Commands & Colors: Ancients - Greece & the Eastern Kingdoms - Expansion Pack #1

Command & Colors
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (1)
 • 2 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Commands & Colors: Ancients.
Commands & Colors: Ancients
  Grecja i królestwa Wschodu to pierwsze rozszerzenie do gry Commands & Colors: Ancients. Armie Filipa, Aleksandra oraz jego następców spotykają się z na wschodzie z siłami Persów, Scytów oraz Hindusów. W tym dodatku odnajdziecie historyczne scenariusze skupiające się na hoplitach ze starożytnej Grecji walczących z najeźdźczą armią perską pod Maratonem i Platejami, epickie epizody z wojny peloponeskiej, rozwój Macedonii oraz bitwy Aleksandra pod Gaugamelą, Issus i nad rzeką Granik z Persami, a także zmagania, w których brali udział następcy Aleksandra. Będziecie też mogli skierować swe greckie oddziały na wschód i walczyć z Kartagińczykami na Sycylii, a także, podobnie jak król Pyrrus pod Herakleją i Auskulum, toczyć boje z Rzymianami. Pierwsze rozszerzenie przedstawia ponad 20 scenariuszy, ponad 300 nowych klocków jednostek za pomocą których będziecie mogli przeprowadzać te bitwy, a także naklejki na klocki. Cóż, jest to niewątpliwie kawał historii, jednak zgodnie ze swoją ideą Commands & Colors: Ancients jest wyjątkowym, historycznym systemem gier, który pozwala graczom skutecznie toczyć stylizowane zmagania z epoki starożytności, których rozstrzygnięcie trwa mniej niż godzinę. Kości bitewne pozwalają szybko ustalić rezultaty walk, zaś karty dowodzenia zapewniają element losowy, który tworzy mgłę wojny i stawia przed graczami zarówno wyzwania, jak i możliwości zwycięstwa. Mimo to taktyka, jaką musicie zastosować, wyjątkowo dobrze dostosowana jest do silnych oraz słabych stron charakterystycznych dla rozmaitych starożytnych jednostek, ich broni, terytorium oraz historii.
Autor:
Richard Borg
Wydawca:
GMT Games
24995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail. 

Grecja i królestwa Wschodu to pierwsze rozszerzenie do gry Commands & Colors: Ancients. Armie Filipa, Aleksandra oraz jego następców spotykają się z na wschodzie z siłami Persów, Scytów oraz Hindusów. W tym dodatku odnajdziecie historyczne scenariusze skupiające się na hoplitach ze starożytnej Grecji walczących z najeźdźczą armią perską pod Maratonem i Platejami, epickie epizody z wojny peloponeskiej, rozwój Macedonii oraz bitwy Aleksandra pod Gaugamelą, Issus i nad rzeką Granik z Persami, a także zmagania, w których brali udział następcy Aleksandra. Będziecie też mogli skierować swe greckie oddziały na wschód i walczyć z Kartagińczykami na Sycylii, a także, podobnie jak król Pyrrus pod Herakleją i Auskulum, toczyć boje z Rzymianami.

Pierwsze rozszerzenie przedstawia ponad 20 scenariuszy, ponad 300 nowych klocków jednostek za pomocą których będziecie mogli przeprowadzać te bitwy, a także naklejki na klocki. Cóż, jest to niewątpliwie kawał historii, jednak zgodnie ze swoją ideą Commands & Colors: Ancients jest wyjątkowym, historycznym systemem gier, który pozwala graczom skutecznie toczyć stylizowane zmagania z epoki starożytności, których rozstrzygnięcie trwa mniej niż godzinę.

Kości bitewne pozwalają szybko ustalić rezultaty walk, zaś karty dowodzenia zapewniają element losowy, który tworzy mgłę wojny i stawia przed graczami zarówno wyzwania, jak i możliwości zwycięstwa. Mimo to taktyka, jaką musicie zastosować, wyjątkowo dobrze dostosowana jest do silnych oraz słabych stron charakterystycznych dla rozmaitych starożytnych jednostek, ich broni, terytorium oraz historii.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • pięć barwnych arkuszy z naklejkami jednostek, które przymocowuje się do 364 drewnianych klocków;
 • księga scenariuszy;
 • 2 barwne karty pomocy graczy;
 • 7 kości bitewnych;
 • instrukcja.
Waga (kg):
1


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie