Catan (Osadnicy z Catanu)

Polska edycja rewelacyjnej planszówki
552 opinie
 • 3 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 45 - 60 minut
 • wydanie polskie
Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję!Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.Pierwszy z graczy, który uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.Dlaczego pokochasz tę grę?Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi!Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzo blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia.  Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;)Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie.  Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu, i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.To właśnie tę grę polecamy początkującym, aby wciągnąć ich w świat gier planszowych.Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2005 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2005 roku.Inne wyróżnienia zebrane przez grę:Zwycięzca Deutscher SpielePreis 1995Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) 1995Zwycięzca Game of the Year Origins Award (USA) 1996Origins Hall of FameUwaga! Dodatki i rozszerzenia z drewnianymi elementami nie pasują do gry planszowej „Catan” w wersji z elementami plastikowymi!
Autor:
Klaus Teuber
Wydawca:
Galakta
12995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Darmowa dostawa od 49 zł (do Dnia Dziecka)


Opis

Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję!

Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli.

Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje.

Pierwszy z graczy, który uzyska dziesięć punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi!
 • Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzo blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia.  Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;)
 • Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie.  Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu, i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego.

To właśnie tę grę polecamy początkującym, aby wciągnąć ich w świat gier planszowych.

Gra została laureatem nagrody Gra Roku 2005 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2005 roku.

Inne wyróżnienia zebrane przez grę:

 • Zwycięzca Deutscher SpielePreis 1995
 • Zwycięzca Gra Roku (Niemcy) 1995
 • Zwycięzca Game of the Year Origins Award (USA) 1996
 • Origins Hall of Fame

Uwaga! Dodatki i rozszerzenia z drewnianymi elementami nie pasują do gry planszowej „Catan” w wersji z elementami plastikowymi!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 19 pól terenu
 • 6 części ramowych
 • 18 żetonów z liczbami
 • 95 kart surowców
 • 25 kart rozwoju
 • 6 kart pomocy
 • 96 pionków
 • 1 złodziej
 • 2 podstawki na karty
 • 2 kostki
 • 1 instrukcja
 • 1 almanach
Waga:
1,2 kg
Pasujące koszulki:

Wydrukuj i graj za darmo

Zobacz scenariusz do gry Catan na stronie wydawnictwa Galakta

Zobacz pozostałe tytuły dostępne za darmo!

Pobierz i graj!


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.70
na podstawie 552 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Catan (Osadnicy z Catanu)Najbardziej przydatne recenzje

Odys39

Liczba recenzji: 19

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Idealna gra towarzyska. Osadnicy udowadniają, że najważniejsza jest przede wszystkim grywalność. Proste, intuicyjne zasady, które jednak zostawiają szerokie pole do popisu w kwestii taktyki, świetne wykonanie elementów i miodność rozgrywki to jej największe zalety. Poza tym żadna inna gra nie pozwala chyba na tak błyskawiczne wciągnięcie w świat planszówek osób niezainteresowanych tematyką. Serdecznie polecam wszystkim!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pyz

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Zakupiona na prezent dla mojej dziewczyny, okazała się idealnym narzędziem do mojego celu, mianowicie - chciałem jakoś wciągnąć ją w planszówki. Osadnicy z Catanu spisali się w tej kwestii na medal! Lekka, dosyć szybka gra, w którą mogą grać dosłownie wszyscy, od najmłodszych po najstarszych. Dziewczyna wkręciła się sama, a potem swojego młodszego brata. :) Właśnie do tego wspaniale nadaje się ta gra: do zapoznawania ludzi ze światem planszówek.

Główną wadą jest niestety to, że wszystko opiera się na rzutach kośćmi, przez co czasem można przesiedzieć pół gry nic nie robiąc.

Ogólnie - solidna czwórka!


Dagna

Liczba recenzji: 80

Gra, która zachęciła mnie do planszówek i otworzyła oczy, że w tym obszarze dzieje się coś fajnego. Co ciekawe, nigdy Osadnicy z Catanu mi się nie podobali. Wciąż tej gry nie lubię, zawsze przegrywam, ale odczuwam do niej dziwny sentyment, który powoduje, że nigdy nie odmawiam partii i polecam tą grę na prawo i lewo osobom, które dużo w gry planszowe nie grają.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Dzień dobry, czy w fazie zakładania osad (dwie pierwsze) można je umieszczać na wybrzeżu żeby mieć port ? zy muszą być oddalone minimum o jedno pole od morza ?

~ Jarosław Wiśniewski 03.01.2022 11:35

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Carcassonne

Carcassonne

Wyspa Skye

Wyspa Skye