Abyss: Kraken (edycja polska)

Do gry wchodzą czarne perły!
19 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Abyss (edycja polska).
Abyss (edycja polska)
Gildia Przemytników osiedliła się w samym sercu cmentarzyska gigantycznych morskich istot, w najczarniejszych odmętach królestwa Głębi. W tej budzącej niepokój nekropolii, korzystając z pomocy tajemniczych Krakenów, przedstawiciele Gildii handlują NEBULISAMI. Nebulisy, cudowne czarne perły, stanowią nieoficjalną walutę królestwa. To pieniądze splamione krwią. Przyspieszą Twoją drogę do władzy, ale uważaj, bo tych, którzy zostaną złapani na ich posiadaniu, czeka straszliwy los! Grając z dodatkiem Kraken zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie, dochodzą natomiast nowe elementy: Nowi Sojusznicy Nebulisy Nowi Lordowie Nowe Miejsca
Autor:
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustracje:
Xavier Collette
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Gildia Przemytników osiedliła się w samym sercu cmentarzyska gigantycznych morskich istot, w najczarniejszych odmętach królestwa Głębi. W tej budzącej niepokój nekropolii, korzystając z pomocy tajemniczych Krakenów, przedstawiciele Gildii handlują NEBULISAMI. Nebulisy, cudowne czarne perły, stanowią nieoficjalną walutę królestwa. To pieniądze splamione krwią. Przyspieszą Twoją drogę do władzy, ale uważaj, bo tych, którzy zostaną złapani na ich posiadaniu, czeka straszliwy los!

Grając z dodatkiem Kraken zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie, dochodzą natomiast nowe elementy:

 • Nowi Sojusznicy
 • Nebulisy
 • Nowi Lordowie
 • Nowe Miejsca

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 7 kart Sojuszników
 • 18 kart Lordów
 • 3 żetony Strażników
 • 6 płytek Miejsc
 • 25 kart Łupów
 • 25 czarnych pereł (Nebulisów)
 • figurka Krakena
 • przezroczysty kubek
Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.84
na podstawie 19 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Abyss: Kraken (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Triskel

"Abyss: Kraken" to dodatek, tak jak i wersja podstawowa "Abyss (Głębia)" przyciąga piękną szatą graficzną i precyzyjnym wykonaniem. Na rynku planszówkowym od razu przyciąga wzrok i zachęca aby w nią zagrać. Xavier Collette wykonał oszałamiające grafiki, które tworzą bajeczny i niepowtarzalny klimat. W pudełku odnajdziemy 25 czarnych pereł, które służą jako waluta wymienna. Znajdziemy w nim również 7 kart Sojuszników, 18 kart Lordów, 3 żetony Strażników, 6 płytek Miejsc, 25 kart Łupów, przezroczysty kubek na perły oraz klimatyczną i starannie wykonaną figurkę Krakena. Nadającą się doskonale do pomalowania i postawienia chociażby na półce do ozdoby w przerwie między rozgrywkami.

W otchłaniach ponurej nekropoli, gdzie zaległy olbrzymie i straszliwe istoty członkowie Gildii handlują Nebulisami. Używając straszliwych Krakenów próbują dobijać niegodziwych i podstępnych interesów. Jednak Nebulisy, przepiękne czarne perły, są zakazane i może spotkać surowa kara tych, którzy nimi handlują. Za korzystanie z ich piękna i potęgi. Możesz drogi wędrowcze dzięki ich pomocy zyskać szybko moc i potęgę lub przypłacić to niechybnym, okrutnym końcem. Czy odważysz się ich użyć?

Grając z dodatkiem "Kraken" zasady gry podstawowej nie ulegają zmianie. Zapraszam zatem do zapoznania się z poprzednią recenzją "Abyss (Głębia)" gdzie wyjaśniam zasady gry: link do recenzji "Abyss (Głębia)". W dodatku "Abyss: Kraken" dochodzą elementy takie jak: Nowi Sojusznicy, których jest siedmiu, charakteryzują się innymi umiejętnościami i wyglądami kart. Czarne Nebulisy, którymi możemy handlować, posiadają efekty pozytywne jak i negatywne podczas rozgrywki, co dostarcza dodatkowych emocji podczas grania. Uraczymy również nowych osiemnastu Lordów jak i sześć płytek miejsc, co znacząco, dodatkowo urozmaica czas spędzony z grą. Pokrótce wyjaśnię, że za pozyskanie Lordów i Sojuszników otrzymujemy Punkty Wpływu (zwycięstwa), za które gracz posiadający ich najwięcej wygrywa i zostaje Królem Otchłani. Z radością powróciłem do mrocznych odmętów Królestwa Głębi, mając nadzieję na kolejny równie emocjonujący dodatek.

"Abyss: Kraken" jest dodatkiem przemyślanym i dobrze wykonanym. Oprawa wizualna trzyma poziom w stosunku do wersji podstawowej, a elementy dodatku dobrze dopasowują się do mechaniki gry. Abyss. Głębia jak i Kraken dobrze nadaje się dla nowicjuszy jak i osób zaznajomionych już z wieloma grami planszowymi. Czerpać przyjemność z rozgrywki mogą i jedni i drudzy. Rozgrywa jest dynamiczna i emocjonująca co sprawia, że podczas gry nie można się nudzić. Dodatek do tego rozszerzenia w formie figurki Krakena to bardzo miły prezent w szczególności dla miłośników malowania i gier figurkowych. Czas poświęcony grze jak najbardziej można zaliczyć do udanych i oby więcej takich dodatków na naszym rynku. Gorąco polecam.


Alcyone

Liczba recenzji: 16

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek. Dodaje nową mechanikę związaną z nebulisami (czarnymi perłami), dzięki czemu gra robi się jeszcze ciekawsza i pojawia się nieco negatywnej interakcji między graczami. Kraken wymusza więcej kombinowania i planowania niż sama podstawka. Do tego dochodzą nowe miejsca, m.in. te, w których można zdobywać łupy, co dodaje grze smaczku.
Wydany jest równie pięknie co gra podstawowa - grafika jest absolutnie wspaniała, a fani gier (nie tylko planszowych) szczególnie w kartach Lordów mogą dopatrywać się podobieństw do różnych postaci. Szkoda tylko, że dodatek nie rozszerza liczby graczy do 5. Myślę, że przy tej ilości kart i miejsc, spokojnie można by dodać piątego gracza.
Dla wielbicieli Abyss pozycja obowiązkowa!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

O'N

Abyss jest świetną grą i nie mogę się już doczekać dodatku ale...
Przydała by się dokładna data premiery bo mamy już listopad... ;)
PozdrawiamWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie