Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe wywierają dobroczynny wpływ na rozwoju dziecka w każdym wieku. Grając z maluchem w planszówkę, uczymy go współpracy, budowania strategii, sportowego zachowania, a przy okazji mamy szansę lepiej go poznać i zrozumieć. Dzięki przeznaczeniu dla konkretnej grupy wiekowej, gry dla dzieci wspierają naukę na różnych etapach rozwoju, jednocześnie angażując pociechy na wielu płaszczyznach. A dla zakochanych w planszówkach rodziców bardzo ważne może być to, że ich maluch ma okazję rozpocząć podróż do świata gier planszowych już w najmłodszych latach!

Od którego roku życia dziecko może zacząć grać w planszówki? Najniższy próg wiekowych naszych gier to dwa lata. Takie planszówki zebraliśmy tutaj: gry dla najmłodszych. Są one nakierowane głównie na rozwój małej motoryki oraz naukę nazw kształtów, kolorów, części ciała czy zwierząt. Granie z dwulatkiem to nauka przez zabawę, a także pierwsze kroki ku bardziej zaawansowanym rozgrywkom.

Czy gry dla dzieci nużą dorosłych? Gry dla dzieci potrafią być tak samo angażujące zarówno dla maluchów jak i dla dorosłych. Coraz więcej nowych gier ma na celu łączenie pokoleń. Doskonałym przykładem są tu ponadczasowe Dobble, które nadają się zarówno do zabawy z dziećmi, jak i na imprezy dorosłych. Story Cubes, będące idealnym narzędziem do rozwijania dziecięcej wyobraźni, często stanowią nieocenioną pomoc podczas tworzenia kampanii do gier fabularnych. Innym przykładem jest Dixit, wielopokoleniowa gra na rodzinne popołudnia z najmłodszymi i wieczory z przyjaciółmi.

Filtry

Filtrowanie po:

Wyczyść filtry

w kategorii spełniających kryteria

Sortuj według:

Ups... Nie znaleziono żadnych produktów :(

Wyczyść niektóre filtry