Catan: Pojedynek

Stańcie do pojedynku w niesamowitym świecie Catanu!
8 opinii
  • 2 osoby
  • od 10 lat
  • ok. 45 minut
  • wydanie polskie
Wcielcie się we władców i rozwijajcie swoje księstwa poprzez budowę osad i miast oraz zdobywanie coraz większej liczby terenów. Produkowane przez nie surowce pozwolą wam wybudować budynki, statki oraz wyjątkowe miejsca, niezbędne do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem. Mądrze planujcie swoje działania, bo każde z nich może przesądzić o zwycięstwie lub przegranej! Na czym to polega? Gra zaczyna się od wybrania scenariusza, skompletowania potrzebnych do gry talii i rozłożenie układu początkowego (każdy rozpoczyna grę z dwiema osadami, drogą i sześcioma terenami). Po krótkim przygotowaniu gracze są gotowi do gry. W pierwszym kroku gracze rzucają kośćmi. Kość produkcji wskazuje graczom, które tereny produkują dobra w tej turze, a z wyniku na kości wydarzeń gracze dowiadują się, co wydarzyło się na wyspie - być może nastał dzień targowy, plony okazały się niezwykle urodzajne, lub rozbójnicy przybyli złupić osady. Następnie gracz przechodzi do fazy akcji, kiedy to ma szansę zagrać karty ze swojej ręki. W grze występuje kilka typów kart, ale najbardziej powszechne to Budynki i Akcje. Aby wznieść budynek, gracz musi opłacić jego koszt, a następnie może umieścić go w swoim księstwie - budynki zapewniają różne korzyści - od zapewnienia dodatkowych surowców, do ochrony przed napadem rozbójników. Karty akcji przedstawiają działania, które mogą podjąć osadnicy - Złotnik może po korzystnym kursie wymienić złoto, a Zwiadowca pomaga lepiej zaplanować dalszą ekspansję. Catan: Pojedynek to idealna gra nie tylko dla fanów Catanu, ale także dla tych, którzy szukają przyjemnej gry dla dwóch osób. Catan powraca w pełnej krasie i zaprasza wszystkich do budowania, wydobywania surowców i wytyczania nowych dróg na bogatej w zasoby naturalne, pięknej wyspie.
Autor:
Klaus Teuber
Wydawca:
Galakta
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Wcielcie się we władców i rozwijajcie swoje księstwa poprzez budowę osad i miast oraz zdobywanie coraz większej liczby terenów. Produkowane przez nie surowce pozwolą wam wybudować budynki, statki oraz wyjątkowe miejsca, niezbędne do zdobycia przewagi nad przeciwnikiem. Mądrze planujcie swoje działania, bo każde z nich może przesądzić o zwycięstwie lub przegranej!

Na czym to polega?

Gra zaczyna się od wybrania scenariusza, skompletowania potrzebnych do gry talii i rozłożenie układu początkowego (każdy rozpoczyna grę z dwiema osadami, drogą i sześcioma terenami). Po krótkim przygotowaniu gracze są gotowi do gry.

W pierwszym kroku gracze rzucają kośćmi. Kość produkcji wskazuje graczom, które tereny produkują dobra w tej turze, a z wyniku na kości wydarzeń gracze dowiadują się, co wydarzyło się na wyspie - być może nastał dzień targowy, plony okazały się niezwykle urodzajne, lub rozbójnicy przybyli złupić osady.

Następnie gracz przechodzi do fazy akcji, kiedy to ma szansę zagrać karty ze swojej ręki. W grze występuje kilka typów kart, ale najbardziej powszechne to Budynki i Akcje. Aby wznieść budynek, gracz musi opłacić jego koszt, a następnie może umieścić go w swoim księstwie - budynki zapewniają różne korzyści - od zapewnienia dodatkowych surowców, do ochrony przed napadem rozbójników. Karty akcji przedstawiają działania, które mogą podjąć osadnicy - Złotnik może po korzystnym kursie wymienić złoto, a Zwiadowca pomaga lepiej zaplanować dalszą ekspansję.

Catan: Pojedynek to idealna gra nie tylko dla fanów Catanu, ale także dla tych, którzy szukają przyjemnej gry dla dwóch osób. Catan powraca w pełnej krasie i zaprasza wszystkich do budowania, wydobywania surowców i wytyczania nowych dróg na bogatej w zasoby naturalne, pięknej wyspie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • kości
  • karty
  • żetony
  • instrukcja
Waga:
300 g


Recenzje

4.38
na podstawie 8 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Catan: PojedynekNajbardziej przydatne recenzje

Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

Jestem fanem Osadników z Catanu, ale wiem, że bardzo dużo graczy go nie znosi za losowość i wpływ początkowego ustawienia na całą rozgrywkę. Pojedynek zaś - oprócz oczywistego przełożenia na 2 osoby - dodaje dużo głębi strategicznej i ogranicza losowość, przez co powinien się spodobać nawet ciężkim gamerom, zachowując flow klasycznego Catanu. Do tego w podstawce mamy kilka rozszerzeń, które możemy w dowolnej kolejności wprowadzać. Bardzo polecam, dla mnie w pewnych aspektach lepsza dwuosobówka niż 7CŚ: Pojedynek!


Łukasz

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa alternatywa, gdy nie można znaleźć trzeciego gracza do Osadników z Catanu. Choć inna rozgrywka we dwie osoby niż choćby we trzy, to nie mniej ciekawa i pełna emocji


dawid

Super gra dla 2 osób. Dla 2 jest duuużo fajniejsza niż duża planszówka grana w parze.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy gra bedzie jeszcze dostepna ? I jezeli tak to kiedy?

~ Ewe 15.11.2023 17:59

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie