Botanik

Kombinuj i uprawiaj kosmiczne rośliny!
12 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu!Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji!Na czym to polega?W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny.Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika.Dlaczego pokochasz tę grę?Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika.Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony? Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. 
Autor:
Grégoire Largey, Frank Crittin, Sébastien Pauchon
Ilustracje:
Franck Dion
Wydawca:
Rebel
7995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu!

Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji!

Na czym to polega?

W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny.

Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika.
 • Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony? 
 • Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • mechaznacznik
 • rejestr
 • 67 kafelków
 • instrukcja
Waga:
392 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.83
na podstawie 12 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BotanikNajbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 406

Jak dla mnie ideał :)

Gra wygląda przeraźliwie brzydko, warto jednak się przemóc i spróbować w nią zagrać, bo jest to bardzo dobra dwuosobówka!


Nata

Liczba recenzji: 40

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pierwsza fajna opcja - dla 2 osób.
Małe pudełko i "wiatr w nim nie hula", solidne kafelki, ogólnie graficznie fajnie zaprojektowane i wykonane.
Gra jest przyjemna, zasad nie tak dużo.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Karolina

Liczba recenzji: 17

Jak dla mnie ideał :)

Muszę przyznać, że na gdy tylko zobaczyłam zapowiedź Botanika, to od razu wiedziałam, że ta gra będzie dla mnie! Zanim jeszcze dokładnie zapoznałam się z zasadami, urzekły mnie klimatyczne lekko postpunkowe ilustracje. Na żywo, gra naprawdę robi duże wrażenie – wszystko jest dopracowane w najmniejszym detalu.

Natomiast, jeśli chodzi o wrażenia z rozgrywki, to mnie podobała się każda dotychczasowa partia. Botanik ma proste zasady, ale jednocześnie wymaga główkowania. Dla nas, na chwilę obecną jest to połączenie idealnie i w sumie dość często rozkładamy tą grę.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Mandala

Mandala

Pracownia snów

Pracownia snów


Klienci, którzy kupili Botanik, kupili również: