Beez (edycja polska)

Kto jest najbardziej pracowitą pszczółką?
35 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Spójrz na świat oczami pszczoły i spróbuj zapewnić nektar dla swojego ula! W grze Beez uczestnicy starają się zoptymalizować swoje plany lotów nad łąką pełną kwiatów i rywalizują z innymi o to, kto zrealizuje najbardziej opłacalne cele (zarówno wspólne, jak i indywidualne). Aby wygrać, musimy nie tylko sprawnie planować swoje ruchy i przemieszczać się po planszy, ale też sprytnie przerabiać zgromadzony nektar na przepyszny miód!Na czym to polega? Rozgrywka w Beez składa się z następujących po sobie tur poszczególnych graczy, a każda z takich tur dzieli się na 3 fazy: Plan lotu, kiedy decydujemy o tym, w którym kierunku chcemy się przemieścić i o ile pól.Lot i zbieranie nektaru, czyli realne poruszanie się naszej pszczoły.Przechowywanie nektaru i wytwarzanie miodu, czyli pozyskiwanie cennych zasobów i umieszczanie ich na odpowiednim polu w naszych plastrach miodu.Podstawą walki o zwycięstwo w Beez jest umiejętne planowanie swoich ruchów. Płytki kwiatów, po których się poruszamy, ograniczają nasze możliwości – możemy je opuszczać tylko w niektórych kierunkach, w dodatku o konkretną liczbę pól. Znaczenie ma również to, z jakiego koloru kwiatów pozyskujemy nektar, by potem umieścić go w plastrze miodu. Ponadto naszym zadaniem jest realizowanie dostępnych celów, a oprócz trzech, które są jawne i wspólne dla wszystkich graczy, każda osoba ma też własne punkty do zrealizowania.Dlaczego pokochasz tę grę?Łatwe do przyswojenia zasady i wiele możliwości działań podczas samej gry to połączenie idealne! Beez to prosta i satysfakcjonująca rozgrywka, w której wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy swoje ruchy.Dzięki przystępnej instrukcji, neutralnemu tematowi i pięknym ilustracjom, Beez stanowi bardzo uniwersalną propozycję, odpowiednią nawet dla młodszych i początkujących graczy.Gdy już poznamy grę, czekają na nas nowe zasady! W instrukcji znajdziemy informację na temat tego, jak rozbudowywać naszą łąkę kwiatową oraz specjalny wariant dla ekspertów. 
Autor:
Dan Halstad
Ilustracje:
Chris Quilliams
Wydawca:
Rebel
19995
7990
-60%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Spójrz na świat oczami pszczoły i spróbuj zapewnić nektar dla swojego ula! W grze Beez uczestnicy starają się zoptymalizować swoje plany lotów nad łąką pełną kwiatów i rywalizują z innymi o to, kto zrealizuje najbardziej opłacalne cele (zarówno wspólne, jak i indywidualne). Aby wygrać, musimy nie tylko sprawnie planować swoje ruchy i przemieszczać się po planszy, ale też sprytnie przerabiać zgromadzony nektar na przepyszny miód!

W Beez nasze pszczoły poruszają się po pięknej, pełnej kwiatów łące.

Na czym to polega? 

Rozgrywka w Beez składa się z następujących po sobie tur poszczególnych graczy, a każda z takich tur dzieli się na 3 fazy: 

 1. Plan lotu, kiedy decydujemy o tym, w którym kierunku chcemy się przemieścić i o ile pól.
 2. Lot i zbieranie nektaru, czyli realne poruszanie się naszej pszczoły.
 3. Przechowywanie nektaru i wytwarzanie miodu, czyli pozyskiwanie cennych zasobów i umieszczanie ich na odpowiednim polu w naszych plastrach miodu.

Podstawą walki o zwycięstwo w Beez jest umiejętne planowanie swoich ruchów. Płytki kwiatów, po których się poruszamy, ograniczają nasze możliwości – możemy je opuszczać tylko w niektórych kierunkach, w dodatku o konkretną liczbę pól. Znaczenie ma również to, z jakiego koloru kwiatów pozyskujemy nektar, by potem umieścić go w plastrze miodu. Ponadto naszym zadaniem jest realizowanie dostępnych celów, a oprócz trzech, które są jawne i wspólne dla wszystkich graczy, każda osoba ma też własne punkty do zrealizowania.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Łatwe do przyswojenia zasady i wiele możliwości działań podczas samej gry to połączenie idealne! Beez to prosta i satysfakcjonująca rozgrywka, w której wszystko zależy od tego, jak zaplanujemy swoje ruchy.
 • Dzięki przystępnej instrukcji, neutralnemu tematowi i pięknym ilustracjom, Beez stanowi bardzo uniwersalną propozycję, odpowiednią nawet dla młodszych i początkujących graczy.
 • Gdy już poznamy grę, czekają na nas nowe zasady! W instrukcji znajdziemy informację na temat tego, jak rozbudowywać naszą łąkę kwiatową oraz specjalny wariant dla ekspertów. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 plastry miodu
 • 4 pszczoły z ulami
 • 4 znaczniki graczy
 • 15 płytek kwiatów
 • 5 płytek liści
 • płytka startowa
 • 45 małych i dużych znaczników nektaru
 • 18 kart zadań
 • arkusz z opisem kart
 • instrukcja
 • notes punktacji
Waga:
1,45 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.34
na podstawie 35 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Beez (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

danielll

Liczba recenzji: 10

Jak dla mnie ideał :)

Na grę natknąłem się przypadkiem. Logo wydawnictwa Next Move Games szybko wzbudziło moje dobre skojarzenia i wyjaśniło z czym mam do czynienia. Gra z gatunku logiczna, mało skomplikowana, pięknie wydana. Mocne strony to figurki pszczół, planszetki graczy z wgłębieniami na pionki nektaru oraz organizer pudełka gdzie nic się nie przemieszcza. Słabe punkty nie warte wspomnienia.
Od momentu zakupu w Beez gram regularnie i gra nadal mi się podoba. Ze swoim egzemplarzem się nie rozstaje, zostaje w kolekcji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Agnieszka

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ładna, w miarę szybką i przyjemna. Fajne wykonanie, które zachęca dzieci do gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Robert

Liczba recenzji: 10

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Sympatyczna, bardzo ładna gra. Bez problemu można grać z dziećmi, którym pszczółki bardzo się podobają 😉


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy planowane jest wydanie dodatku z motylem?

~ Izabela 24.11.2021 21:16

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pracownia snów

Pracownia snów

Azul: Mistrz czekolady

Azul: Mistrz czekolady


Klienci, którzy kupili Beez (edycja polska), kupili również: