Bonsai

Azjatycka gra karciana
7 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • ok. 20 minut
  • wydanie polskie
Malarze wszystkich krajów, posłuchajcie! Poszukuję artysty, który przyozdobi główną salę mojego zamku . Jako wielki miłośnik japońskiej estetyki i sztuki pragnąłbym ogromnego drzewa bonsai, zdobionego w piękne kwiaty. Najlepszych z was czeka nie tylko sława, ale także niesamowite nagrody!” Bonsai to gra karciana zainspirowana japońską estetyką. W trakcie gry uczestnicy dążą do wygranej poprzez umiejętne łączenie kart, nie tylko do swojego drzewa, ale także do drzew przeciwników. Dokładanie kart nie jest ograniczone sztywnymi regułami, a zatem w jej trakcie powstają ciekawe układy oraz różnorodne kompozycje. Na początku tury gracz wybiera jedną z trzech widocznych kart, a następnie układa ją na dowolnym drzewie. Gracz punktuje za nieprzerwany ciąg identycznych symboli znajdujących się na karcie, którą dołożył. Jeżeli w ten sposób zdobędzie dziesięć lub więcej punktów, gałąź łamie się i należy odrzucić karty wchodzące w jej skład. Można w ten sposób popsuć plany konkurencji. Dodatkowo gracze mogą dobierać karty zleceń specjalnych, które dają punkty, jeżeli zostaną wykonane przed końcem gry. Bonsai to gra dla rodzin i niedzielnych graczy. Jednak jeżeli jesteś planszówkowym weteranem, możesz wykorzystać tę grę do wprowadzenia nowych osób w hobby nie obciążając tym samym nowicjuszy, ale także sam nie znudzisz się przez wiele rozgrywek. Swoboda w układzie kart wyłamuje się ze schematu tradycyjnych gier karcianych i owocuje licznymi wzorami miłymi dla oka oraz tworzy ciekawe zagadnienie strategiczne dla doświadczonych graczy. Podczas 20-minutowej rozgrywki gracze będą liczyć na szczęście, ale tylko przemyślana taktyka pozwoli im zdobyć większość punktów.
Autor:
Daniel Solis
Wydawca:
Kudu Games
35,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Malarze wszystkich krajów, posłuchajcie!

Poszukuję artysty, który przyozdobi główną salę mojego zamku . Jako wielki miłośnik japońskiej estetyki i sztuki pragnąłbym ogromnego drzewa bonsai, zdobionego w piękne kwiaty.

Najlepszych z was czeka nie tylko sława, ale także niesamowite nagrody!”


Bonsai to gra karciana zainspirowana japońską estetyką. W trakcie gry uczestnicy dążą do wygranej poprzez umiejętne łączenie kart, nie tylko do swojego drzewa, ale także do drzew przeciwników. 
Dokładanie kart nie jest ograniczone sztywnymi regułami, a zatem w jej trakcie powstają ciekawe układy oraz różnorodne kompozycje.

Na początku tury gracz wybiera jedną z trzech widocznych kart, a następnie układa ją na dowolnym drzewie.

Gracz punktuje za nieprzerwany ciąg identycznych symboli znajdujących się na karcie, którą dołożył.

Jeżeli w ten sposób zdobędzie dziesięć lub więcej punktów, gałąź łamie się i należy odrzucić karty wchodzące w jej skład. Można w ten sposób popsuć plany konkurencji.

Dodatkowo gracze mogą dobierać karty zleceń specjalnych, które dają punkty, jeżeli zostaną wykonane przed końcem gry.

Bonsai to gra dla rodzin i niedzielnych graczy. Jednak jeżeli jesteś planszówkowym weteranem, możesz wykorzystać tę grę do wprowadzenia nowych osób w hobby nie obciążając tym samym nowicjuszy, ale także sam nie znudzisz się przez wiele rozgrywek.

Swoboda w układzie kart wyłamuje się ze schematu tradycyjnych gier karcianych i owocuje licznymi wzorami miłymi dla oka oraz tworzy ciekawe zagadnienie strategiczne dla doświadczonych graczy.

Podczas 20-minutowej rozgrywki gracze będą liczyć na szczęście, ale tylko przemyślana taktyka pozwoli im zdobyć większość punktów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 55 kart
  • instrukcja
Waga:
300 g


Recenzje

4.14
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BonsaiNajbardziej przydatne recenzje

Maxio1982

Liczba recenzji: 236

OCENA 5/5: "Bonsai" - to polska wersja gry Daniela Solisa Kigi. Wcielamy się w niej bowiem w ogrodników, którzy pielęgnują i formują rosnące drzewko. Pomysł wbrew pozom bardzo ciekawy ( bo sam byłem zaskoczony ), gra posiada świetny pomysł z kartami zamówień i rywalizacja w niej wciąga sprawiając, że jest bardzo mocna. Naliczyłem się jedynie 2 małe wady, które jedynie wymienię, bo dla mnie to niekoniecznie wady. W trakcie rozgrywki Bonsai, zajmuje bardzo dużo miejsca na stole to nr 1. No i powiedzmy że kilka osób mocno podkreśliło, że pudełko gry jest beznadziejne ( nie moja opinia). Nie jest to typ gier w które gra, ale okiem obiektywnym, gra super. Daję jej 5 i polecam!


Łukasz

Liczba recenzji: 1

Prosta lecz przyjemna gra z ładnie narysowanymi kartami - w sam raz na rozgrywkę ze znajomymi dopiero zaczynającymi przygodę z planszówkami, jako przerywnik między większymi tytułami lub kiedy chcemy się po prostu odstresować przy piwie ze znajomymi.

Polecam : )


Piotrash

Liczba recenzji: 12

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kupione na prezent. Obdarowanej osobie się podobało, zwłaszcza że lubi klimaty Japonii. Prosta gra karciana o bardzo przyjemnych zasadach. Rozgrywki są krótkie i szybkie, a próg wejścia niski - w zasadzie nadaje się nawet na imprezę.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie