Ciężarówką przez Galaktykę (wydanie 2021)

Nowa edycja przezabawnej gry rodzinnej!
20 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie! Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek.  Na czym to polega? Podczas rozgrywek w Ciężarówką przez Galaktykę będziemy starali się zbudować statek kosmiczny, który przetrwa najniebezpieczniejsze przygody i pozwoli nam przetransportować towary do celu. Zabawę rozpoczniemy od buszowania w magazynie pełnym rur kanalizacyjnych. Razem z pozostałymi graczami w tym samym czasie spróbujemy upolować najlepsze elementy, które posłużą nam do budowy naszych maszyn.  Gdy statki bedą gotowe, ruszą w drogę pełną rozmaitych zasadzek i przeszkód: od ataków piratów, rojów meteorów przez kosmiczne turbulencje, na łowcach niewolników i kosmicznej policji kończąc. Naszym celem jest wykorzystanie wszystkich nadarzających się okazji, aby zmaksymalizować nasze zyski przemierzając kosmiczną pustkę z nadzieją, że to właśnie nam uda się jako pierwszym doprowadzić statek do celu. Najlepiej w takim kształcie w jakim go zbudowaliśmy, co nie oszukujmy się, właściwie nigdy się nie zdarza...
Autor:
Vlaada Chvátil
Ilustracje:
Tomáš Kučerovský
Wydawca:
Rebel
139,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wyzysk i Spółka, międzygalaktyczny lider rozwiązań sanitarnych, zaprasza do swojego elitarnego zespołu galaktycznych kierowców! Jedyne, czego oczekujemy, to otwarty umysł i nastawienie na cel. Zbuduj statek kosmiczny swoich marzeń z naszych znamienitych rur kanalizacyjnych i poleć nim w przestrzeń. Unikaj meteorytów i kosmicznych piratów, realizuj zlecenia, a nagroda Cię nie ominie!

Ciężarówką przez Galaktykę to odświeżona i bardziej kompaktowa wersja planszówkowego hitu. W tej dynamicznej grze najpierw w czasie rzeczywistym walczymy o jak najlepsze elementy do budowy statków kosmicznych, by następnie rywalizować z pozostałymi graczami o cenne ładunki, przetrwanie i zarobek. 

Na czym to polega?

Podczas rozgrywek w Ciężarówką przez Galaktykę będziemy starali się zbudować statek kosmiczny, który przetrwa najniebezpieczniejsze przygody i pozwoli nam przetransportować towary do celu. Zabawę rozpoczniemy od buszowania w magazynie pełnym rur kanalizacyjnych. Razem z pozostałymi graczami w tym samym czasie spróbujemy upolować najlepsze elementy, które posłużą nam do budowy naszych maszyn. 

Gdy statki bedą gotowe, ruszą w drogę pełną rozmaitych zasadzek i przeszkód: od ataków piratów, rojów meteorów przez kosmiczne turbulencje, na łowcach niewolników i kosmicznej policji kończąc. Naszym celem jest wykorzystanie wszystkich nadarzających się okazji, aby zmaksymalizować nasze zyski przemierzając kosmiczną pustkę z nadzieją, że to właśnie nam uda się jako pierwszym doprowadzić statek do celu. Najlepiej w takim kształcie w jakim go zbudowaliśmy, co nie oszukujmy się, właściwie nigdy się nie zdarza...

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 2 dwustronne plansze lotu
 • 4 trzystronne plansze statku
 • 156 elementów statku kosmicznego
 • 68 płytek kosmicznych kredytów
 • 6 płytek tytułów
 • 60 kart przygód
 • 42 figurki kosmonautów
 • 4 figurki brązowych kosmitów
 • 4 figurki fioletowych kosmitów
 • 8 znaczników rakiet w 4 kolorach
 • 40 znaczników baterii
 • 55 kostek towarów
 • 2 kości
 • klepsydra
 • instrukcja
 • skrót zasad
Waga:
1,37 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.80
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Ciężarówką przez Galaktykę (wydanie 2021)Najbardziej przydatne recenzje

ailouros

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Urocza, oryginalna i przezabawna gra. Mimo że nie lubię gier "na czas", to tutaj klepsydra aż tak nie boli, a dodaje sporo emocji. Jedynym znaczącym minusem jest ogromna losowość w strzałach - można przez całą partię nie dostać żadnego obrażenia albo po pierwszym w środek stracić cały statek.

Plusy:
- bardzo oryginalna mechanika
- najlepsza z gier "na czas" - zapewnia emocje, ale nie przyprawia o stres i akcje "w ciemno"
- urocza grafika i figurki kosmonautów
- elementy gry logicznej (dopasowanie elementów statku)
- zabawna
- nie licząc rozłożenia, pojedyncza partia jest relatywnie szybka

Minusy:
- ogromna losowość (niby sporo planowania, a potem i tak asteroidy wszystko zniszczą :)
- jak na zabawną, szybką, losową grę - zasady i rozgrywka są relatywnie trudnie


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

CzasNaPlanszy

Liczba recenzji: 91

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna mechanika budowania pojazdów w czasie rzeczywistym będąc ograniczonym piaskiem w klepsydrze. Jeżeli tego dokonamy to przyjdzie nam się zmierzyć z rozmaitymi przygodami na trasie przez co nasz naprędce zaimprowizowany pojazd może utracić kilka elementów na przykład w spotkaniu z meteorytem lub kosmicznymi grabieżcami ku uciesze naszych przeciwników.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rafal

Best od the best do gry z dziećmi.Moj synek od 6roku życia.przepusy,poziom trudności można modulować.swietna zabawa też z dziadkami.Vlada to mistrz!!:)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares

Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares

Ganimedes

Ganimedes

Gwiezdna flota

Gwiezdna flota