Moje małe Everdell

Zaproś dzieci do krainy Everdell!
8 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 6 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Dorośli marzą o tym, aby znów być dziećmi, a maluchy... bawią się w dorosłych! Dołącz do nich, aby wspólnie zbierać surowce i zbudować najlepsze niby-miasto w historii! Moje małe Everdell to nowa wersja popularnej gry strategicznej, w pełni dostosowana do potrzeb dzieci! Wraz z najmłodszymi mieszkańcami osady będą mogły wziąć udział w zabawie o to, kto stworzy najbardziej spektakularne wymyślone miasto. Korzystając z mechaniki przydzielania pracowników i rozbudowy obszarów, gra zapewni świetną zabawę dla całej rodziny, pobudzając mózgi maluchów i poprawiając ich koncentrację oraz umiejętność planowania. Uwaga! Gra zawiera minidodatek Przedszkole w Everdell, czyli 4 skrzynki na surowce, 4 karty promocyjne, dodatkowe żetony surowców i 6 kart promocyjnych do podstawowej wersji gry Everdell! Na czym to polega? Rozgrywka w Moje małe Everdell toczy się przez 4 rundy. W każdej z nich na stole pojawią się nowe surowce do zdobycia, będziemy też rozgrywać kolejno swoje tury. W każdej swojej turze zagrywasz 1 pionek przyjaciela na wybrane pole i wykonujesz związaną z nim akcję. Następnie zagrywasz 1 kartę, płacąc jej koszt (o ile chcesz i możesz to zrobić).  Zwycięży gracz, który na koniec będzie miał najwięcej punktów z zagranych kart, bonusów i specjalnych żetonów parady!  Dlaczego pokochasz tę grę? To świetne wprowadzenie do świata gier strategicznych. Gra jest pod wieloma względami uproszczona względem klasycznego Everdell, ale wciąż pozostawia ważne decyzje w rękach uczestników.  Instrukcja opisuje 2 opcjonalne sposoby na wyrównanie szans młodszych graczy. Dzięki temu możemy łatwo wprowadzić maluchy do zabawy i zmniejszyć różnice na przykład między rodzeństwem.  Moje małe Everdell umożliwia także grę solo. W tym wariancie Twoim przeciwnikiem będzie książę Barwinek albo królewna Podbiałka. Poziom trudności wyzwania można modyfikować według zasad opisanych w instrukcji.
Autor:
James A. Wilson, Clarissa A. Wilson
Ilustracje:
Andrew Bosley, Jacqui Davis
Wydawca:
Rebel
199,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dorośli marzą o tym, aby znów być dziećmi, a maluchy... bawią się w dorosłych! Dołącz do nich, aby wspólnie zbierać surowce i zbudować najlepsze niby-miasto w historii!

Moje małe Everdell to nowa wersja popularnej gry strategicznej, w pełni dostosowana do potrzeb dzieci! Wraz z najmłodszymi mieszkańcami osady będą mogły wziąć udział w zabawie o to, kto stworzy najbardziej spektakularne wymyślone miasto. Korzystając z mechaniki przydzielania pracowników i rozbudowy obszarów, gra zapewni świetną zabawę dla całej rodziny, pobudzając mózgi maluchów i poprawiając ich koncentrację oraz umiejętność planowania.

Uwaga! Gra zawiera minidodatek Przedszkole w Everdell, czyli 4 skrzynki na surowce, 4 karty promocyjne, dodatkowe żetony surowców i 6 kart promocyjnych do podstawowej wersji gry Everdell!

Na czym to polega?

 1. Rozgrywka w Moje małe Everdell toczy się przez 4 rundy. W każdej z nich na stole pojawią się nowe surowce do zdobycia, będziemy też rozgrywać kolejno swoje tury.
 2. W każdej swojej turze zagrywasz 1 pionek przyjaciela na wybrane pole i wykonujesz związaną z nim akcję. Następnie zagrywasz 1 kartę, płacąc jej koszt (o ile chcesz i możesz to zrobić). 
 3. Zwycięży gracz, który na koniec będzie miał najwięcej punktów z zagranych kart, bonusów i specjalnych żetonów parady! 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To świetne wprowadzenie do świata gier strategicznych. Gra jest pod wieloma względami uproszczona względem klasycznego Everdell, ale wciąż pozostawia ważne decyzje w rękach uczestników. 
 • Instrukcja opisuje 2 opcjonalne sposoby na wyrównanie szans młodszych graczy. Dzięki temu możemy łatwo wprowadzić maluchy do zabawy i zmniejszyć różnice na przykład między rodzeństwem. 
 • Moje małe Everdell umożliwia także grę solo. W tym wariancie Twoim przeciwnikiem będzie książę Barwinek albo królewna Podbiałka. Poziom trudności wyzwania można modyfikować według zasad opisanych w instrukcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • plansza
 • 4 planszetki domów
 • 4 kości surowców
 • 8-ścienna kość do gry solo
 • 12 pionków przyjaciół (3 motylki, 3 liski, 3 jaszczurki i 3 myszki)
 • 54 karty talii głównej (w tym 4 karty promocyjne)
 • 4 karty Kapitanów
 • 4 karty Fortów
 • 1 karta gry solo
 • 6 kart promocyjnych do podstawowej wersji gry Everdell
 • jagody
 • gałązki
 • bryłki żywicy
 • 16 żetonów parad
 • żeton słońca
 • żeton księżyca
 • żetony punktów
Waga:
1,168 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
STG3000PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.63
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Moje małe EverdellNajbardziej przydatne recenzje

Diabelek

Jesteśmy po dwóch partiach - polecam! Nasza 6 latka błyskawicznie ogarnęła zasady i ikonografię na kartach (drugą partie wygrała beż żadnych ułatwień). Gra jest świetnym wprowadzeniem do gier ekonomicznych - zbieranie surowców, rozbudowa "miasta" (ale bez elementu "znów mi czegoś zabraklo").


Robert D

Grałem dzisiaj pierwsza partie z 6 i 8 latkiem. Świetna gra, polecam.


Piotr

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Moja opinia jest pisana z punktu widzenia dorosłego gracza. Być może z perspektywy młodszych graczy odbiór gry będzie inny.
Co do zasady wykonanie jest naprawdę piękne jak podstawowego Everdell, chociaż co do np. pojemników do przechowywania mam mieszane uczucia ponieważ ich złożenie wymagało dużej precyzji aby uniknąć zniszczenia elementów.
Na pewno na bardzo duży minus zasługuje brak wkładu do segregowania poszczególnych elementów gry. Powoduje to, że w pudełku robi się bałagan, bo wszystkie woreczki i większe elementy przesuwają się przy przenoszeniu gry.

Sama gra jest prosta, jasna i szybka, natomiast w moim odczuciu są dwa elementy, które niestety zabrały mi radość gry. Po pierwsze, że gra jest trochę nudna z racji na małe zróżnicowanie kart i powtarzanie się kart w kolejnych rozgrywkach, szczególnie jak się niedokładnie potasowało (nie ma tu mechanizmu odrzucania kart znanego z podstawowej wersji gry), ale tak jak wskazałem na początku jest to opinia dorosłego gracza. Natomiast druga sprawa to złożoność gry, bo w ostatnich turach jeśli się ma już wiele kart, to trzeba każdą akcję z karty dokładnie przeglądnąć, aby zebrać wszystkie surowce i punkty. W niektórych rozgrywkach więcej czasu traciliśmy na odnalezienie się w poleceniach kart niż na rozegranie tury. Dodatkowo mało jest kart z zielonym liściem, co w mojej ocenie trochę zaburza balans gry szczególnie w momencie kiedy przy przechodzeniu do kolejnych rund aktywowana jest produkcja. Dziwna jest również logika pozostałych kart, które są nieproporcjonalnie drogie w zakupie, a ich wartość lub akcja niewiele daje.

Podsumowując gra ma swoje wady, ale na oderwanie się od podstawowej wersji lub na szybkie rozegranie partii jest całkiem przyjemna. Jednakże nie ukrywam, że mnie nie porwała, dlatego daje ocenę 3/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Kroniki zamku Avel

Kroniki zamku Avel

Catan Junior

Catan Junior


Klienci, którzy kupili Moje małe Everdell, kupili również: