Art gallery

Ekscytujący konkurs na najsłynniejsze obrazy świata
Podziel się swoją opinią
  • 2 - 6 osób
  • od 10 lat
  • ok. 45 minut
  • wydanie polskie
To muzeum po prostu trzeba zobaczyć: bo gdzie indziej można podziwiać tajemniczą Mona Lisę, mistyczną Gwiaździstą noc czy Biednego poetę podczas jednej wizyty? Dwie do sześciu osób w wieku od 10 lat jako przewodnicy szukają najlepszej trasy przez tę wyjątkową wystawę sztuki w Galerii Sztuki. Autor Francesco Frittelli łączy czterdzieści osiem najsłynniejszych obrazów z najsłynniejszych muzeów świata w tej wspaniale zaprojektowanej grze rodzinnej. Przewodnicy poruszają się zarówno po muzealnym sklepiku, jak i w salach galerii, których ilość i wielkość na modułowej planszy jest uzależniona od bawiących się osób. Znana na całym świecie Galeria Sztuki to nie tylko muzeum najwspanialszych dzieł sztuki na świecie, ale także słynie z zapewniania odwiedzającym pierwszorzędnych i pouczających wycieczek. Przygotowania trwają i to od Was zależy jak potoczy się rozgrywka. Wcielcie się w role przewodników, przemierzajcie muzealne sale i uważnie przyglądajcie się obrazom. Wybierzcie najlepszą trasę przez muzeum i zdecydujcie o spójnej kolejności. Ci, którym się to uda, będą mogli na koniec zaprezentować swoją wycieczkę ciekawskim turystom i otrzymać pochwałę i uznanie. W każdej rundzie każdy gracz ma cztery ruchy i musi na polu akcji umieścić jedną odkrytą i jedną zakrytą kartę akcji. Ci, którzy zastosują najlepszą taktykę, zostaną nagrodzeni w późniejszym rozdaniu płytek i kart malarskich. W sklepie oraz w galerii mogą dzięki temu dodać do swojej kolekcji – niemal prawdziwego – Botticellego, Raffaela czy Kandinsky'ego. Ilustrowana instrukcja gry zawiera bardziej szczegółowe informacje, takie jak nazwisko artysty i rok pochodzenia danego dzieła. Twoja własna kolekcja obrazów będzie się stale powiększać w miarę postępów w grze. Należy jednak zwracać uwagę na symbole na kartach obrazów, by zdobyć jak najwięcej punktów w końcowej punktacji. Kto w końcu znalazł najlepszą trasę przez galerię, zostanie nagrodzony nie tylko pochwałami i uznaniem, ale i zwycięstwem. Wizyta w Galerii Sztuki trwa około 45 minut.
Autor:
Francesco Frittelli
Ilustracje:
Fiore GmbH
Wydawca:
Piatnik
159,95

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

To muzeum po prostu trzeba zobaczyć: bo gdzie indziej można podziwiać tajemniczą Mona Lisę, mistyczną Gwiaździstą noc czy Biednego poetę podczas jednej wizyty?

Dwie do sześciu osób w wieku od 10 lat jako przewodnicy szukają najlepszej trasy przez tę wyjątkową wystawę sztuki w Galerii Sztuki. Autor Francesco Frittelli łączy czterdzieści osiem najsłynniejszych obrazów z najsłynniejszych muzeów świata w tej wspaniale zaprojektowanej grze rodzinnej. Przewodnicy poruszają się zarówno po muzealnym sklepiku, jak i w salach galerii, których ilość i wielkość na modułowej planszy jest uzależniona od bawiących się osób. Znana na całym świecie Galeria Sztuki to nie tylko muzeum najwspanialszych dzieł sztuki na świecie, ale także słynie z zapewniania odwiedzającym pierwszorzędnych i pouczających wycieczek.

Przygotowania trwają i to od Was zależy jak potoczy się rozgrywka. Wcielcie się w role przewodników, przemierzajcie muzealne sale i uważnie przyglądajcie się obrazom. Wybierzcie najlepszą trasę przez muzeum i zdecydujcie o spójnej kolejności. Ci, którym się to uda, będą mogli na koniec zaprezentować swoją wycieczkę ciekawskim turystom i otrzymać pochwałę i uznanie.

W każdej rundzie każdy gracz ma cztery ruchy i musi na polu akcji umieścić jedną odkrytą i jedną zakrytą kartę akcji. Ci, którzy zastosują najlepszą taktykę, zostaną nagrodzeni w późniejszym rozdaniu płytek i kart malarskich. W sklepie oraz w galerii mogą dzięki temu dodać do swojej kolekcji – niemal prawdziwego – Botticellego, Raffaela czy Kandinsky'ego. Ilustrowana instrukcja gry zawiera bardziej szczegółowe informacje, takie jak nazwisko artysty i rok pochodzenia danego dzieła.

Twoja własna kolekcja obrazów będzie się stale powiększać w miarę postępów w grze. Należy jednak zwracać uwagę na symbole na kartach obrazów, by zdobyć jak najwięcej punktów w końcowej punktacji. Kto w końcu znalazł najlepszą trasę przez galerię, zostanie nagrodzony nie tylko pochwałami i uznaniem, ale i zwycięstwem. Wizyta w Galerii Sztuki trwa około 45 minut.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • karty
  • plansza
  • instrukcja
Waga:
1 kg


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Art gallery

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie