Ganimedes

Kolonizacja kosmosu właśnie się rozpoczyna!
17 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 20 - 40 minut
 • wydanie polskie
Stań na czele korporacji specjalizującej się w lotach kosmicznych i wysyłaj kolonizatorów na odległe planety. Rekrutuj ochotników z różnych branż, za pomocą wahadłowców transportuj ich do specjalnej bazy, a następnie grupuj na promach kolonizacyjnych, które rozlokują ich po całej galaktyce. Nie zapomnij o dbaniu o swoją reputację, a błyskawicznie wyprzedzisz konkurencję! Ganimedes to dynamiczna gra o kosmicznej ekspansji, w której będziemy musieli umiejętnie korzystać z dostępnych możliwości, dobierając najodpowiedniejsze z kart. To one pozwolą nam rekrutować ochotników i wysyłać ich w kolejne etapy podróży. Co więcej, odpowiednio zestawione, będą nam zapewniały kaskadowe efekty, które pozwolą nam jeszcze szybciej zapełniać kosmiczne promy! Na czym to polega? Każdy z graczy wciela się w przedstawiciela korporacji zajmującej się wysyłaniem kolonizatorów na niezbadane planety galaktyki. W korporacjach poszukiwani są kolonizatorzy z różnych branż, reprezentowani przez różne kolory pionków.  W swojej turze aktywny gracz musi wykonać 1 z 3 akcji: Wybór płytki kolonizatora, który pozwala rekrutować ochotników. Grupowanie płytek tego samego typu mnoży ich efekty. Użycie karty wahadłowca w celu przemieszczenia kolonizatorów między Ziemią a Marsem lub między Marsem a Ganimedesem.  Odrzucenie płytek kolonizatorów i wykonanie akcji podstawowych takich jak rekrutowanie ochotników, wymienianie ich lub podnoszenie swojego poziomu reputacji.  Karty wahadłowców, a także zbieranie odpowiednich zestawów, mają swoje efekty wpływające na siebie i przybliżające nas do zwycięstwa. Gra kończy się w momencie, gdy komuś uda się wysłać w kosmos 4. prom lub gdy wyczerpie się talia wahadłowców. Zwycięża osoba z najwyższą liczbą punktów. Dlaczego pokochasz tę grę? Rozgrywka w Ganimedesa stanowi ekscytujący wyścig o to, kto szybciej i sprawniej dostarczy podróżnych do celu. O zwycięstwie zadecydują punkty, ale presja czasu jest odczuwalna podczas rozgrywki. Zasady gry są bardzo proste - w swojej turze wybieramy właściwie spośród 3 akcji - a jednak każda decyzja jest bardzo istotna i przynosi bezpośrednie konsekwencje dla strategii. Ze względu na to, że efekty kart i kafelków kumulują się, ważne jest dobieranie ich w odpowiedni sposób. 
Autor:
Hope S. Hwang
Ilustracje:
Oliver Mootoo
Wydawca:
Rebel
139,95
62,90
-55%
(najniższa cena w ciągu 30 dni przed promocją: 139,95 zł)

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Stań na czele korporacji specjalizującej się w lotach kosmicznych i wysyłaj kolonizatorów na odległe planety. Rekrutuj ochotników z różnych branż, za pomocą wahadłowców transportuj ich do specjalnej bazy, a następnie grupuj na promach kolonizacyjnych, które rozlokują ich po całej galaktyce. Nie zapomnij o dbaniu o swoją reputację, a błyskawicznie wyprzedzisz konkurencję!

Ganimedes to dynamiczna gra o kosmicznej ekspansji, w której będziemy musieli umiejętnie korzystać z dostępnych możliwości, dobierając najodpowiedniejsze z kart. To one pozwolą nam rekrutować ochotników i wysyłać ich w kolejne etapy podróży. Co więcej, odpowiednio zestawione, będą nam zapewniały kaskadowe efekty, które pozwolą nam jeszcze szybciej zapełniać kosmiczne promy!

Na czym to polega?

Każdy z graczy wciela się w przedstawiciela korporacji zajmującej się wysyłaniem kolonizatorów na niezbadane planety galaktyki. W korporacjach poszukiwani są kolonizatorzy z różnych branż, reprezentowani przez różne kolory pionków. 

W swojej turze aktywny gracz musi wykonać 1 z 3 akcji:

 1. Wybór płytki kolonizatora, który pozwala rekrutować ochotników. Grupowanie płytek tego samego typu mnoży ich efekty.
 2. Użycie karty wahadłowca w celu przemieszczenia kolonizatorów między Ziemią a Marsem lub między Marsem a Ganimedesem. 
 3. Odrzucenie płytek kolonizatorów i wykonanie akcji podstawowych takich jak rekrutowanie ochotników, wymienianie ich lub podnoszenie swojego poziomu reputacji. 

Karty wahadłowców, a także zbieranie odpowiednich zestawów, mają swoje efekty wpływające na siebie i przybliżające nas do zwycięstwa. Gra kończy się w momencie, gdy komuś uda się wysłać w kosmos 4. prom lub gdy wyczerpie się talia wahadłowców. Zwycięża osoba z najwyższą liczbą punktów.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Rozgrywka w Ganimedesa stanowi ekscytujący wyścig o to, kto szybciej i sprawniej dostarczy podróżnych do celu. O zwycięstwie zadecydują punkty, ale presja czasu jest odczuwalna podczas rozgrywki.
 • Zasady gry są bardzo proste - w swojej turze wybieramy właściwie spośród 3 akcji - a jednak każda decyzja jest bardzo istotna i przynosi bezpośrednie konsekwencje dla strategii.
 • Ze względu na to, że efekty kart i kafelków kumulują się, ważne jest dobieranie ich w odpowiedni sposób. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 52 pionki kolonizatorów
 • 4 znaczniki reputacji
 • 30 płytek kolonizatorów
 • 90 kart wahadłowców i promów kolonizacyjnych
 • 4 plansze graczy
 • instrukcja
Waga:
900 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.24
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń GanimedesNajbardziej przydatne recenzje

Aleksandra

Liczba recenzji: 10

Jak dla mnie ideał :)

"Ganimedes" to nazwa jednego z księżyców Jowisza oraz gry planszowej, w której gracze będą wysyłać promy kolonizacyjne na tenże księżyc.

Z Ziemi, poprzez Marsa, a w końcu na Ganimedes, należy przenosić ludziki na swojej planszetce dzięki różnym promom i akcjom specjalnym!


Instrukcja jest przystępnie napisana i już jedno jej przeczytanie pozwoli szybko zagrać w tę grę. Zasad trochę jest, ale łatwo je przyswoić i już po jednej-dwóch rozgrywkach można grać z pełną swobodą.

Niewątpliwie dużą zaletą w "Ganimedes" jest krótki czas rozgrywki, dzięki czemu ta gra idealnie nadaje się do zagrania, gdy obowiązki nie pozwalają przysiąść na długi planszówkowy wieczór.

W grze trzeba się trochę nakombinować, co również jest jej dużą zaletą. Gracze muszą sporo planować, a losowość, moim zdaniem, jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Występuje tu również brak interakcji między graczami - można sobie jedynie podbierać niektóre karty z puli, lecz rywalizacja w zdobywaniu jak największej liczby punktów oczywiście obowiązuje.
Wykonanie jest solidne i zapowiada się na trwałe. A szata graficzna przykuwa oko każdego kto nas odwiedza - ma w sobie to coś i dodatkowo nadaje tej grze klimatu ❤️

"Ganimedes" to tytuł, który pozytywnie nas zaskoczył i z pewnością jeszcze nie raz w niego zagramy. My wolimy trochę więcej integracji, ale od czasu do czasu taka odmiana nie zaszkodzi, a będzie urozmaiceniem 😁 Jest to prosty, przyjemny i szybki tytuł w kosmicznych klimatach, do którego na pewno często będę wracać, bo można przy niej fajnie wysilić mózg (ale bez przegrzania 😂) no i nie zajmuje to dużo czasu!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Andrzej

Liczba recenzji: 164

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo ładna gra, zasady nieskomplikowane. Rozgrywka nie jest długa. Dużo radości za dobrą cenę. Gra zostaje w kolekcji. Pudełko mogłoby być mniejsze bo trochę za dużo w nim powietrzna.


Kamil

Liczba recenzji: 54

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Prosta, szybka gra w kosmicznym klimacie. Całkiem przyjemny filerek. Zajmuje niedużo miejsca, więc można zagrać przy każdej okazji. Ładnie wykonana gra w dobrej cenie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie