Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - Jeszcze więcej budynków do zwierzyńca

Rozszerzenie do małej Agricoli
6 opinii
  • 2 osoby
  • od 13 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec.
Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec
Jeszcze więcej budynków do zwierzyńca to dwa dodatki gry Agricola: chłopi i ich zwierzyniec. Wprowadzają one do gry 54 nowe budynki specjalne, dzięki którym gra staje się jeszcze bardziej strategiczna. Więcej opcji hodowli oraz powiększania stada, kolejne budynki i nowe sposoby rozwoju gospodarstwa zadowolą nawet najbardziej wybrednych graczy.
Autor:
Uwe Rosenberg
Wydawca:
Lacerta
74,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Jeszcze więcej budynków do zwierzyńca to dwa dodatki gry Agricola: chłopi i ich zwierzyniec. Wprowadzają one do gry 54 nowe budynki specjalne, dzięki którym gra staje się jeszcze bardziej strategiczna.

Więcej opcji hodowli oraz powiększania stada, kolejne budynki i nowe sposoby rozwoju gospodarstwa zadowolą nawet najbardziej wybrednych graczy.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 2 rozszerzenia gospodarstwa - z czego jedno zapasowe
  • 54 żetony budynków specjalnych
  • 2 żetony Szopa (na odwrocie: Obora) - z czego jeden zapasowy
  • 1 instrukcja
Waga:
308 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.67
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Agricola: Chłopi i ich zwierzyniec - Jeszcze więcej budynków do zwierzyńcaNajbardziej przydatne recenzje

Tyrkin

Liczba recenzji: 69

Sam dodatek = Wspaniały! Szkoda, jak mówili moi przedmówcy, że budynki nie były załączone w podstawowym wydaniu gry. Dodatkowo ogromne brawa i podziękowania dla Lacerty, że wydali od razu dwa dodatki w jednym pudełku, co pozwala oszczędzić miejsce na półce i dodatkowo daje nam możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Jeżeli ktoś, tak jak Ja, gra w małą Agricolę sporo, to jest to dodatek obowiązkowy. Dzięki niemu wprowadzamy lekki element losowości na początku gry, nowe budynki dają nam baaaardzo fajne możliwości, a jeżeli niektóre pojawią się jednocześnie w grze to mogą tworzyć fajne combo. Jest to na tyle przydatne, że motyw wypracowanej taktyki gry, inaczej zwany "w jakiej kolejności grać, by wygrać" zupełnie znika. Dla wszystkich, którzy grają w małą Agricolę więcej niż "czasem"- dodatek obowiązkowy! Pozostali muszą sobie zadać pytanie, czy chcecie wydać około 75 zł za 54 nowe żetony budynków (z czego w każdej grze pojawiają się tylko 4). Jak dla mnie 4/5 :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

addam23

Liczba recenzji: 29

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetny (i niezbędny) dodatek do i tak dobrej gry, który sprawia, że staje się ona dużo ciekawsza i bardziej interesująca. Nowe budynki specjalne sprawiają, że każdą partie musimy rozpocząć od dobrego przemyślenia możliwych strategii, uwzględniając wpływ tych żetonów.
Świetną sprawą jest to, że w 1 paczce dostajemy dwa dodatki.
I tak jednak cena wydaje się być mocno wygórowana.75zł za li tylko garść żetonów, to baaardzo dużo (szczególnie, że w grze i tak wykorzystuje się na raz jedynie 4).
I za to właśnie jedynie 4/5, a nie 5/5.

Poza tym - uważam, że już wersja podstawowa powinna mieć mechanizm losowania budynków specjalnych (może nie koniecznie od razu z 54, ale z 8 przynajmniej powinni ich zamieścić).
Dlatego właśnie podstawowa wersja gry również nie zasługuje na 5/5.

A połączenie: podstawa + dodatek?
Cóż... Teoretycznie 'fanu' jest na 5/5, ale... Za 170zł możemy sobie kupić... normalną, rozszerzoną wersję Agricoli, która jest kilkukrotnie bardziej rozbudowaną i złożoną grą.

Nie mniej jednak: Agricola dla 2 graczy + dodatek to rewelacyjna prosta, szybka gra dla 2 osób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kerowianka

Liczba recenzji: 16

Szkoda, że tych budynków nie było w podstawce... Dzięki temu rozszerzeniu mała Agricola mocno zyskuje na regrywalności. Teraz partie są ciekawsze i zdecydowanie bardziej różnorodne.
Muszę się przyczepić do tego, że na wielu kafelkach zamiast ładnej ilustracji jest tylko tekst pisany drobnym maczkiem. Brzydko się takie tekstowe budynki prezentują i okropnie szpecą gospodarstwo.
(Już wolałbym żeby opis działania był tylko w instrukcji. I tak na grę używa się tylko 4 budynków.)
PS.
Jest jeszcze jedna wada - cena!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie