Catan Junior

Ląd na horyzoncie!
7 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 6 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Żegluj swą piracką łajbą po morzach, odkrywaj wyspy i buduj na nich obozy piratów! Potrzebne ci będzie przy tym „to i owo“ np. drewno, szable i złoto. Kto wykaże się sprytem i zbuduje swój obóz w strategicznym miejscu, aby przy odrobinie szczęścia szybko zgromadzić surowce potrzebne do budowy kolejnego obozu? Gdyby tylko nie ten złośliwy Czarnodzioby, który ciągle wchodzi wam w drogę… Dzięki edycji Junior także młodsi gracze (od 6 lat) mogą przeżyć przygodę oferowaną przez bestsellerową grę „Osadnicy z Catanu“ – a dorośli chętnie się do nich przyłączą!
Autor:
Klaus Teuber
Wydawca:
Galakta
Kod producenta:
PL-C15
129,95

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Żegluj swą piracką łajbą po morzach, odkrywaj wyspy i buduj na nich obozy piratów! Potrzebne ci będzie przy tym „to i owo“ np. drewno, szable i złoto. Kto wykaże się sprytem i zbuduje swój obóz w strategicznym miejscu, aby przy odrobinie szczęścia szybko zgromadzić surowce potrzebne do budowy kolejnego obozu?

Gdyby tylko nie ten złośliwy Czarnodzioby, który ciągle wchodzi wam w drogę…

Dzięki edycji Junior także młodsi gracze (od 6 lat) mogą przeżyć przygodę oferowaną przez bestsellerową grę Osadnicy z Catanu – a dorośli chętnie się do nich przyłączą!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 dwustronna plansza
 • 1 kostka
 • 28 Obozów Piratów
 • 28 statków
 • 90 żetonów „Tego i Owego”
 • 16 płytek Koko
 • 4 tabliczki graczy
 • 1 pionek „Czarnodziobego“
 • 1 instrukcja
Waga:
1 kg


Recenzje

4.86
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Catan JuniorNajbardziej przydatne recenzje

Adam

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Wreszcie gra dla dzieci przy której nie nudzą się dorośli!

Nie jestem fanem "dorosłego " Catana, ale tyle zabawy co przy grze w jego "młodszą" wersję z moją 4 letnią córką to już dawno nie miałem. Zasady proste, ale wymagające trochę skupienia. Losowość jest, ale w stopniu nie frustrującym. Negatywna interakcja - śladowe ilości. No i temat - gra o piratach - doskonały.

Gra się szybko i nie ma większych przestojów, bo cały czas coś się na planszy dzieje - 30 minut wystarcza na rozgrywkę z setupem i posprzątaniem po skończonej grze. Dokupcie do kompletu czapkę pirata i gwarantuję, że dzieciaki będą zachwycone. Teoretycznie gra jest od 6 lat wzwyż, ale już 4 latki radzą sobie w nią świetnie. I wygrywają...

Trochę żalu mam o dziwne zmiany towarów w polskiej wersji w stosunku do wersji np. angielskiej (owce zamiast kóz, ananasy zamiast beczek z melasą i złoto wyglądające jak worki mąki kukurydzianej). I o zamianę targu na koła ratunkowe - dzieci nie są naiwne panowie i panie projektanci :)

Rebel jak zwykle zawodowo i błyskawicznie :)


Ralf

Liczba recenzji: 685

Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawa i przyjemna gra. Ładnie wykona. Zasady proste a rozgrywka nie jest nużąca co jest szczególnie ważne przy grach z młodszymi graczami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Adrian

Liczba recenzji: 202

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra dla wprowadzenia dzieci w świat gier planszowych. Dobrze i starannie wykonana. Ładna i kolorowa. Warta uwagi jeśli sami lubimy gry z serii Catan to ta będzie idealna do gry z dziećmi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Moje małe Everdell

Moje małe Everdell