Chatka z piernika

Zostań najprzebieglejszą z wiedźm
29 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która mieszkała samiusieńka w domku w głębi lasu. Najbardziej na świecie lubiła piec przepyszne pierniki – z nich zresztą zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów. Domostwo bez końca nawiedzały kolejne wredne postacie z baśni i odgryzały po kawałku ścian, okien, a nawet drzwi! Wiedźma szybko obmyśliła sposób, by pozbyć się ich raz na zawsze… Podczas zabawy będziecie się wcielać w wiedźmy budujące chatki z piernika i kuszące baśniowych bohaterów kolorowymi ciastkami. Punkty zdobywa się za postaci, które skuszą się na nasze pierniki oraz za ukończone kondygnacje domu. Na czym to polega? Każdy z graczy otrzymuje własną płytkę z 9 polami, na których będzie budował swoją chatkę. Naszym celem jest jak najefektywniejsze jej rozbudowanie, ale też przyciągnięcie jak największej liczby magicznych stworzeń. Rozbudowa chatki odbywa się poprzez dokładanie kolejnych warstw kolorowych kafelków. Ważne jest, jakie symbole w ten sposób przykrywamy – każdy z nich odpowiada za inny efekt. W ten sposób możemy dobierać pierniczki, pozyskiwać schody (które służą jako uzupełnienie kondygnacji chatki) oraz przywoływać do siebie magiczne postaci. Gdy już skończymy fazę budowy, możemy przekupić którąś z postaci zgromadzonych u naszego płotu i schwytać ją do klatki. Pod koniec gry będziemy zdobywali punkty za schwytanych bohaterów, ukończone poziomy budowy oraz pierniczki, które pozostały w naszych zasobach. Wiedźma z najwyższą liczbą punktów zyska tytuł najprzebieglejszej! Dlaczego pokochasz tę grę? Mimo bajkowej otoczki, Chatka z piernika oferuje nam naprawdę solidne pole do kombinowania. To gra prostych zasad i wielu możliwości, które będziemy odkrywali wraz z kolejnymi partiami. Dzięki zmiennym układom na planszy w tej grze nie ma dwóch identycznych rozgrywek! Do gry możemy zaprosić również najmłodszych – Chatka z piernika sprzyja bowiem nauce planowania i łączenia różnych zdolności.
Autor:
Phil Walker-Harding
Ilustracje:
Andy Elkerton, Klemens Franz
Wydawca:
Rebel
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Dawno, dawno temu była sobie wiedźma, która mieszkała samiusieńka w domku w głębi lasu. Najbardziej na świecie lubiła piec przepyszne pierniki – z nich zresztą zbudowała swoją chatkę. Niestety jej wyśmienite wypieki miały wielu niechcianych amatorów. Domostwo bez końca nawiedzały kolejne wredne postacie z baśni i odgryzały po kawałku ścian, okien, a nawet drzwi! Wiedźma szybko obmyśliła sposób, by pozbyć się ich raz na zawsze…

Podczas zabawy będziecie się wcielać w wiedźmy budujące chatki z piernika i kuszące baśniowych bohaterów kolorowymi ciastkami. Punkty zdobywa się za postaci, które skuszą się na nasze pierniki oraz za ukończone kondygnacje domu.

Na czym to polega?

 • Każdy z graczy otrzymuje własną płytkę z 9 polami, na których będzie budował swoją chatkę. Naszym celem jest jak najefektywniejsze jej rozbudowanie, ale też przyciągnięcie jak największej liczby magicznych stworzeń.
 • Rozbudowa chatki odbywa się poprzez dokładanie kolejnych warstw kolorowych kafelków. Ważne jest, jakie symbole w ten sposób przykrywamy – każdy z nich odpowiada za inny efekt.
 • W ten sposób możemy dobierać pierniczki, pozyskiwać schody (które służą jako uzupełnienie kondygnacji chatki) oraz przywoływać do siebie magiczne postaci.
 • Gdy już skończymy fazę budowy, możemy przekupić którąś z postaci zgromadzonych u naszego płotu i schwytać ją do klatki.
 • Pod koniec gry będziemy zdobywali punkty za schwytanych bohaterów, ukończone poziomy budowy oraz pierniczki, które pozostały w naszych zasobach. Wiedźma z najwyższą liczbą punktów zyska tytuł najprzebieglejszej!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Mimo bajkowej otoczki, Chatka z piernika oferuje nam naprawdę solidne pole do kombinowania. To gra prostych zasad i wielu możliwości, które będziemy odkrywali wraz z kolejnymi partiami. Dzięki zmiennym układom na planszy w tej grze nie ma dwóch identycznych rozgrywek!
 • Do gry możemy zaprosić również najmłodszych – Chatka z piernika sprzyja bowiem nauce planowania i łączenia różnych zdolności.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 4 plansze graczy
 • 60 podwójnych płytek
 • 28 płytek z gwiazdką
 • 22 płytki schodów
 • 72 żetony pierniczków
 • 40 kart postaci
 • 20 kart bonusowych
 • notes
 • instrukcja
 • omówienie kart bonusowych
Waga:
1,33 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
601A18
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.59
na podstawie 29 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Chatka z piernikaNajbardziej przydatne recenzje

Neoptolemos

Liczba recenzji: 215

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo mnie dziwi, dlaczego tak cicho jest o tej grze - mało się mówi na forach, mało recenzji, a gra jest świetna! Proste i bardzo logiczne zasady, włącznie z wariantem podstawowym do grania z dziećmi, szybki czas rozgrywki, w zasadzie zerowy downtime, całkiem sporo móżdżenia i rewelacyjny temat. Do tego piękne wykonanie (grafika, a przy tym bardzo grube kafle). Gorąco polecam jako grę rodzinną lub filler dla geeków!


REXus

Liczba recenzji: 27

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra dla lubiących nieco abstrakcyjne tytuły, w których budujemy coś na własnej planszy - tak jak Patchwork, czy Azul. Dodatkowy plus to bajkowy klimat. Interakcja między graczami jest niewielka, co nie każdemu może przypaść do gustu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jancys2

Liczba recenzji: 51

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

W pierwszym kontakcie, gra wydaje się infantylna. Jednak jest to błędne wrażenie. Żeby zwyciężyć trzeba się trochę nakombinować, chociaż duży element losowości też jest. Elementy gry, wykonane bardzo solidnie. Pozycja nie jest bardzo wymagająca, nadaje się na krótkie rozgrywki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

To ja go tnę!

To ja go tnę!