Black Mirror: Nosedive (edycja polska)

Oceń i poddaj się ocenie!
7 opinii
 • 3 - 6 osób
 • od 13 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Jak wyglądałby świat, gdyby każde nasze zachowanie było poddawane ocenie, która następnie składałaby się na ogólną pozycję społeczną każdego z nas? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć twórcy Black Mirror – futurystycznego serialu, w którym znajdziemy rozmaite wizje przyszłości człowieka. Niekoniecznie optymistyczne. Teraz mamy okazję sprawdzić to na własnej skórze, grając w Black Mirror: Nosedive. Zapraszamy do świata, w którym ocena społeczna jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o naszym życiu. Jako uczestnicy będziemy starali się utrzymać ją na stałym, wysokim poziomie. UWAGA! Do rozgrywki niezbędna jest aplikacja Nosedive. Należy ją pobrać na jedno urządzenie, które będzie przekazywane między graczami według zasad opisanych w aplikacji. Na czym to polega? Podczas rozgrywki w Black Mirror: Nosedive staramy się zdobyć jak najwięcej punktów stylu życia. W tym celu będziemy dobierali odpowiednie karty (punktowane dodatnio lub ujemnie), a także dzielili się doświadczeniami za pomocą aplikacji. Kluczowym elementem rozgrywki będzie ocena – każdy z graczy po kolei będzie oceniał wydarzenia z życia pozostałych. To my decydujemy, które doświadczenia udostępnimy innym, licząc na ich pozytywną ocenę. Co ważne, aprobata uzyskana od gracza stojącego wyżej w rankingu punktów stylu życia jest bardziej cenna! Dlaczego pokochasz tę grę? Dla miłośników serialu Black Mirror (a w szczególności odcinka Nosedive) ta gra stanowi pozycję obowiązkową! Będziecie mieli okazję poczuć się jak bohaterowie futurystycznego świata, w którym każde nasze zachowanie jest poddawane ocenie.  To ciekawe połączenie klasycznej gry opartej o umiejętne podejmowanie decyzji (musimy rozważyć, które karty pozyskać) ze społeczną zabawą.
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
FPCBM01PL
33,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Jak wyglądałby świat, gdyby każde nasze zachowanie było poddawane ocenie, która następnie składałaby się na ogólną pozycję społeczną każdego z nas? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć twórcy Black Mirror – futurystycznego serialu, w którym znajdziemy rozmaite wizje przyszłości człowieka. Niekoniecznie optymistyczne.

Teraz mamy okazję sprawdzić to na własnej skórze, grając w Black Mirror: Nosedive. Zapraszamy do świata, w którym ocena społeczna jest jednym z najważniejszych czynników, decydujących o naszym życiu. Jako uczestnicy będziemy starali się utrzymać ją na stałym, wysokim poziomie.

UWAGA! Do rozgrywki niezbędna jest aplikacja Nosedive. Należy ją pobrać na jedno urządzenie, które będzie przekazywane między graczami według zasad opisanych w aplikacji.

Na czym to polega?

Podczas rozgrywki w Black Mirror: Nosedive staramy się zdobyć jak najwięcej punktów stylu życia. W tym celu będziemy dobierali odpowiednie karty (punktowane dodatnio lub ujemnie), a także dzielili się doświadczeniami za pomocą aplikacji.

Kluczowym elementem rozgrywki będzie ocena – każdy z graczy po kolei będzie oceniał wydarzenia z życia pozostałych. To my decydujemy, które doświadczenia udostępnimy innym, licząc na ich pozytywną ocenę. Co ważne, aprobata uzyskana od gracza stojącego wyżej w rankingu punktów stylu życia jest bardziej cenna!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Dla miłośników serialu Black Mirror (a w szczególności odcinka Nosedive) ta gra stanowi pozycję obowiązkową! Będziecie mieli okazję poczuć się jak bohaterowie futurystycznego świata, w którym każde nasze zachowanie jest poddawane ocenie. 
 • To ciekawe połączenie klasycznej gry opartej o umiejętne podejmowanie decyzji (musimy rozważyć, które karty pozyskać) ze społeczną zabawą.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 108 kart stylu życia
 • 6 pionków
 • 3 żetony dodatkowego doświadczenia
 • żeton influencera
 • plansza
 • instrukcja
Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły


Recenzje

2.71
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Black Mirror: Nosedive (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

MastaSista

Liczba recenzji: 14

Przetestowaliśmy ten tytuł podczas festiwalu Gramy! Może niewystarczająco zgłębiliśmy zasady lub coś innego zaszwankowało, ale gra kompletnie nam nie podeszła (graliśmy w 6 osób: dorośli i nastolatki). Jesteśmy fanami Black Mirror, ale gry nie ratuje nawet rzekome pokrewieństwo z tym tytułem (rozgrywka nie odtwarza klimatu znanego z serialu). Grę odebrałam jako kompletnie bezwładną (na nic nie mam specjalnego wpływu) i strasznie nudną (długie oczekiwanie aż inni podejmą swoje decyzje w aplikacji). Nie bardzo wiadomo, jak aplikacja punktuje decyzje i głosy, więc trudno odczuć jakąkolwiek satysfakcję z gry. Pośmialiśmy się jedynie trochę przy niektórych wydarzeniach opisanych na kartach, ale to nie wystarczyło, abyśmy czasu poświęconego tej grze nie uznali za stracony. To moja pierwsza opinia na Rebelu, ale uznałam, że muszę ją napisać, bo sama chciałabym, aby ktoś ostrzegł mnie przed tym tytułem.


Rathor

Liczba recenzji: 169

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Nie spełnia moich oczekiwań :(

Gra ma spory potencjał, ale niestety totalnie spartolony przez mechanikę, oraz aplikację która jest fatalna. To że gra jest wszędzie na wyprzedaży za grosze nie bierze się z niczego. Nosedive bazuje na fejmnie jednego z odcinków Netflixowego serialu Black Mirror, ale to spore rozczarowanie. To jedyna gra, którą prawdopodobnie wyrzucę bo szkoda mi miejsca a nikt jej nie odkupi :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ra

Liczba recenzji: 156

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Pozornie fajny pomysł z aplikacją nie sprawdził się u nas.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy mogę prosić o link do polskiej aplikacji na androida? Wszędzie tylko linki do aplikacji angielskiej, a jedyna wzmianka o polskiej wersji to nazwisko tłumacza w instrukcji.

~ Wiktor 08.04.2022 09:51

Hej, u mnie w sklepie Google (wydawca Asmodee) jest Nosedive w wersji niby angielskiej, ale w szczegółach aktualizacji podają informację o dodaniu trzech języków, w tym polskiego.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Marek_J 12.04.2022 14:14

Trzeba język całego urządzenia zmienić na Polski, nie ma żadnych opcji zmiany języka w aplikacji. Co za nieporozumienie.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Wiktor 07.06.2022 15:35

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie