Posia

Miejscowy

Gdańsk

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

12 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jestem po pierwszej rozgrywce w ten dodatek i muszę przyznać, że wymiata. Jest to, czego się spodziewałem. Jeszcze więcej możliwości, więcej interakcji, więcej strzelania i zamieszania... czyli dobrej zabawy, do tego aż do 8 osób. Wyjątkowo podeszła mi gra szeryfem... bo wtedy też toczy się w pewnym sensie gra nad stołem pomiędzy stróżem prawa a bandytami :)
Polecam jednak dodatek dla ekipy, która już zagrała w podstawkę i poprzedni dodatek. Lepiej wprowadzać rozszerzenia po kolei, bo dla nowego niezaawansowanego gracze ilość wiedzy do przekazania może być za duża.
Poza szeryfem i więźniami wprowadzono też kilka innych pomysłów i udoskonaleń.... zabawa jest przednia. Fajnie że każdy z elementów rozszerzeń jest modularny, więc można ustalić zawsze które rozszerzenia używamy dla danej rozgrywki.


To jest bardzo dobra gra. Dziwne, że wcześniej nikt w Polsce nie pomyślał by ją wydać. Zasady bardzo proste, niski próg wejścia, a zabawy sporo, zwłaszcza jak gracze wczują się w swoje role. Nie jest to wprawdzie epicka gra blefu na poziomie "One night Uiltimate Werewolf", czy "Avalon - the resistance", ale polecałbym spróbować tą gre z właśnie ludźmi, których konieczność mocnego blefowania werbalnego przerasta... tu blef jest delikatniejszy. Często wszystko się sprowadza do tego... kto najdłużej zachowa "zimną krew", a kto najlepiej wyczuje moment na wycofanie się. Oczywiście zalecam granie w komplecie.
Strzelaliśmy się z ludźmi różnego pokroju... koledzy, babcia, wnuczek ciocia. Wszyscy się dobrze bawili, nie ma spiny :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo dobry dodatek, wprowadza fajne nowości, ale nie robi zupełnej rewolucji. Rzemieślnicy są bardzo mocni... może nie są przegięci, ale są baaardzo mocni ... przy grze 4 osobowej jeden z graczy szedł niemal wyłącznie w rzemieślników i artefaktów... i mimo super combosów u innych graczy... wygrał.


Bardzo dobra gra 5/5

Spodziewałem się, że to będzie dobry tytuł, ale nie aż tak...

+ Nowatorska gra logiczna, unikalna mechanika
+ świetnie wykonana, zarówno grafiki, jak i drewno
+ bardzo wiele kombinacji wyboru drogi do zwycięstwa.
+ Fajnie skalowalna... gra się super zarówno 2, 3 jak i w 4 osoby. Przy grze 2 osobowej masz największy wpływ na to co się dzieje, ale przy innych wariantach nie jest źle... jest przecież świetne narzędzie jakim jest licytacja.
+ zasady można szybko opanować

Ta gra jest świetna i minusy to jedynie szukanie minusów...

- gra ma niby fabułę, którą jednak trudno wyczuć, bardziej czuje się klimat gry przez jej elementy (opowieści 1001 nocy), niż fabułę, bo ruchy wykonywane przez graczy mają się nijak do "walki o wpływy wśród plemion w drodze do korony sułtana"
- z racji wielu opcji wyboru, może wystąpić paraliż decyzyjny, trudny zwłaszcza przy 4 graczach (co może znacznie przedłużyć gre)... więc trzeba się dyscyplinować, lub np wprowadzić klepsydrę.

Polecam też dodatek: The Artisans of Naqala. Fajnie urozmaica gre... ale nie robi rewolucji... w sam raz.


Kolibergfx: w innych grach powtarzane są schematy, ale to co robiłeś w poprzednich turach ma wpływ na kolejne... możesz np zdobyć jakieś łupy które pomagają ci w dalszej części gry, realizujesz jakieś zadania, które rozszerzają możliwości twojej postaci, dają doświadczenie przydatne w dalszej grze, jest jakaś ciągłość fabuły, przygody, a przede wszystkim są jakieś nowe wyzwania i wydarzenia (i tego bym oczekiwał po takim tytule)...... a tu po prostu 5 razy to samo... Ponad to nasuwa się pytanie czemu w takim razie nie raz, albo nie 10 razy?
Najmniejszy lub największy zgarnia, co też głównie wynika z rozłożenia kart, bo np. jedynki każdy zgarnia od razu... pare kart coś tam zmienia, ale to się po prostu nudzi z czasem przy większej ekipie, może przy dwóch-trzech graczach jest trochę więcej możliwości kontroli... w wiekszej grupie chaos.


Ryudo

Liczba recenzji: 84

hugoweb

Liczba recenzji: 2

Michal.wuj

Liczba recenzji: 5

Turkez

Liczba recenzji: 0

MagicGT

Liczba recenzji: 13

Jacenty2013

Liczba recenzji: 15

Tomasch

Liczba recenzji: 19

Basia

Liczba recenzji: 7

Aulinka84

Liczba recenzji: 14

Ekstrakrol

Liczba recenzji: 7

KCywek

Liczba recenzji: 18

Izuu3

Liczba recenzji: 5