Dominion - Seaside (edycja angielska)

Dodatek do Dominiona wprowadzający nowe elementy gry
14 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie angielskie
Nie potrzebujecie nic poza okrętem i gwiazdami, według których będziecie go prowadzić. A także kimś, kto będzie wiedział jak prowadzić okręt według gwiazd. Wreszcie trafiliście na odpowiednie rzeki, zaś te doprowadziły was do morza. Są to niebezpieczne, pełne piratów wody, zaś wy ostrożnie wysyłacie na nie rojące się od szczurów okręty, aby ustanowić korzystne kontakty handlowe z kupcami z odległych portów. Najpierw musicie zająć jakieś wyspy, by założyć na nich przyczółek. Tubylcy wydają się dość pokojowo nastawieni, wywrzaskują pokojowe okrzyki i dają wam włócznie oraz zatrute strzałki jeszcze zanim zbliżycie się w ogóle na tyle, by je odpowiednio przyjąć. Gdy dotrzecie już do tych portów, podbijecie je, by stamtąd poszukiwać kolejnych rzek. Pewnego dnia wszystkie rzeki będą należeć do was. Jest to drugi dodatek do Dominion. Zawiera 26 zupełnie nowych kart Królestwa. Ich tematyka obraca się wokół waszej następnej tury. Są karty, które robią coś w tej turze i w kolejnej, karty organizujące waszą następna turę, a także inne sposoby pozwalające wykroczyć poza granice zwykłej tury. Dominion: Seaside jest rozszerzeniem zarówno do Dominion, jak i do Dominion: Intrigue i z tego powodu nie zawiera elementów czyniących z niego pełną grę. Mówiąc konkretniej, nie zawiera kart Skarbu, Zwycięstwa, Klątwy lub Śmietniska. Aby wykorzystać to rozszerzenie będziecie więc potrzebować albo gry podstawowej, albo Intrigue. Możecie też zastosować jednocześnie obie wymienione. Dodatek został zaprojektowany tak, by sprawdzał się z obydwoma lub tylko z jednym z wcześniejszych produktów, a także by pasował do ewentualnych rozszerzeń wydanych w przyszłości.
Autor:
Donald X. Vaccarino
Wydawca:
Rio Grande Games
159,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Nie potrzebujecie nic poza okrętem i gwiazdami, według których będziecie go prowadzić. A także kimś, kto będzie wiedział jak prowadzić okręt według gwiazd. Wreszcie trafiliście na odpowiednie rzeki, zaś te doprowadziły was do morza. Są to niebezpieczne, pełne piratów wody, zaś wy ostrożnie wysyłacie na nie rojące się od szczurów okręty, aby ustanowić korzystne kontakty handlowe z kupcami z odległych portów. Najpierw musicie zająć jakieś wyspy, by założyć na nich przyczółek. Tubylcy wydają się dość pokojowo nastawieni, wywrzaskują pokojowe okrzyki i dają wam włócznie oraz zatrute strzałki jeszcze zanim zbliżycie się w ogóle na tyle, by je odpowiednio przyjąć. Gdy dotrzecie już do tych portów, podbijecie je, by stamtąd poszukiwać kolejnych rzek.

Pewnego dnia wszystkie rzeki będą należeć do was.

Jest to drugi dodatek do Dominion. Zawiera 26 zupełnie nowych kart Królestwa. Ich tematyka obraca się wokół waszej następnej tury. Są karty, które robią coś w tej turze i w kolejnej, karty organizujące waszą następna turę, a także inne sposoby pozwalające wykroczyć poza granice zwykłej tury. Dominion: Seaside jest rozszerzeniem zarówno do Dominion, jak i do Dominion: Intrigue i z tego powodu nie zawiera elementów czyniących z niego pełną grę. Mówiąc konkretniej, nie zawiera kart Skarbu, Zwycięstwa, Klątwy lub Śmietniska. Aby wykorzystać to rozszerzenie będziecie więc potrzebować albo gry podstawowej, albo Intrigue. Możecie też zastosować jednocześnie obie wymienione. Dodatek został zaprojektowany tak, by sprawdzał się z obydwoma lub tylko z jednym z wcześniejszych produktów, a także by pasował do ewentualnych rozszerzeń wydanych w przyszłości.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 12 czystych kart;
  • 18 plansz graczy;
  • 15 żetonów Embargo;
  • 25 monet;
  • 262 karty;
  • instrukcja.
Waga:
1,8 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
RIO404
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.86
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dominion - Seaside (edycja angielska)Najbardziej przydatne recenzje

Krzysztof

Liczba recenzji: 1

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek powinien przypaść do gustu każdemu, kto lubi wychodzić poza dotychczasowe jednoturowe zasady gry. Seaside dodaje grupę kart "trwających" (Duration), dających korzyści nie tylko w tej, ale i następnej turze. Szczegółowe opisy kart łatwo znajdziecie w internecie. Znajdziecie tam karty mniej agresywne (Ghost ship) i bardziej, choć subtelnie (gdy odłożycie dwie Klątwy z powrotem na stos, pozostali gracze jedną dobiorą), a także takie, umożliwiające odłożenie części kart na bok.
Jest co odkrywać, dlatego polecam, szczególnie, że cena jest bardzo korzystna.


Dawid

Liczba recenzji: 21

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra DOMINION to moje życie więc nie będe zachwalał pod niebiosa. Po prostu nie grałeś??? To kup i się nie zastanawiaj POLECAM REBELA nie oceniam bo i po co??? wiadomo co to za marka ;)


Paweł

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Jestem po rozegraniu trzech, zaproponowanych w instrukcji, zestawów 10 kart i stwierdzam, że dodatek jest świetny! Karty Action-Duration sprawiają, że trochę jak w szachach trzeba myśleć w przód i kombinować jak tu zagrać, żeby nie tylko w tym, ale i następnym ruchu zagrać z jak największą dla siebie korzyścią. Nie brakuje także kart, które w prosty sposób dodają nam akcje, zakup czy monetę oraz oczywiście kart ataków, które dodają rozgrywce pikanterii. Po tych trzech rozgrywkach już jestem zadowolony i już snuje plany zakupienia kolejnego dodatku. Fan serii poleca innym fanom serii :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie