Jaipur (nowa edycja)

Pojedynek najlepszych handlarzy!
8 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W stolicy Radżastanu trwają poszukiwania nowego ministra handlu. Jako jeden z najlepszych w swoim fachu, postanawiasz podjąć wyzwanie i zgromadzić więcej bogactw od przeciwnika. W ciągu kolejnych tygodni wyznaczanych rundami będziecie odwiedzali targ, by gromadzić i sprzedawać rozmaite dobra. Kto okaże się sprytniejszy?Jaipur to popularna, dwuosobowa gra, w której uczestnicy wcielają się w handlarzy dynamicznie wymieniających towary na wspólnym targu. Pobierając karty na rękę i wymieniając je na inne będziecie starali się zgromadzić zestawy upatrzonych surowców, a następnie wymienić je na walutę. Poszczególne towary różnią się wartością, opłaca się też sprzedawać większe ilości tego samego dobra na raz, by uzyskać punkty bonusowe. Zwycięża gracz, który wygra 2 rundy, zdobywając pieczęcie uznania. Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShotNa czym to polega?Każdy z graczy posiada na ręce karty towarów. W swojej turze może wykonać jedną z dwóch akcji: ZAKUP, czyli: wzięcie pojedynczej karty towaru z targu i zastąpienie jej nowąwymiana kart z ręki na karty z targu w stosunku 1:1wzięcie wszystkich wielbłądów z targu i zastąpienie ich nowymi kartami towarów.SPRZEDAŻ, czyli wymiana zestawu towarów jednego rodzaju na żetony w odpowiednim kolorze.W ten sposób handlujemy w dynamiczny sposób do momentu, aż wyczerpią się 3 kolory żetonów lub skończy się stos kart towarów.Co wyróżnia nową edycję?Ta wersja to odświeżony projekt pudełka, kart i żetonów. Sama rozgrywka się nie zmieniła.  Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShotDlaczego pokochasz tę grę? Jaipur to kwintesencja gry dwuosobowej: oferuje pojedynek, w którym nieustannie musimy porównywać swoją strategię ze strategią przeciwnika. Z jednej strony dbamy o swoje cele, z drugiej staramy się nie pomagać zbytnio drugiej stronie.Gra pozbawiona jest bezpośredniej negatywnej interakcji, ale mamy możliwość pokrzyżować szyki przeciwnikowi, np. podbierając mu dany towar.W tym tytule nie ma przestojów: to dynamiczna, handlowa karcianka, w której sposób rozgrywki przyjemnie nawiązuje do atmosfery prawdziwego targowiska.Jest niewielka, poręczna i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży.To niezwykle satysfakcjonujący tytuł. Pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut, ale po pierwszej chce się rozegrać kolejną, kolejną i kolejną...Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez grę:2010 Zwycięzca Fairplay À la carte2010 Nominacja Golden Geek do Najlepsze dwuosobowej gry planszowej 2010 Nominacja do Golden Geek Najlepsza gra karciana 2010 International Gamers Award - Strategia dla dwóch graczy 2010 Finalista Lys Grand Public 2010 Rekomendacja Spiel des Jahres 2011 Zwycięzca w kategorii "Najlepsza Nowa Karciana Gra Familijna" Games Magazine 2014 Finalista Juego del Año 
Autor:
Sébastien Pauchon
Wydawca:
Rebel
7995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.



Opis

W stolicy Radżastanu trwają poszukiwania nowego ministra handlu. Jako jeden z najlepszych w swoim fachu, postanawiasz podjąć wyzwanie i zgromadzić więcej bogactw od przeciwnika. W ciągu kolejnych tygodni wyznaczanych rundami będziecie odwiedzali targ, by gromadzić i sprzedawać rozmaite dobra. Kto okaże się sprytniejszy?

Jaipur to popularna, dwuosobowa gra, w której uczestnicy wcielają się w handlarzy dynamicznie wymieniających towary na wspólnym targu. Pobierając karty na rękę i wymieniając je na inne będziecie starali się zgromadzić zestawy upatrzonych surowców, a następnie wymienić je na walutę. Poszczególne towary różnią się wartością, opłaca się też sprzedawać większe ilości tego samego dobra na raz, by uzyskać punkty bonusowe. Zwycięża gracz, który wygra 2 rundy, zdobywając pieczęcie uznania.

Każdy z surowców punktuje w nieco inny sposób! Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot

Na czym to polega?

Każdy z graczy posiada na ręce karty towarów. W swojej turze może wykonać jedną z dwóch akcji: 

ZAKUP, czyli: 

 • wzięcie pojedynczej karty towaru z targu i zastąpienie jej nową
 • wymiana kart z ręki na karty z targu w stosunku 1:1
 • wzięcie wszystkich wielbłądów z targu i zastąpienie ich nowymi kartami towarów.

SPRZEDAŻ, czyli wymiana zestawu towarów jednego rodzaju na żetony w odpowiednim kolorze.

W ten sposób handlujemy w dynamiczny sposób do momentu, aż wyczerpią się 3 kolory żetonów lub skończy się stos kart towarów.

Co wyróżnia nową edycję?

Ta wersja to odświeżony projekt pudełka, kart i żetonów. Sama rozgrywka się nie zmieniła. 

Nie zapomnijcie o dodatkowych punktach za posiadane wielbłądy! Fot. Mateusz Zajda @BoardgameShot

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Jaipur to kwintesencja gry dwuosobowej: oferuje pojedynek, w którym nieustannie musimy porównywać swoją strategię ze strategią przeciwnika. Z jednej strony dbamy o swoje cele, z drugiej staramy się nie pomagać zbytnio drugiej stronie.
 • Gra pozbawiona jest bezpośredniej negatywnej interakcji, ale mamy możliwość pokrzyżować szyki przeciwnikowi, np. podbierając mu dany towar.
 • W tym tytule nie ma przestojów: to dynamiczna, handlowa karcianka, w której sposób rozgrywki przyjemnie nawiązuje do atmosfery prawdziwego targowiska.
 • Jest niewielka, poręczna i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży.
 • To niezwykle satysfakcjonujący tytuł. Pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut, ale po pierwszej chce się rozegrać kolejną, kolejną i kolejną...

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez grę:

2010 Zwycięzca Fairplay À la carte
2010 Nominacja Golden Geek do Najlepsze dwuosobowej gry planszowej 
2010 Nominacja do Golden Geek Najlepsza gra karciana 
2010 International Gamers Award - Strategia dla dwóch graczy 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 55 kart
 • 60 żetonów
 • instrukcja
Waga:
350 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.13
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jaipur (nowa edycja)



Najbardziej przydatne recenzje

Ra

Liczba recenzji: 157

Najlepsza dwuosobówka!
Fajnie wykonana, daje pole do rozkminiania i nie nudzi się.

Dodatkowy plus za małe pudełko, wygodne do zabrania w podróż :)


Cezary

Liczba recenzji: 1

Bardzo przyjemna, szybka gra w która można wdrożyć nową osobę w 2 minuty. Mamy ją dopiero kilka dni a już kilkanaście razy gościła na naszym stole.
Polecam jako grę dla pary / 2 osób.


Rafal

Liczba recenzji: 43

Bardzo łatwa, szybka, lekka gra w której kupujemy, sprzedajemy, wymieniamy
Gra w której po rozegraniu pierwszej partii masz ochotę krzyknąć niczym Osioł ze Shreka - Ja chcę jeszcze raz :D





Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy Jaipur w nowej odsłonie ma większe pudełko od poprzednika ? Jeżeli tak to jaka jest to różnica ? Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości

~ Małgorzata 05.09.2020 12:55

Stara wersja pudełka była delikatnie dłuższa, za to węższa.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 01.03.2021 23:56

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Mandala

Mandala

8995
Tajniacy Duet

Tajniacy Duet

6995
Botanik

Botanik

7995