7 Cudów Świata: Babel (stara edycja)

Dwa dodatki w jednym
23 opinie
 • 2 - 7 osób
 • od 10 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: 7 Cudów Świata (stara edycja).
7 Cudów Świata (stara edycja)
Babel składa się z dwóch rozszerzeń, które mogą być wykorzystane razem lub osobno.  Pierwsze rozszerzenie, Wieża Babel, pozwoli Ci wznieść mityczną Wieżę. Każda ze zbudowanych  płytek wpłynie na działania wszystkich graczy pod względem handlu, wojny, nauki i przedsięwzięć użyteczności publicznej. Drugie rozszerzenie, Wielkie Projekty Babel, pozwoli Ci udoskonalić obszar wokół Wieży. Otoczysz Babel, budując mury miejskie, port, a nawet archiwa. Wzniesiesz także obeliski, łuki triumfalne i inne prestiżowe monumenty. Podczas kilku pierwszych rozgrywek sugerujemy, byś grał tylko z użyciem rozszerzenia Wieża Babel.  Upewnij się też, że każdy z graczy zagrał w każde z rozszerzeń, zanim połączycie je ze sobą. Dopiero  potem powinniście połączyć je z dodatkami Liderzy, Miasta czy Zestaw Cudów.
Autor:
Antoine Bauza
Ilustracje:
Miguel Coimbra
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Babel składa się z dwóch rozszerzeń, które mogą być wykorzystane razem lub osobno. 

Pierwsze rozszerzenie, Wieża Babel, pozwoli Ci wznieść mityczną Wieżę. Każda ze zbudowanych  płytek wpłynie na działania wszystkich graczy pod względem handlu, wojny, nauki i przedsięwzięć użyteczności publicznej.

Drugie rozszerzenie, Wielkie Projekty Babel, pozwoli Ci udoskonalić obszar wokół Wieży. Otoczysz Babel, budując mury miejskie, port, a nawet archiwa. Wzniesiesz także obeliski, łuki triumfalne i inne prestiżowe monumenty.

Podczas kilku pierwszych rozgrywek sugerujemy, byś grał tylko z użyciem rozszerzenia Wieża Babel.  Upewnij się też, że każdy z graczy zagrał w każde z rozszerzeń, zanim połączycie je ze sobą. Dopiero  potem powinniście połączyć je z dodatkami Liderzy, Miasta czy Zestaw Cudów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza Babel
 • 24 płytki Babel
 • 15 kart Wielkiego Projektu
 • 10 żetonów Uczestnictwa
 • 166 żetonów (różne typy)
 • notes punktacji
 • instrukcja
 • karta pomocy
Waga:
1,34 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
7BA-PL01


Recenzje

4.52
na podstawie 23 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń 7 Cudów Świata: Babel (stara edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Posia

Liczba recenzji: 32

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Nie rozumiem... negatywnej opinii o tym dodatku (użytkownika Powermilk)... moim zdaniem to najlepszy z dodatków jakie do tej pory wyszły do 7 cudów. To już nie są tylko kolejne karty albo plansze cudów, a duże udoskonalenie całej mechaniki rozgrywki. Grałem kilka razy i zawsze wieża mogła mocno namieszać... jeśli zagrywał ją ktoś, kto budował przedtem pod nią taktykę. Dodatek zdecydowanie poszerza opcje taktyczne, a położenie lub zakrycie kafelka w kluczowym momencie, połączone z obserwacją sytuacji na stole, pozwala w 1 turze odmienić obraz gry. Jeśli użytkownik powermilk nie zauważył tego znaczy, że chyba jeszcze musi trochę pograć. Ten dodatek pozwala ponad to mieć wpływ na to co się dzieje u graczy, którzy nie są naszymi bezpośrednimi sąsiadami (wcześniej ten wpływ był znikomy). Dopiero od kiedy mam wieże babel - naprawdę lubię tą gre.

Oczywiście logiczne jest, że nikt nie kupuje dodatku nie grając wcześniej w podstawke... z całą pewnością nie należy kłaść na stole, gdy ktoś dopiero się uczy grać. Jeśli ktos już załapał podstawke i poprzednie dodatki, to z całą pewnością wieża mu się spodoba.


Fifithebest

Liczba recenzji: 58

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jako uzupełnienie podstawowej wersji gry sprawdza się wyśmienicie!
Warko zakupić gdy chcemy mieć nowe możliwości i wyzwania!


Yvel

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Witam. Wstrzymywałem się z opinią dla tego dodatku z wielkiego szacunku dla podstawki i jego poprzednich dodatków, ponieważ pierwsze wrażenie nie było tym czego się spodziewałem. Było dobrze, ale bez "szału", ale i podstawka, liderzy i miasta są według mnie genialni. Po rozegraniu kilku gier dopiero mogę popełnić ocenę dla tego dodatku.
Moim zdaniem, w ten dodatek należy grać po opanowaniu liderów i miast. Pierwsze wrażenie było takie, że nie opłaca się korzystać w trakcie gry z wieży i wielkiego projektu. Jednak po kilku grach przy "sprytnych" graczach okazało się, że gra nabiera rumieńców, można wpływać na pozostałych graczy pomagając lub przeszkadzając i decydowanie może to zmienić układ sił. Wyciągam ten dodatek tylko przy doświadczonych graczach, ponieważ dopiero wtedy jest on wykorzystywany w strategiczny sposób, inaczej jest to bardziej gra przypadku, ale losowość też jest pewnie ważna ;). Nie trzeba mieć tego dodatku, powiem nawet że początkujacym graczom nawet mocno przeszkadza. Fanom serii polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy stara edycja Babel jest kompatybilna z Nową Edycją 7 Cudów?

~ Adam 19.09.2022 10:49

Stare edycje serii 7 CŚ nie są kompatybilne z nową edycją.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 07.07.2023 11:55

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie