Botanik

Kombinuj i uprawiaj kosmiczne rośliny!
17 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu! Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji! Na czym to polega? W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny. Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika. Dlaczego pokochasz tę grę? Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika. Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony?  Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. 
Autor:
Grégoire Largey, Frank Crittin, Sébastien Pauchon
Ilustracje:
Franck Dion
Wydawca:
Rebel
79,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W zaciszu laboratorium wybitna badaczka Beatrix Bury opracowała technologię mechanicznej hodowli pożywienia. Pozwoli ona przetrwać mieszkańcom Forhams, więźniom świata skażonego przez toksyczne opary. Nagła potrzeba ratowania tej zagrożonej planety sprawiła, że badaczka powierzyła zadanie stworzenia nowego projektu dwóm zespołom jej najlepszych mechabotaników... To będzie nie lada wyzwanie! Każdy z jej zespołów oddany jest misji stworzenia jak najlepszej maszyny, a laboratorium Beatrix stało się polem ostrej rywalizacji. Do dowodzenia jednym z zespołów wybrano właśnie Ciebie - zrób wszystko, aby sprostać wyzwaniu!

Botanik to dwuosobowa gra logiczna, w której uczestnicy naprzemiennie dobierają elementy ze wspólnego rejestru, by rozbudowywać swoje maszyny nawadniające. Jednak sprawa nie jest taka prosta! W Botaniku gracz nigdy nie może od razu wziąć kafelka, który sobie upatrzył. Musi to zrobić w 2 krokach: najpierw umieszcza go po swojej stronie rejestru, a później uwalnia dzięki sprytnemu umieszczeniu innego kafelka w rzędzie centralnym… To wymaga finezji!

Na czym to polega?

W swojej turze kładziesz kafelek po swojej stronie rejestru (jeśli układ na to pozwala) albo w stosie centralnym. W drugim przypadku uwalniasz kolejne kafelki, które przyłączasz do swojej maszyny.

Aby wygrać, musisz mądrze grupować kolory, powiększać system rur, nawadniać rośliny i sprytnie opóźniać ruchy przeciwnika.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Choć podstawowe zasady Botanika są proste, jego urok i możliwości tkwią w decyzjach, przed którymi staną gracze. Każde dołożenie kafelka to taktyczne posunięcie, które wpływa na sytuację zarówno naszą, jak i przeciwnika.
 • Zabawa z tym tytułem to prawdziwy pojedynek umysłów! Czy chcę pomóc sobie, ale jednocześnie dać przeciwnikowi dobrą okazję do zapunktowania? A może poświęcę własny cel, by opóźnić działania drugiej strony? 
 • Dzięki temu, że gra opiera się wyłącznie o losowo dobierane kafelki oraz indywidualne decyzje uczestników, w Botaniku nie ma dwóch takich samych partii i identycznych układów. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • mechaznacznik
 • rejestr
 • 67 kafelków
 • instrukcja
Waga:
392 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
SCBOT01PL


Recenzje

4.88
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń BotanikNajbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 406

Jak dla mnie ideał :)

Gra wygląda przeraźliwie brzydko, warto jednak się przemóc i spróbować w nią zagrać, bo jest to bardzo dobra dwuosobówka!


Weronika

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra dla dwóch osób


matten

Liczba recenzji: 4

Dobry, solidny produkt

Botanik to bardzo dobra pozycja dla dwóch osób, do której mogą zasiąść zarówno niedzielni gracze, jak i bardziej doświadczeni zawodnicy. Zasady są proste (na początku można się pomylić w liczeniu punktów, ale potem jest już ok) i można je szybko wytłumaczyć. Mimo to gra stwarza pewne pole do kombinowania i nie jest bezmyślną układanką. Przez całą grę trzeba decydować o optymalnym rozlokowaniu kafli i zakończeniu lub rozwijaniu danej odnogi. Czasem lepiej podrzucić przeciwnikowi "świnię" zamiast koncentrować się na swojej maszynie, a odpowiednie zagranie "botanika" sprawi, że na nasze konto wpadnie sporo punktów. Setup jest bardzo szybki (a pudełko małe i świetnie zaprojektowane), tak samo jak rozgrywka, która trwa około 20 minut. Jakość wydania jest bardzo dobra, a cena adekwatna do zawartości. Wady? Nie czuć tu wielkiego klimatu, a oprawa graficzna jest dyskusyjna: mnie nie przypadła do gustu.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Maui (edycja polska)

Maui (edycja polska)

Pracownia snów

Pracownia snów