Przygodowe gry planszowe

Strudzony wędrowcze! Usiądź przy ognisku i opowiedz swoją historię. Ile trolli dziś pokonałeś? Ile zagadek rozwikłałeś? Jak minął kolejny dzień w przestrzeni kosmicznej? Czy udało Ci się uratować ludzkość przed zagładą? Jeśli wykonałeś już wszystkie zadania, czas sięgnąć po kolejną grę przygodową!

Przygodówki pozwalają graczom wcielać się w różne postaci. I tak w Nemesis jesteśmy członkami załogi statku kosmicznego. W grze Podróże przez Śródziemie wcielamy się w bohaterów rodem z Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. A w Zonie - w szperaczy ze strefy wykluczenia. Czasem samotnie, a czasem ze swoją drużyną przemierzamy dalekie krainy w poszukiwaniu nowych wyzwań lub zwyczajnie staramy się przeżyć w niebezpiecznym otoczeniu.

W grach przygodowych nie zawsze współpracujemy z innymi graczami. Niekiedy musimy wykazać się niebywałym sprytem, aby prześcignąć przeciwników w dążeniu do wspólnego celu. Czasem też możemy z nimi walczyć! Przywdziewając lśniące zbroje, ładując karabiny lub wbijając metaforyczny nóż w plecy zbliżamy się do zwycięstwa kosztem przeciwników. Jeśli jednak rozgrywka pełna intryg i rywalizacji nie jest czymś czego szukasz, tutaj znajdziesz wszystkie przygodówki kooperacyjne.

Gry przygodowe, dla odróżnienia od gier ekonomicznych (Eurogames), nazywa się czasami Ameritrash. Niegdyś prześmiewcze określenie, obecnie oznacza planszówki, w których twórcy postawili klimat gry na równi z mechaniką rozgrywki. Oznacza to, że wśród przygodówek znajdują się pozycje wykonane z największą dbałością o szczegóły, często z zachwycającymi figurkami zamiast drewnianych znaczników. Dla odróżnienia, eurogry (czasem pieszczotliwie nazywane eurosucharkami) prezentują graczom wysoki poziom rozgrywki oraz wymagają od nich tworzenia zaawansowanych strategii (i znajdziesz je w kategorii gry strategiczne).

Plecak spakowany? Czas na przygodę!

Filtry

Filtrowanie po:

Wyczyść filtry

w kategorii spełniających kryteria

Sortuj według:

Ups... Nie znaleziono żadnych produktów :(

Wyczyść niektóre filtry