Above and Below

Buduj, zarządzaj, odkrywaj!
1 opinia
 • 2 - 4 osoby
 • od 13 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie angielskie
Wasza ostatnia osadza została splądrowana przez barbarzyńców. W pośpiechu zabraliście najbardziej potrzebne rzeczy i rzuciliście się do ucieczki. Przemierzając przez rozległe pustynie, mroźne szczyty górskie, pokonując wzburzone morza dotarliście w końcu do miejsca, które wydało się wspaniałym miejscem na nowy start. Gdy tylko postawiliście pierwsze osady, uświadomiliście sobie, że tuż pod powierzchnią znajduje się rozległa sieć jaskiń, w której z pewnością kryją się wspaniały skarby, surowce i przygody! Czas rozpocząć eksplorację! Może uda wam się zbudować osadę na tyle mocną, by przepędzić barbarzyńców podczas ich następnej wizyty? Above and Below łączy w sobie budowanie osady i opowiadanie opowieści. Każdy z graczy stara się wybudować najwspanialszą osadę, na powierzchni i pod ziemią. W trakcie gry przydzielać będziecie swych osadników do różnych zadań jak wyprawy do jaskini, zbieranie surowców, budowanie kolejnych domostw i innych funkcyjnych budynków. Każdy z osadników ma swoje unikalne cechy i umiejętności, należy więc rozważnie przydzielać zadania! Pod powierzchnią czeka wiele tajemnic i skarbów. Tutaj pojawia się bardzo oryginalny element - księga paragrafów! Za każdym razem gdy wyślesz ekspedycję do jaskini, jeden z graczy przeczyta odpowiedni paragraf, przedstawiając w ten sposób historię i wydarzenie tej ekspedycji. Narrator odczytuje graczowi możliwe decyzje, a ich wynik w dużej mierze zależeć będzie od cech wysłanych osadników. Wiele wspaniałych przygód czeka na twoich osadników! Na koniec gry, gracz z najbardziej rozwiniętą osadą wygrywa!
Autor:
Ryan Laukat
Wydawca:
Red Raven Games
229,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wasza ostatnia osadza została splądrowana przez barbarzyńców. W pośpiechu zabraliście najbardziej potrzebne rzeczy i rzuciliście się do ucieczki. Przemierzając przez rozległe pustynie, mroźne szczyty górskie, pokonując wzburzone morza dotarliście w końcu do miejsca, które wydało się wspaniałym miejscem na nowy start. Gdy tylko postawiliście pierwsze osady, uświadomiliście sobie, że tuż pod powierzchnią znajduje się rozległa sieć jaskiń, w której z pewnością kryją się wspaniały skarby, surowce i przygody! Czas rozpocząć eksplorację!

Może uda wam się zbudować osadę na tyle mocną, by przepędzić barbarzyńców podczas ich następnej wizyty?

Above and Below łączy w sobie budowanie osady i opowiadanie opowieści. Każdy z graczy stara się wybudować najwspanialszą osadę, na powierzchni i pod ziemią. W trakcie gry przydzielać będziecie swych osadników do różnych zadań jak wyprawy do jaskini, zbieranie surowców, budowanie kolejnych domostw i innych funkcyjnych budynków. Każdy z osadników ma swoje unikalne cechy i umiejętności, należy więc rozważnie przydzielać zadania!

Pod powierzchnią czeka wiele tajemnic i skarbów. Tutaj pojawia się bardzo oryginalny element - księga paragrafów! Za każdym razem gdy wyślesz ekspedycję do jaskini, jeden z graczy przeczyta odpowiedni paragraf, przedstawiając w ten sposób historię i wydarzenie tej ekspedycji. Narrator odczytuje graczowi możliwe decyzje, a ich wynik w dużej mierze zależeć będzie od cech wysłanych osadników. Wiele wspaniałych przygód czeka na twoich osadników!

Na koniec gry, gracz z najbardziej rozwiniętą osadą wygrywa!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 plansze graczy
 • 1 plansza reputacji
 • 94 karty
 • 7 kostek
 • 4 drewniane sześciany
 • 198 żetonów
 • 1 księga spotkań
 • Instrukcja
Waga:
1,2 kg


Recenzje

3.00
na podstawie 1 oceny

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Above and BelowWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie