć w magiczny klimat podziemnych ścieżek i odkryjecie urok Labyrinthu.
1
Hipke [ dodano: 15.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Generalnie wszystko co dobre o tej grze tu już napisano. Nie będę się rozwodził nad mechaniką, czy klimatem, bo to rzecz względna- jednemu przypadnie do gustu, drugiemu nie. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że obecne w tej chwili wydanie Labiryntu, czyli drugie "poprawione", niestety ma jedną, ale za to moim zdaniem poważną wadę- niespasowaną ramkę planszy, przez co nie sposób ułożyć kafelki labiryntu by na siebie nie nachodziły tudzież się wybrzuszały. Uważam to za fatalny błąd wydawnictwa, niespecjalnie przejmującego się reklamacjami klientów i lekceważącego problem zbywając klienta pisząc, że kafelki z czasem się wyrobią i że- uwaga, to jest najlepsze- "w następnym wydaniu damy więcej luzu kafelkom..." No super! Już się nie mogę doczekać żeby kupić kolejną, taką samą grę tylko dla poprawionej ramki... Paranoja. Niestety jedyna rada żeby sobie bez nerwów pograć, to opisana tutaj przez Majsterkowicza, zabawa w przycinanie kafelków.. Co niestety zaraz będę musiał zrobić... Tym, którzy tego wydania jeszcze nie zakupili, serdecznie odradzam- proponuję poczekać na następne wydanie. Choć biorąc pod uwagę podejście wydawcy, wcale nie jest powiedziane, że będzie lepiej ;-) Ps. gra moim zdaniem jest na solidną 4, ale dzięki jakości niestety słaba 3... Pozdrawiam
0
Majsterkowicz [ dodano: 22.08.2015 ]
Jeśli chodzi o niedopasowane heksy, to jest na to bardzo prosta metoda - wystarczy powiększyć ramkę. W każdym z sześciu elementów ramki należy podciąć "wypustkę" puzzla w taki sposób, żeby nieco płycej wchodziła we "wgłębienie" sąsiedniego elementu. Wypustkę nacinamy od strony pola startowego o ok. 1 mm. Taki luz gwarantuje, że wszystkie kafelki pól bez problemu wskoczą na miejsca i dadzą się lekko wyjmować. Nie ma za co :)
2
Naczo_M [ dodano: 17.08.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra! Szczególnie, gdy poziom energii na spotkaniu towarzyskim spada ;)

Zalety:
+ ciekawe i zróżnicowane umiejętności postaci
+ budowanie labiryntu!!! (a więc zróżnicowana mapa)
+ możliwość poruszania golemem

Wady:
- za duże opakowanie: moim zdaniem lepszym wyjściem byłoby zrobić opakowanie mniejsze lub stworzyć osobne boksy na elementy
- za mało podstawek pod postaci
- niewielka możliwość rozwoju bohatera (przedmioty to jedyna możliwość)

Gra wydaje się podobna do Talizmanu, ale jest od niego różna. Tutaj mniej skupiamy się na rozwoju własnego bohatera, a bardziej na podrzucaniu kłód pod nogi przeciwnikom oraz jak najszybszym dotarciu do celu.
6
Natalia [ dodano: 05.08.2015 ]
Podany jest zły link do kanału GameTrolll TV. Nagrał nowy filmik z opisem 2 edycji. Tutaj zamieszczony jest z 1.
1
Miejscowy
ferreg [ dodano: 30.07.2015 ]
Niedawno grałem w nią pierwszy raz i jestem bardzo mile zaskoczony, gra jest prosta ale nie banalna. Jedyną regułą, którą należy zmodyfikować jeżeli ktoś chce wyciągnąć z zabawy więcej frajdy to konieczność zdobycia minimum dwóch kluczy.
Zdecydowanie polecam 4/5.
1
Informator
Quaku [ dodano: 28.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Od mojej pierwszej partii, jeszcze w edycję numer jeden, minął prawie rok i mogę w końcu powiedzieć, mam swój egzemplarz! :) Jeśli chodzi o rozgrywkę, to nie zaszły tu wielkie zmiany, wciąż chodzi o budowanie labiryntu, zbieranie kluczy i unikanie pułapek. Talia kart wydarzeń niewiele zmieniła, można czasem dobrze trafić wyciągając bardzo pomocne zdarzenie, ale raczej rzadko z niej korzystam, podobnie jak z przedmiotów, więc zupełnie neutralnie podchodzę do tego "usprawnienia". Szata graficzna unowocześniona, upiększona, bardzo mi się podoba :) Jedynie znaczniki oszołomienia jakieś takie... nijakie. Za to wszystko dałbym 5, ale...
No właśnie, jest kilka "ale". Po pierwsze, miejsce na elementy w pudełku to ułamek całej jego powierzchni, reszta to karton. Rozumiem, że rzeczy nie powinny latać luzem i się niszczyć, sam tego nie lubię, ale za ograniczeniem przestrzeni powinno pójść ograniczenie wielkości całego pudełka. Ogromny minus za marnotrawstwo papieru. Po drugie, w miarę rozbudowy labiryntu okazuje się, że kafle przestają idealnie do siebie pasować. Niektóre trzeba wciskać na siłę w wolne przestrzenie, a wtedy i tak się wybrzuszają, innych w ogóle nie ma szans już zmieścić i leżą po części na innych. Można to było dopracować, nawet kosztem lekkiego luzu między kafelkami. Po trzecie, brak wystarczającej ilości podstawek do znaczników postaci. Kiedy gramy pełnym składem i chcemy zmienić postać na kolejną grę, trzeba wyciągnąć znacznik z podstawki i włożyć inny. Wystarczyło tylko dorzucić 9 dodatkowych podstawek i wszystko miałoby swoje miejsce, bez tracenia czasu i zdzierania grafik.
Podsumowując, kilka wydawniczych bubli obniża moją ocenę o jeden, ale wciąż jest to jedna z moich ulubionych gier :)

P.S. Na początku instrukcji mowa jest o trzech dodatkach. Prostota to mocna siła tej gry, ale mimo wszystko czekam na nie z niecierpliwością i mam nadzieję, że tylko grę uatrakcyjnią ;) Może dla odmiany jakiś wariant kooperacyjny? ;)
4
Agasia [ dodano: 23.06.2015 ]
Gra nastawiona przede wszystkim na interakcję negatywną czyli podkładanie sobie niespodzianek w postaci trudnych do przejścia pułapek. Ze względu na to sprawdza się najlepiej w większym gronie, minimum czteroosobowym. Zasady są bardzo proste - musimy swoją postacią podnieść klucz, a następnie dotrzeć z nim do środka planszy. Wspomniana plansza jest modułowa, w trakcie gry musimy ją sobie dopiero złożyć. Rozgrywka jest dość losowa, mocno chaotyczna i mało klimatyczna. Przyznam, że mało kto pozostaje wobec niej obojętny - jednym się podoba, inni jej nie znoszą. W moim towarzystwie też są zdania podzielone. Zanim ją kupicie - spróbujcie gdzieś zagrać, żeby uniknąć rozczarowania. Sama interakcja negatywna (nawet jeśli szukacie jej w grach), to nie wszystko i sama nie zrobi dobrej gry.
6
Asikora0108 [ dodano: 01.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra :) Jest świetna, gdy gra się w więcej niż 3 osoby!
6
Marzyciel
Dagna [ dodano: 19.05.2015 ]
Labyrinth to była dla mnie droga przez mękę. Brzydkie wydanie, kafelki nie pasują do siebie, karty też jakieś takie byle jakie... Sama rozgrywka opiera się prawie wyłącznie na negatywnej interakcji, co w takiej ilości w jakiej jest to zaserwowane w Labiryncie zdecydowanie mi się nie podoba. Rzecz gustu, ale ośmielę się stwierdzić, że to chyba najgorsza gra, w jaką miałam okazję zagrać.
1
Weteran
Louve [ dodano: 16.05.2015 ]
Po początkowym, lekkim zagubieniu, wraz z kolejnymi rozgrywanymi rundami rozgrywka nabiera przejrzystości i tempa. Pojawia się też większa strategia w planowaniu swoich akcji.

Graliśmy w składzie 5 osobowym i to zapewne zwiększyło dynamikę zdarzeń na planszy, powodując podniesienie atrakcyjności rozgrywki. Ogólnie, gra się bardzo przyjemnie, klimat także jest dobrze utrzymany. Tytuł nie należy co prawda do zbytnio trudnych, aczkolwiek wymaga lekkiego ogrania by lepiej zrozumieć sens wykonywanych akcji i wydajniej je planować. Do tego wystarczy jednak kilka rozegranych rund.

Co do samego wydania, nie mam nic do zarzucenia, grafika odpowiadająca atmosferze gry, elementy planszy i żetony postaci wykonane z solidnego kartonu, karty również wyglądają elegancko.

Samym klimatem gra przypomina mi "Talisman", ale na tym podobieństwa między tytułami się kończą. "Labyrinth" oferuje zdecydowanie więcej możliwości i posiada bardziej złożoną mechanikę. Nie ma tu też za bardzo motywu rozbudowywania postaci. Jedyne bonusy mogą przypadać właściwie tylko z posiadanych przedmiotów, które aż tak szaleńczej różnicy w rozgrywce nie wprowadzają.

"Labyrinth" to przygodówka pełną gębą, łącząca pewną dozę planowania z elementem losowym, utrzymana w wyrazistym klimacie nieco mrocznego ("podziemnego") fantasy. Rozgrywka nie nazbyt obciążająca, przyjemna i dynamiczna. Jak dla mnie gra zasługuje na solidną 4 z zakusami na 5 :-)
5
Neodruid [ dodano: 29.04.2015 ]
Gra ciekawa, wykonanie gorzej. Niedopasowane kafelki z ramka, powoduje ze nie można założyć całej mapy. Podstawek pod kartonowe figurki jest 6 a postaci więcej, zmienianie postaci powoduje nieiszczenie kartonowych figurek.
1
Informator
Quaku [ dodano: 16.09.2014 ]
Chciałbym bardzo, żeby ten produkt wrócił na rynek :) Grałem ze znajomymi na wypożyczonym egzemplarzu i snuliśmy plany jego zatrzymania od pierwszej partii :P Prosta mechanika, mnóstwo możliwości uprzykrzenia życia rywali, wiele dobrze zbalansowanych postaci do wyboru. Mówiąc krótko, nic wielkiego, a cieszy :) Made in Poland!
1
Dawid [ dodano: 22.01.2014 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra o bardzo prostych zasadach i sporych możliwościach - Różni bohaterowie z indywidualnymi umiejętnościami, jeden cel i za każdym razem losowa mapa. To powoduje, że przy sporej liczbie graczy gra naprawdę wciąga. Jednak niestety trzeba przyznać, że Labyrinth oferuje wspaniałą zabawę tylko przy większym gronie - gdy graczy jest dwóch/trzech niestety zabawa już jest mniejsza, a niektórzy bohaterowie mniej użyteczni niż w większej grupie. Niemniej jednak gorąco polecam :)
7
Kriskrakow [ dodano: 20.08.2013 ]
Oceniam ten produkt na: 2 - kiepski

Zagraliśmy kilka razy i sprzedaliśmy. Jest dużo innych gier w podobnej cenie albo niewiele większej, które według mnie są dużo ciekawsze. Kompletnie nie przypadła nam (2 dorosłych i dziecko 8 lat) do gustu. Brak klimatu i grywalności. Nie mam pojęcia dlaczego została wyróżniona grą roku 2012.
1
Małgorzata W. [ dodano: 21.05.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo fajna gra. Ładne, solidne wydanie (z kartami obchodzimy się dosyć delikatnie, więc na razie żadnych zniszczeń nie zaobserwowałam). Graliśmy jak dotąd w 2 i 4 osoby. Na tej podstawie stwierdzam, że im więcej osób w grze, tym lepiej (przy 2 najlepiej wprowadzić jakieś dodatkowe utrudnienia, np. my graliśmy tak, że trzeba zdobyć dwa klucze, żeby wyjść z labiryntu). Najwięcej frajdy sprawia jednak (moim i współgraczy zdaniem) przeszkadzanie innym graczom (i dlatego lepiej gar się w więcej osób - nigdy nie wiesz, komu nagle przyjdzie do głowy przeszkadzać akurat tobie ;)). Polecam grę zwłaszcza osobom, które lubią ten rodzaj interakcji!
6
Jakub Połomski [ dodano: 19.02.2013 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Jeżeli chodzi o grę we dwoje, to moim zdaniem jest trochę za szybko. Przydałby się jakieś dodatki rozszerzające planszę. Jak gram tylko ze swoją dziewczyną to kończymy w 20 min i to na trudniejszych (wymyślonych przez nas) zasadach. Trochę to moim zdaniem krótko, szczerze mówiąc liczyłem na trochę więcej kombinowania.

Poza tą jedną wadą uważam w sumie, że gra jest bardzo dobra :) Brakuje mi tylko pionków 3d, takich plastikowych. Ten karton jakoś mi nie pasuje do końca ;P

Pozdrawiam.
3
Lapa [ dodano: 13.02.2013 ]
Moja pierwsza "współczesna" planszówka. Gramy we dwójkę z żoną. Gra jest przyzwoita dla dwojga, postacie dość dobrze zbilansowane, zasady szybkie do nauczenia. Wykonanie solidne. Gra na pewno pokaże pazur przy rozgrywce w więcej niż dwie osoby, ale dla pary też sprawdza się dobrze. Układanie korytarzy labiryntu sprawia frajdę, a używanie zdolności postaci aby przeszkodzić przeciwnikiowi daje niemałą satysfakcję, no i te podkładanie pułapek. :) Labyrinth na pewno nie jest grą idealną, ale mogę ją ocenić na 4 w skali pięciostopniowej, no dobra 4,5. :)
1
Wojtek [ dodano: 19.01.2013 ]
Świetnie zaprojektowana gra, wciągająca rozrywka, klimat, nowatorski system budowy planszy - niezaprzeczalne zalety tego tytułu. Długo wahałem się przed zakupem, ale w końcu się zdecydowałem i nie żałuję. Polecam!
1
Łukasz Niemyjski [ dodano: 15.01.2013 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna gra
Rebel oczywiście spisał się na 5!
Zasady proste, a wygrać wcale nie jest łatwo.
Doskonała w dwie osoby (ja grałem z żoną).
W więcej osób totalna rzeźnia w pozytywnym sensie ;)
5
Agata [ dodano: 06.01.2013 ]
Wczoraj grałam pierwszy raz i stałam się ogromną fanką! Znajomi ( właściciele) gry byli sceptyczni nastawieni bo grali pierwszy raz we dwójkę ale jak poznaliśmy możliwości w grupie 6 osobowej zaczął się szał :) Przeszkadzanie, intrygi, pozorne sojusze.. super! Bardzo fajnie się gra, dynamicznie. Wygląda na to że będzie to bardzo niewielka powtarzalność. Nie mogę się doczekać kolejnej rozgrywki! Polecam tą pozycję :)
1
Łukasz i Ania [ dodano: 05.01.2013 ]
Jesteśmy załamani... Wczoraj kupiliśmy tę grę jako prezent dla kumpeli z okazji urodzin. Dziś zostaliśmy z niczym... Po jednym wieczorze uzależniliśmy się od tej gry a prezentu nie wypadało wziąć z powrotem ;) Próbowaliśmy nawet dziś kupić kolejny egzemplarz, żeby móc dziś zagrać ale jest sobota 19.30 i sprzedawca już nie pracuje. Gra wg nas jest świetna! Rozegraliśmy od razu kilka partii pod rząd... Ciężko było się oderwać. Mnóstwo frajdy i radochy z wygrywania i "podkładania innym świni". POLECAMY!!!
1
Tomasz [ dodano: 16.11.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Zrozumienie zasad tej gry jest szybkie i przyjemne - bez problemu możemy wprowadzić nowych graczy, nawet takich, którzy wcześniej nie mieli nic do czynienia z planszówkami.Rozgrywka mnie zaskoczyła bardzo pozytywnie - układanie tego labiryntu jest cudne, czym więcej mamy graczy, tym zabawa jest lepsza - kombinacje i myślenie, jak tutaj dojść samemu do zwycięstwa, ale nagle co zrobić, kiedy jeden gracz jest już u szczytu zwycięstwa! Nagle pozostali gracze zrobią wszystko by samemu nie przegrać - kupa śmiechu :) i zabawy, a do tego trzeba pomyśleć. Zakup w pełni udany. Rebel jak zwykle spisał się na 5.
4
Jakub Łapot [ dodano: 08.10.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra gra polskich autorów, ciekawy pomysł, elementy zarówno losowe, jak i strategiczne. Duża różnorodność możliwych sposobów grania, dobrze się gra zarówno w 4, jak i 6 osób. Wymaga od graczy jednocześnie współpracy, jak i kontroli innych, wszak wygrany może być tylko jeden. Zasady są w miarę jasno opisane, można je stosunkowo szybko wyjaśnić nowym graczom mimo ich złożoności.
Polecam ludziom szukającym dobrej rozrywki planszowej w settingu fantasy.
4
Michał Głodek [ dodano: 27.09.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Dobra i ciekawa gra. Wykonanie solidne, instrukcja przejrzysta, zasady łatwe do przyswojenia czytelnikowi instrukcji jak i nowemu graczowi jeśli gra z "doświadczonymi". Labyrinth wciąga nieprzeciętnie, czy to grając we dwie osoby czy też w większym gronie. Ktoś napisał, że gra we dwójkę nie wykorzystuje potencjału i może tak właśnie jest, ale spróbujcie zmodyfikować zasady, wtedy gra jest ciekawsza. Przykładowo można zwiększyć limit pułapek lub ilość potrzebnych do ucieczki kluczy. Takie rozwiązanie sprawdza się również przy partiach z większą ilością graczy. Z racji, że gra opiera się w dużej mierze na negatywnej interakcji oraz (wbrew ewentualnym pozorom) strategii/taktyce modyfikacja zasad może mocno urozmaicić rozgrywkę zwiększając dynamikę i zmuszając do bardziej ofensywnych działań oprócz samego budowania lub przeszkadzania co nie znaczy jednak, że gra zmienia się w jatkę. No chyba, że czasem... ;P Ciężej o podział wśród graczy (na ofensywnych, intrygantów itp) gdyż dzieje się więcej i trzeba bardziej kombinować z planowaniem, a nie raz zawierać sojusze, choć najczęściej krótkoterminowe. ;) Świetna gra do zainteresowania innych tematyką gier planszowych dzięki prostocie i rozgrywce która daję sporo frajdy i która nie nudzi dzięki "niepowtarzalności" przy każdej następnej partii. Zwycięstwo satysfakcjonuje i chce się więcej, a porażka zachęca do rewanżu - po prostu zdrowa rywalizacja. :) Przedstawiając ją z kumplem w lokalnym gimnazjum zrobiła furorę. :) Nie tylko w gimnazjum. ;) Polecam wszystkim czy to do grania, na spokojnie, w domu czy też jako grę imprezową bo i tu również się sprawdza wybornie. Sam na pewno będę do niej chętnie powracał i szczerze zachęcam do zapoznania się. Dobrej zabawy w korytarzach! ;)
Mam nadzieję, że moje wypociny są choć w miarę zrozumiałe - miałem 1 z polskiego. x.x
3
smoq [ dodano: 13.08.2012 ]
Moim zdaniem gra przy dwóch graczach wypada dość słabo - nie da się wykorzystać możliwości jakie daje, a rozgrywka jest przewidywalna i nieco nudna.

Natomiast przy 4-6 graczach Labyrinth po prostu miażdży, przykuwa na długie godziny, daje mnóstwo możliwości i frajdy. Gra opiera się na kombinowaniu, knuciu i utrudnianiu wygranej przeciwnikom. Zapewnia dużą interakcję między graczami oraz duże emocje.

Dla mnie jest to jedna z lepszych planszówek w jakie grałem ostatnimi czasy!
0
Roman [ dodano: 04.02.2012 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Gra w pełni spełniła nasze wymagania :) troszeczkę obawialiśmy się, że dla dwóch osób bedzię to rozgrywka nieciekawa, a tu zaskoczenie, idealnie gra się w parę, jak i w większym gronie. Zawartośc swietnie wydana, intuicyjna instrukcja. szczerze polecamy :)
1
Kamil [ dodano: 13.12.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Wysylka i dostawa jak zwykle ekspresowa

Wykonanie gry - dość dobre. Karty mogłyby być troche twardsze. Kostki niedokładnie wycięte (odstawały od nich drobne strzępy plastiku - do przycięcia scyzorykiem).

Instrukcja - jasna i przejrzysta, ale niektórych combo efektów nie wyjaśnia.

Jak na razie testowaliśmy w 4 osoby. I o ile pierwsza gra była bardzo krótka - nagle jeden z graczy wygrał. To już 3-4 rozgrywka - jak podłapaliśmy trochę jak w to grać - była na prawdę ciekawa. Labirynt był na tyle pokręcony że wymagał kręcenia się przez pół planszy żeby dojść do celu.

Mam nadzieję, że jeszcze ciekawiej będzie w 6 osób.

Jak dla mnie 4+.
1
Krzysztof Marcinkiewicz [ dodano: 14.11.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Przesyłka szybka i solidna - nic dodać, nic ująć. Sama gra jest świetna, polecam każdemu. Proste zasady, nie nudzi się zbyt szybko, dobre wykonanie planszy i żetonów. Zrównoważenie klas postaci może być tematem do dyskusji, ale poza tym wszystko gra :)
0
Marcin Parada [ dodano: 28.06.2011 ]
ja grając w dwie osoby zmodyfikowałem sobie nieco zasady: mianowicie na planszy kładziemy tylko jeden klucz i zaczynamy gre w odległości dwóch wierzchołków od klucza (jeden gracz z jednej strony a dugi z drugiej)
0
Michał Górski [ dodano: 28.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Świetna gra, szczególnie w moim środowisku, gdzie uwielbiamy sobie wzajemnie dokręcać śrubę. Solidnie wykonana, chociaż szkoda, że figurki są kartonowe, a nie np drewniane czy plastikowe. Możliwość grania na 2 osoby (chociaż nie wykorzystuje w pełni możliwości gry). Szybka rozgrywka.
0
Łukasz [ dodano: 03.06.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
W sumie gra zasługuje moim zdaniem na 4,5 ale to polska bardzo solidna produkcja, więc lepiej zawyżyć ocenę :) Bardzo dużo negatywna interakcji, nieźle zbalansowane, różnorodne postacie, ciekawa mechanika, liczy się szczęście ale zdecydowanie nie tylko. Grafiki - szczególnie postaci, mogłyby byc bardziej profesjonale, ale nie odrzucają :) bardzo polecam, nie ma co patrzeć na słabo znane wydawnictwo - gra jest bardzo dobrze zrobiona.
0
Aithir [ dodano: 03.06.2011 ]
Łukasz:
pytania zadawaj najlepiej przez FAQ na stronie labiryntu. Adres masz na końcu instrukcji. Ze względu na zasady, rebel pewnie ponownie skasuje ten post. Odpowiedzi postaram się zamieścić w ten weekend w dziale FAQ, po tym jak dokonam większej aktualizacji strony. Jeśli chcesz otrzymać odpowiedzieć szybciej, zadaj te pytania przez formularz na naszej stronie.
0
Grzegorz P [ dodano: 30.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Bardzo dobra pozycja. Ostatnio wypróbowana w 3 i 4 osoby. Gra wymaga dużo sprytu i umiejętnego wykorzystywania atutów postaci, które są naprawdę dobrze zbalansowane. Jedyny minus to niezrozumiała instrukcja przed rozpoczęciem gry. Dlatego proponuję raz przeczytać grę a potem rozegrać na spokojnie jedna partię. Kolejne lecą już gładko i dają dużo zabawy :)
1
Andrzej [ dodano: 27.05.2011 ]
Kumpel przyniosl ostatnio na studia, sprawdzilismy jak o to chodzi.. po trzech partiach zdecydowalem sie kupic :D
gra daje duzo mozliwosci, uzywac podstepow i musze przyznac ze ogolnie jest dosc ekscytujaca. Jednak mam wrazenie gdybysmy nie byli graczami poczatkujacymi, a pro, to rozgrywka nagle stala by sie o wiele bardziej wymagajaca i co za tym idzie - ciekawsza (gralismy w grupach 4-6 osob)
0
Krzysztof [ dodano: 19.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Gra a w miarę nie skaplikowanych zasadach - chociaż na sam początek instrukcja nastawia człowieka do konieczności długiego czytania - sama gra - wyścig po "skarb" mając przeciwko sobie innych gracy, pułapki i strażnika skarbu.
0
Marcin Parada [ dodano: 11.05.2011 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
kupiłem, zagrałem i ...

najpierw może o wykonaniu:
- plansza, figurki postaci, żetony pułapek, kryształów losu, punktów życia itd wykonane solidnie.
- karty postaci, ruchów strażnika bardzo miękkie przez co mogą się szybko niszczyć
- karty ruchów strażnika, które ja posiadam w swoim egzemplarzu posiadają różne odcienie przez co spoglądając na nie można w kilku przypadkach domyślić się jaka karta będzie kolejna.
- instrukcja i karta pułapek bardzo czytelna, choć przy niektórych pułapkach miałem problem jak je do końca rozegrać.
- opakowanie solidne choć brakuje przegródek, wszystkie elementy spakowane są w torebki "dilerki" i wrzucone luzem w opakowanie.

co do rozgrywki to bardzo mi się podoba, jest zmienna, nieprzewidywalna, a im więcej osób gra tym jest ciekawiej. niektóre pułapki naprawdę przejść dość trudno i czasem lepiej szukać okrężnej drogi. możliwość skakania, schodzenia, wspinania się na mosty czasem zmienia całkowicie rozgrywkę a dodatkowe zdolności postaci czynią ją jeszcze bardziej nieprzewidywalną.

Przy dwóch graczach można grę skończyć bardzo szybko, ale przy odrobinie szczęścia w losowaniu pól labiryntu i pułapek może trwać dość długo.

To moja ocena - gracza początkującego w planszówkach tego typu - 4+ bo oczekiwałem ciut więcej jeszcze.
0
Qumi [ dodano: 17.04.2011 ]
Grałem parę razy w Labirynt i gra bardzo przypadła mi do gustu :) Szeroki wybór postaci, za każdym razem inny labirynt i pułapki ]:-> Ja chyba należę do typu "przeszkadzających" graczy :P Stawiam wszędzie pułapki i uwielbiam grać panią golemów, bo mam lepsze możliwości kontroli golema niż inni, a przez to mogę bardziej im przeszkadzać :D
0
Poszukiwacz
Krzysztof Michalak [ dodano: 15.04.2011 ]
Z grą pierwszy raz spotkałem się jeszcze na Coperniconie 2010, była to wtedy wczesna wersja gry ale już wtedy przyciągała do siebie kilkoma ciekawymi pomysłami i świetną rozgrywką miedzy graczami. W grze znajdziemy elementy strategiczne i często trzeba zawierać krótko trwałe sojusze z innymi graczami by wzajemnie powstrzymywać innych od wygranej. Grając zauważyłem 2 główne typy graczy. Jedni skupiali się na sobie by jak najszybciej wygrać, drudzy robili wszystko by przeszkadzać przeciwnikom często tracąc przy tym możliwości ruchu dla samego siebie. Od tamtego czasu śledzę rozwój planszówki i z nie cierpliwością na nią czekam! : )
0
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl