Bandido

Połączcie siły, aby powstrzymać Bandido przed kolejną ucieczką!
7 opinii
  • 1 - 4 osoby
  • od 6 lat
  • 10 - 15 minut
  • wydanie międzynarodowe
  • instrukcja polska
- Hola, Amigos! El Bandido znów wydostał się na wolność! - Tym razem nie uda mu się nas wykiwać! Chodźmy zablokować mu drogę ucieczki! Bandido to gra kooperacyjna, w której musimy powstrzymać bandytę przed ucieczką z więzienia. Problem w tym, że jest on bardzo sprytny i kopie naraz wiele tuneli! Będziemy próbowali je zablokować, zagrywając odpowiednio karty tuneli. Wykładając kartę musimy jednak zwracać uwagę, by nie otworzyć mu nowych możliwości ucieczki! W swojej turze zagrywamy jedną z trzech posiadanych na ręce kart tuneli tak, by połączyć ją z jedną bądź kilkoma wyłożonymi wcześniej kartami. Gramy tak długo, aż zablokujemy wszystkie otwarte tunele albo aż skończy się stos kart. Mamy zatem ograniczony czas na udaremnienie ucieczki bandycie. Jeśli uda się wam zablokować wszystkie tunele, wtedy wszyscy razem wygrywacie. Jeśli po zagraniu wszystkich kart chociaż jeden tunel pozostanie niezablokowany, wtedy Bandido ucieka i wszyscy przegrywacie. Gra jest niesamowicie wciągająca w swej prostocie. Posiada dwa poziomy trudności. Dzieciom sugerujemy ten łatwiejszy. Natomiast bardziej wprawieni gracze powinni spróbować swoich sił z wersją zaawansowaną.
Autor:
Martin Nedergaard Andersen
Ilustracje:
Lucas Guidetti Perez
Wydawca:
Helvetiq
36,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

- Hola, Amigos! El Bandido znów wydostał się na wolność!

- Tym razem nie uda mu się nas wykiwać! Chodźmy zablokować mu drogę ucieczki!

Bandido to gra kooperacyjna, w której musimy powstrzymać bandytę przed ucieczką z więzienia. Problem w tym, że jest on bardzo sprytny i kopie naraz wiele tuneli! Będziemy próbowali je zablokować, zagrywając odpowiednio karty tuneli. Wykładając kartę musimy jednak zwracać uwagę, by nie otworzyć mu nowych możliwości ucieczki!

W swojej turze zagrywamy jedną z trzech posiadanych na ręce kart tuneli tak, by połączyć ją z jedną bądź kilkoma wyłożonymi wcześniej kartami. Gramy tak długo, aż zablokujemy wszystkie otwarte tunele albo aż skończy się stos kart. Mamy zatem ograniczony czas na udaremnienie ucieczki bandycie. Jeśli uda się wam zablokować wszystkie tunele, wtedy wszyscy razem wygrywacie. Jeśli po zagraniu wszystkich kart chociaż jeden tunel pozostanie niezablokowany, wtedy Bandido ucieka i wszyscy przegrywacie.

Gra jest niesamowicie wciągająca w swej prostocie. Posiada dwa poziomy trudności. Dzieciom sugerujemy ten łatwiejszy. Natomiast bardziej wprawieni gracze powinni spróbować swoich sił z wersją zaawansowaną.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 70 kart
  • 1 super karta
  • instrukcja
Waga:
130 g


Recenzje

5.00
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BandidoNajbardziej przydatne recenzje

Wlowoj

Liczba recenzji: 2

Zasady proste, gra trudna - próbowaliśmy wiele razy, zwykle w otwarte karty żeby zaplanować ruchy naprzód, nigdy nie udało się zamknąć podkopów, a zawsze startujemy z 4-ma wyjściami... Sytuacja ze zdjęcia reklamowego to całkowita abstrakcja :) Może spróbujemy z tylko 3-ma wyjściami? Fajne, małe pudełeczko, zgrabne, czytelne karty.


Krystyna1953

Liczba recenzji: 153

Grę mamy od wczoraj, a już podbiła nasze serca. Jako, że kilka początkowych rozgrywek wygraliśmy, szybko, to (błędnie) zakwalifikowaliśmy ją do lekkich i prostych gierek. Nic bardziej mylnego. Ostatnia wczorajsza przegrana sromotnie partia i kilka dzisiejszych uświadomiły nam, że czasami możemy się dwoić i troić, a i tak nie damy rady zatrzymać naszego bandyty w zamknięciu.

Prosta graficznie, lecz nie brzydka, o nieskomplikowanych zasadach, które tłumaczy się w mniej niż minutę. Dla mnie doskonała!


Tajkoon

Liczba recenzji: 198

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Ta gra jest jak 3 kubki: za każdym razem jak wyciągam w nowym towarzystwie po 2-3 okrążeniach Bandido złapany (ta, zgadliście to podpucha). "To co druga partyjka?". I tu nie ma zmiłuj - korytarze zawsze nie w tą stronę co trzeba, z jednego wyjścia robi się 12 i koniec kart.
Fajny lekki tytuł na start - mało zasad, sporo główkowania i złe oko jak ktoś znowu dołoży korytarzy. I żodyn mu nie wierzy, że się nie dało inaczej, żodyn.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie