Cosmic Encounter (edycja angielska)

Zbuduj galaktyczne imperium
16 opinii
 • 3 - 5 osób
 • od 12 lat
 • 60 - 120 minut
 • wydanie angielskie
W kosmicznej otchłani obce rasy rywalizują ze sobą o kontrolę nad wszechświatem. Układ sojuszy może zmienić się w każdej chwili, zaś w toczonych na ogromną skalę bitwach statki kosmiczne ulegają raptownej anihilacji. Gracze mają do wyboru tuziny obcych ras. Każda z nich dysponuje wyjątkową mocą, dzięki której może podjąć próbę skonstruowania imperium obejmującego całą galaktykę. Wraca tu wielu klasycznych obcych znanych z wcześniejszych wydań gry, takich jak Wyrocznia, Pechowiec i Klon. Do ich szeregów dołączają także nowoodkryci, tacy jak Remora, Mite i Tick-Tock. Ta klasyczna gra poświęcona polityce toczonej przez obcych na nowo powraca z otchłani niebytu. Można w niej znaleźć 50 obcych ras, karty oświecenia zwiększające ich moce, 100 plastikowych statków, mnóstwo wysokiej jakości elementów oraz zupełnie nowe karty techniki, dzięki którym gracze będą mogli wynajdywać oraz konstruować technologiczne cudeńka! Każda rozgrywka różni się od poprzedniej!
Autor:
Bill Eberle, Bill Norton, Jack Kittredge, Kevin Wilson, Peter Olotka
Wydawca:
Fantasy Flight Games
409,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W kosmicznej otchłani obce rasy rywalizują ze sobą o kontrolę nad wszechświatem. Układ sojuszy może zmienić się w każdej chwili, zaś w toczonych na ogromną skalę bitwach statki kosmiczne ulegają raptownej anihilacji.

Gracze mają do wyboru tuziny obcych ras. Każda z nich dysponuje wyjątkową mocą, dzięki której może podjąć próbę skonstruowania imperium obejmującego całą galaktykę. Wraca tu wielu klasycznych obcych znanych z wcześniejszych wydań gry, takich jak Wyrocznia, Pechowiec i Klon. Do ich szeregów dołączają także nowoodkryci, tacy jak Remora, Mite i Tick-Tock.

Ta klasyczna gra poświęcona polityce toczonej przez obcych na nowo powraca z otchłani niebytu. Można w niej znaleźć 50 obcych ras, karty oświecenia zwiększające ich moce, 100 plastikowych statków, mnóstwo wysokiej jakości elementów oraz zupełnie nowe karty techniki, dzięki którym gracze będą mogli wynajdywać oraz konstruować technologiczne cudeńka!

Każda rozgrywka różni się od poprzedniej!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 1 wir
 • 5 znaczników kolonii graczy
 • 1 wrota nadprzestrzenne
 • 25 planet graczy
 • 100 plastikowych statków
 • 50 arkuszy obcych (115 x 172 mm)
 • 20 kart celu
 • 72 karty kosmosu
 • 50 kart rozbłysków
 • 20 kart technologii
 • 42 żetony kosmosu
 • 7 żetonów dąsów
 • 1 planeta Genesis
 • 1 żeton Działa słonecznego i 1 żeton Prometeusza
 • 1 alternatywna karta rozbłysku Przywłaszczyciela
Waga:
2 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.81
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Cosmic Encounter (edycja angielska)Najbardziej przydatne recenzje

Łukasz

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Fantastyczna gra naprawdę nieskończonych możliwości! Proste zasady i fantastyczna integrująca towarzystwo rozgrywka, gdzie nie ma miejsca na ciche mózgowanie ale raczej salwy śmiechu i przekrzykiwanie się przy stole ;). Świetna zarówno jako gra dla początkujących jak i weteranów, naprawdę często trafia na stół i jeszcze się nie trafiła osoba której by nie przypadła do gustu. Jedyna wada to niestety angielska wersja, jeżeli ktoś przy stole nie jest dobry z angielskiego to niestety ale będzie miał ciężko przy tej grze - mimo prostych zasad, które każdy szybko łapie i nie wymagają znajomości języka to problem pojawia się przy mocach obcych (te łatwo zapamiętać, wystarczy przetłumaczyć na początku rozgrywki) i flarach (tutaj problem jest większy - po prostu jak ktoś nie mówi po angielsku to gramy bez nich - nadal jest fajnie ale wiadomo to już dość duży kawałek gry odpada).


Donmakaron

Liczba recenzji: 107

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra półimprezowa. Świetna zabawa, odrobina losowości (ale bez przesady), idealnie wyważone proporcje między kombinowaniem, negocjacjami i typowo ameritrashową rozgrywką! Dałbym 6 gdyby skala na to pozwalała ;)


Łukasz

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra! Niby bardzo proste główne zasady, po których spodziewaliśmy się, że gra będzie trywialna... i nagle wybraliśmy "podstawowe" rasy i się zaczęło :) Na razie wciąż gramy bez flar podstawowymi rasami bo tyle jest funu i tyle jeszcze rzeczy do ogarnięcia :) Polecam!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie