Talisman: Magia i Miecz (5. edycja)

Kultowa gra przygodowa w odświeżonej odsłonie!
13 opinii
 • 2 - 6 osób
 • od 12 lat
 • 90 - 120 minut
 • wydanie polskie
Nadchodzi świt Nowej Ery. Talizmany spadły z nieba, zwiastując wyprawę po Koronę Władzy. Pretendenci wszelkiej maści przygotowują się do rywalizacji o ten najpotężniejszy artefakt stworzony przez Bogów. Ten, kto posiądzie koronę, będzie rządził światem podczas nadchodzącej ery. Koronę wykonano w dawnych czasach, które znane są dziś tylko z mitów. Choć legendy o jej wykuciu różnią się szczegółami, wszystkie zgodnie stwierdzają, że Korona miała zaprowadzić pokój między Wielkimi Bogami. W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojowniczkę, trolla, elfkę, mnicha, krasnoluda lub jednego z pozostałych bohaterów władających magią albo mieczem. Droga do korony jest jednak zdradziecka. Według podań, w krainie leżącej za Tajemnymi Wrotami ochroni Cię tylko legendarny Talizman. Odnalezienie takiego artefaktu to nie lada wyczyn: na każdym kroku będą Cię prześladować potwory, pułapki i złowroga magia. Zbierz w sobie odwagę! Będzie Ci potrzebna, jeśli chcesz pokonać wrogów, zagarnąć koronę i wypełnić swoje przeznaczenie! Gra Talisman od ponad 40 lat wciąga graczy w wir wspaniałej przygody, pozwalając im na przeżycie wielu emocjonujących wydarzeń. Na czym to polega? Każdy z graczy wciela się w jednego z poszukiwaczy przygód i, wędrując po pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywa doświadczenie, rozwija umiejętności swojej postaci, odnajduje albo kupuje przedmioty i przeżywa niezwykłe przygody. Celem każdego gracza jest zdobycie, jako pierwszy, starożytnego artefaktu - Korony Władzy, która uczyni go niemal równym bogom.
Wydawca:
Avalon Hill, Hasbro
269,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Opis

Nadchodzi świt Nowej Ery. Talizmany spadły z nieba, zwiastując wyprawę po Koronę Władzy. Pretendenci wszelkiej maści przygotowują się do rywalizacji o ten najpotężniejszy artefakt stworzony przez Bogów. Ten, kto posiądzie koronę, będzie rządził światem podczas nadchodzącej ery.

Koronę wykonano w dawnych czasach, które znane są dziś tylko z mitów. Choć legendy o jej wykuciu różnią się szczegółami, wszystkie zgodnie stwierdzają, że Korona miała zaprowadzić pokój między Wielkimi Bogami.

W tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojowniczkę, trolla, elfkę, mnicha, krasnoluda lub jednego z pozostałych bohaterów władających magią albo mieczem.

Droga do korony jest jednak zdradziecka. Według podań, w krainie leżącej za Tajemnymi Wrotami ochroni Cię tylko legendarny Talizman. Odnalezienie takiego artefaktu to nie lada wyczyn: na każdym kroku będą Cię prześladować potwory, pułapki i złowroga magia.

Zbierz w sobie odwagę! Będzie Ci potrzebna, jeśli chcesz pokonać wrogów, zagarnąć koronę i wypełnić swoje przeznaczenie!

Gra Talisman od ponad 40 lat wciąga graczy w wir wspaniałej przygody, pozwalając im na przeżycie wielu emocjonujących wydarzeń.

Na czym to polega?

Każdy z graczy wciela się w jednego z poszukiwaczy przygód i, wędrując po pełnej niebezpieczeństw krainie, zdobywa doświadczenie, rozwija umiejętności swojej postaci, odnajduje albo kupuje przedmioty i przeżywa niezwykłe przygody. Celem każdego gracza jest zdobycie, jako pierwszy, starożytnego artefaktu - Korony Władzy, która uczyni go niemal równym bogom.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 12 figurek poszukiwaczy
 • 12 kart poszukiwaczy
 • 100 kart przygód
 • 24 karty zaklęć
 • 18 kart ekwipunku
 • 4 karty talizmanów
 • 1 karta ropuchy
 • 6 żetonów ropuch
 • 38 czerwonych znaczników siły (6 dużych, 32 małych),
 • 38 niebieskich znaczników mocy (6 dużych, 32 małych),
 • 38 zielonych znaczników życia (6 dużych, 32 małych).
 • 38 żetonów losu
 • 12 żetonów charakterów
 • 30 sztuk złota
 • 3 sześciościenne kości
 • instrukcja
Waga:
1,5 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.54
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Talisman: Magia i Miecz (5. edycja)



Wszystkie recenzje



Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 9
Z odpowiedzią 9
Oczekujące na odpowiedź 0

Na zagranicznych stronach hucznie oświadczają że juz za tydzień będzie premiera i gra bedzie juz dostepna/wysylana. Czy to znaczy ze u was tez czy nie?

~ Bartosz 27.06.2024 05:03

O ile polska wersja gry była w kilku sztukach na Pyrkonie na potrzeby pokazu to stawiam, że chyba termin sierpniowy dalej jest aktualny. Gra jeszcze musi do nas przyjść, a nie wiadomo kiedy zaczął się wydruk i skąd te gry lecą/płyną.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Robert 27.06.2024 17:54

Kiedy będzie dostępny w przedsprzedaży dodatek talisman aliances?

~ Bartosz 16.06.2024 06:10

Decyzja należy do wydawcy

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 12.07.2024 10:42

Czy dodatki z 4. edycji będą kompatybilne z piątką?

~ Zdzichu 26.05.2024 11:49

Najlepiej dopytać wydawcy Avalon Hill

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 29.05.2024 10:26

Nie. To inny wydawca i inna oprawa. Będą podobieństwa, ale to tak samo jak między poprzednimi edycjami, które też nie są ze sobą kompatybilne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Jagmin 04.07.2024 11:28

Pytanie do Rebel.pl; Czy zamierzacie Państwo kiedykolwiek udostępnić instrukcję do 5. edycji Talismana w wersji elektronicznej?

~ Xan 25.05.2024 21:16

Jeżeli wydawca udostępni taki plik i wyrazi zgodę to tak. Z reguły na stronie rebel.pl są dostępne instrukcje di gier wydawnictwa Rebel

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 29.05.2024 10:47

Czy już jest za późno, żeby zatrudnić kogoś z podstawową wiedzą dotycząca projektowania, kto uratuje amatorsko złożone opisy na planszy? Warlock's Cave wygląda dobrze. Jaskinia Czarownika ma tekst poukładany jak w domowej samoróbce. Czy da się to jeszcze naprawić czy nastawiać się na zakup wersji angielskiej?

~ knk 21.05.2024 11:02

To pytanie należy skierować do Avalon Hill / Hasbro. Rebel jako dystrybutor nie uczestniczy w procesie przygotowania produktu.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Rebel.pl 21.05.2024 12:14

Czy są jakieś zmiany w mechanice w stosunku do poprzednich edycji?

~ Dominik 19.05.2024 06:34

Oprócz oczywistych zmian graficznych będzie jeszcze trochę zmian, ale jeszcze nie możemy o nich mówić. Czekamy na oficjalne informacje od Avalon Hill.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Rebel.pl 20.05.2024 10:45

Mnóstwo. Na przykład wybór charakteru postaci na początku, usunięcie wielu kart pomijających turę gracza, łagodniejsze zasady ulepszania statystyk postaci (żeby podbić Siłę albo Moc, musisz wydać ilość trofeów o co najmniej Twoim aktualnym poziomie siły, np. 3 jeśli masz obecnie siły 3), pozbycie się mechaniki Czaru Rozkaz na rzecz po prostu złola 10/10 (do wyboru Siła albo Moc) do zbicia. Ogólnie gra będzie szybsza.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Robert 27.05.2024 21:15

Jak długo będzie trwała przedsprzedaż?

~ P 18.05.2024 21:03

Do daty premiery (szacowana data to 1 sierpnia), albo do wykończenia dostępnego zapasu, cokolwiek nastąpi wcześniej.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rebel.pl 20.05.2024 10:11

Ciekawe czy będą wydawane dodatki w nowej wersji

~ Alan Niemeczek 18.05.2024 12:35

Nie ma co do tego żadnej wątpliwości, że dodatki do Talismana będą. W sieci da się odnaleźć informację, że pierwszy dodatek ma się nazywać "Alliances" (Reddit)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Rebel.pl 20.05.2024 13:19

Czy prezentowane zdjęcia gry przedstawiają jej finalną formę jeśli chodzi o czcionki czy grafiki?

~ Vinex 17.05.2024 18:39

Na Amazon.com masz sporo zdjęć kart i czcionkę, która będzie użyta najprawdopodobniej we wszystkich wersjach językowych.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mrozny 17.05.2024 21:45

Niestety wygląda na to, że jest to finalna wersja. Skoro premiera w sierpniu to gra już musi być drukowana. Czcionka nie za ciekawa, ale to przeżycia. Dużo większy problem to grafiki. Nie wiem kto wpadł na pomysł aby odwrócić ilustracje na planszy. Teraz z której strony się nie spojrzy wydaję się, że plansza jest do góry nogami. Karty to też jakaś pomyłka, duży obrazek i na dole poza ramką upchnięty tekst. Jakby dodali go później bo pomyśleli, że sam obrazek jednak nie wystarczy.. Słabo to wszystko wygląda. Po tym co do tej pory zobaczyłem pozostaje przy czwartej edycji.

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Crank84 20.05.2024 10:41

Ta wersja bardziej przypomina stary polski odpowiednik magiczny miecz lub 2 edycję talizmanu

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mikołaj 26.05.2024 19:35

Grałem na Pyrkonie w już wydrukopwaną wersję. Wyglądała dokładnie tak jak na zdjęciach. Wszystkie pola mają podpis odwrotnie do grafiki. Po tym co zobaczyłem wstrzymam się z zakupem do wydania wersji poprawionej (grafiki w tym samym kierunku co podpisy) albo do momentu gdy jakaś dobra dusza zaprojektuje moda (nakładkę na planszę poprawiającą kierunki).

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Mad Pablo 24.06.2024 08:48

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie