Jaipur (nowa edycja)

Pojedynek najlepszych handlarzy!
52 opinie
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W stolicy Radżastanu trwają poszukiwania nowego ministra handlu. Jako jeden z najlepszych w swoim fachu, postanawiasz podjąć wyzwanie i zgromadzić więcej bogactw od przeciwnika. W ciągu kolejnych tygodni wyznaczanych rundami będziecie odwiedzali targ, by gromadzić i sprzedawać rozmaite dobra. Kto okaże się sprytniejszy? Jaipur to popularna, dwuosobowa gra, w której uczestnicy wcielają się w handlarzy dynamicznie wymieniających towary na wspólnym targu. Pobierając karty na rękę i wymieniając je na inne będziecie starali się zgromadzić zestawy upatrzonych surowców, a następnie wymienić je na walutę. Poszczególne towary różnią się wartością, opłaca się też sprzedawać większe ilości tego samego dobra na raz, by uzyskać punkty bonusowe. Zwycięża gracz, który wygra 2 rundy, zdobywając pieczęcie uznania. Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot Na czym to polega? Każdy z graczy posiada na ręce karty towarów. W swojej turze może wykonać jedną z dwóch akcji:  ZAKUP, czyli:  wzięcie pojedynczej karty towaru z targu i zastąpienie jej nową wymiana kart z ręki na karty z targu w stosunku 1:1 wzięcie wszystkich wielbłądów z targu i zastąpienie ich nowymi kartami towarów. SPRZEDAŻ, czyli wymiana zestawu towarów jednego rodzaju na żetony w odpowiednim kolorze. W ten sposób handlujemy w dynamiczny sposób do momentu, aż wyczerpią się 3 kolory żetonów lub skończy się stos kart towarów. Co wyróżnia nową edycję? Ta wersja to odświeżony projekt pudełka, kart i żetonów. Sama rozgrywka się nie zmieniła.  Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot Dlaczego pokochasz tę grę?  Jaipur to kwintesencja gry dwuosobowej: oferuje pojedynek, w którym nieustannie musimy porównywać swoją strategię ze strategią przeciwnika. Z jednej strony dbamy o swoje cele, z drugiej staramy się nie pomagać zbytnio drugiej stronie. Gra pozbawiona jest bezpośredniej negatywnej interakcji, ale mamy możliwość pokrzyżować szyki przeciwnikowi, np. podbierając mu dany towar. W tym tytule nie ma przestojów: to dynamiczna, handlowa karcianka, w której sposób rozgrywki przyjemnie nawiązuje do atmosfery prawdziwego targowiska. Jest niewielka, poręczna i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży. To niezwykle satysfakcjonujący tytuł. Pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut, ale po pierwszej chce się rozegrać kolejną, kolejną i kolejną... Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez grę: 2010 Zwycięzca Fairplay À la carte 2010 Nominacja Golden Geek do Najlepsze dwuosobowej gry planszowej  2010 Nominacja do Golden Geek Najlepsza gra karciana  2010 International Gamers Award - Strategia dla dwóch graczy  2010 Finalista Lys Grand Public  2010 Rekomendacja Spiel des Jahres  2011 Zwycięzca w kategorii "Najlepsza Nowa Karciana Gra Familijna" Games Magazine  2014 Finalista Juego del Año 
Autor:
Sébastien Pauchon
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
SCJAI01PL
84,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

W stolicy Radżastanu trwają poszukiwania nowego ministra handlu. Jako jeden z najlepszych w swoim fachu, postanawiasz podjąć wyzwanie i zgromadzić więcej bogactw od przeciwnika. W ciągu kolejnych tygodni wyznaczanych rundami będziecie odwiedzali targ, by gromadzić i sprzedawać rozmaite dobra. Kto okaże się sprytniejszy?

Jaipur to popularna, dwuosobowa gra, w której uczestnicy wcielają się w handlarzy dynamicznie wymieniających towary na wspólnym targu. Pobierając karty na rękę i wymieniając je na inne będziecie starali się zgromadzić zestawy upatrzonych surowców, a następnie wymienić je na walutę. Poszczególne towary różnią się wartością, opłaca się też sprzedawać większe ilości tego samego dobra na raz, by uzyskać punkty bonusowe. Zwycięża gracz, który wygra 2 rundy, zdobywając pieczęcie uznania.

Każdy z surowców punktuje w nieco inny sposób! Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot

Na czym to polega?

Każdy z graczy posiada na ręce karty towarów. W swojej turze może wykonać jedną z dwóch akcji: 

ZAKUP, czyli: 

 • wzięcie pojedynczej karty towaru z targu i zastąpienie jej nową
 • wymiana kart z ręki na karty z targu w stosunku 1:1
 • wzięcie wszystkich wielbłądów z targu i zastąpienie ich nowymi kartami towarów.

SPRZEDAŻ, czyli wymiana zestawu towarów jednego rodzaju na żetony w odpowiednim kolorze.

W ten sposób handlujemy w dynamiczny sposób do momentu, aż wyczerpią się 3 kolory żetonów lub skończy się stos kart towarów.

Co wyróżnia nową edycję?

Ta wersja to odświeżony projekt pudełka, kart i żetonów. Sama rozgrywka się nie zmieniła. 

Nie zapomnijcie o dodatkowych punktach za posiadane wielbłądy! Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Jaipur to kwintesencja gry dwuosobowej: oferuje pojedynek, w którym nieustannie musimy porównywać swoją strategię ze strategią przeciwnika. Z jednej strony dbamy o swoje cele, z drugiej staramy się nie pomagać zbytnio drugiej stronie.
 • Gra pozbawiona jest bezpośredniej negatywnej interakcji, ale mamy możliwość pokrzyżować szyki przeciwnikowi, np. podbierając mu dany towar.
 • W tym tytule nie ma przestojów: to dynamiczna, handlowa karcianka, w której sposób rozgrywki przyjemnie nawiązuje do atmosfery prawdziwego targowiska.
 • Jest niewielka, poręczna i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży.
 • To niezwykle satysfakcjonujący tytuł. Pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut, ale po pierwszej chce się rozegrać kolejną, kolejną i kolejną...

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez grę:

2010 Zwycięzca Fairplay À la carte
2010 Nominacja Golden Geek do Najlepsze dwuosobowej gry planszowej 
2010 Nominacja do Golden Geek Najlepsza gra karciana 
2010 International Gamers Award - Strategia dla dwóch graczy 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 55 kart
 • 60 żetonów
 • instrukcja
Waga:
350 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.63
na podstawie 52 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jaipur (nowa edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Jak dla mnie ideał :)

Idealna gra na 2 osoby. Proste zasady do wytłumaczenia . Ładnie wydana. Polecam.


Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra dla 2 osób. Proste zasady, szybka rozgrywka. Dobry tytuł jako przerywnik między ciężkimi tytułami lub do spędzania czasu z osobami, które dopiero wchodzą w świat planszowe.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Filip

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Pierwszą edycję oceniłbym wyżej, ponieważ wizerunkowo znacznie bardziej mi się podoba. Rozgrywka jest bardzo przyjemna. Czasami brakuje dobrych gier na dwie osoby, a ta na pewno do nich się zalicza.
Polecam serdecznie


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy Jaipur w nowej odsłonie ma większe pudełko od poprzednika ? Jeżeli tak to jaka jest to różnica ? Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości

~ Małgorzata 05.09.2020 12:55

Stara wersja pudełka była delikatnie dłuższa, za to węższa.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 01.03.2021 23:56

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Park Marzeń

Park Marzeń

Fasolki

Fasolki

Splendor: Pojedynek

Splendor: Pojedynek

Tajniacy Duet

Tajniacy Duet