Eksplodujące Kotki

Dla kochających koty i wybuchy
21 opinii
  • 2 - 5 osób
  • od 12 lat
  • 5 - 15 minut
  • wydanie polskie
Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty :) Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota - wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz. Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna - im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków. Jak grać? W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków. Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka. Eksplodujesz - przegrywasz I wypełnia Cię palący sos o smaku smutku. Nie eksplodujesz - wygrywasz I wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio. A pozostałe karty... zmniejszą ryzyko, że eksplodujesz wraz z eksplodującym kotkiem. Gra otrzymała nominację 2015 Golden Geek Best Party Board Game oraz może się poszczycić mianem najchętniej wspieranego projektu na platformie Kickstarter - zebrała prawie dziewięć milionów dolarów przy udziale ponad dwustu tysięcy graczy z całego świata!
Autor:
Matthew Inman, Elan Lee, Shane Small
Ilustracje:
Matthew Inman
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Do Polski zawitał największy bestseller gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. Gra, która jeszcze przed wydaniem stała się hitem. W czym tkwi tajemnica jej sukcesu? No cóż, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o koty :)

Eksplodujące Kotki to napędzana kociakami odmiana rosyjskiej ruletki. Gracze ciągną co turę po karcie, aż do momentu dobrania eksplodującego kota - wtedy nieszczęśnik wybucha i ginie, a gra się kończy. Ale! W talii są też karty, dzięki którym można odwrócić uwagę samobójczego kocięcia, uniknąć go, czy też zmusić przeciwnika do dobrania kilku kart na raz.

Gra z każdą upływającą kolejką staje się coraz bardziej intensywna - im mniej kart pozostaje w talii, tym większe prawdopodobieństwo wyciągnięcia morderczego futrzaka i wywołania wybuchu, po którym pozostanie tylko płonąca kulka kłaków.

Jak grać?

W talii znajduje się kilka eksplodujących kotków. Aby zagrać, połóżcie ją rewersami kart do góry i kolejno ciągnijcie karty do momentu, aż ktoś z Was dobierze eksplodującego kotka. Osoba, która na niego trafi – wybucha. I już do końca gry pozostaje martwa. Przy okazji możecie zagrywać różne karty odwracające uwagę eksplodujących kotków.

Powtarzajcie tę czynność do momentu, aż w grze zostanie tylko 1 gracz. Ta osoba wygrywa grę. Im więcej kart pociągniesz, tym bardziej ryzykujesz, że trafisz na eksplodującego kotka.

Eksplodujesz - przegrywasz

I wypełnia Cię palący sos o smaku smutku.

Nie eksplodujesz - wygrywasz

I wypełnia cię wspaniałość, gratsy, serio.

A pozostałe karty...

zmniejszą ryzyko, że eksplodujesz wraz z eksplodującym kotkiem.

Gra otrzymała nominację 2015 Golden Geek Best Party Board Game oraz może się poszczycić mianem najchętniej wspieranego projektu na platformie Kickstarter - zebrała prawie dziewięć milionów dolarów przy udziale ponad dwustu tysięcy graczy z całego świata!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 56 kart
  • instrukcja
Waga:
210 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
EKIEK01PL
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.43
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Eksplodujące KotkiNajbardziej przydatne recenzje

Krystian

Liczba recenzji: 120

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra z ciekawymi rozwiązaniami z komicznymi nazwami kart.
UWAGA: Graj z ludźmi z poczuciem humoru bo możesz stracić znajomych.


Wojtek

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra przy której można spędzić wiele godzin. Serdecznie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ola

Liczba recenzji: 19

Dobry, solidny produkt

Fajna i śmieszna gra, całkiem prosta


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Interesuje mnie konkretna sytuacja: 1) Gracz A zagrywa kartę atakuj; 2) Gracz B w pierwszym ruchu postanawia wziąć kartę ze stosu – okazuje się, że jest to eksplodujący kotek, którego udaje mu się rozbroić; zostaje druga tura – czy teraz ten gracz ma możliwość użycia karty NIE, NIE, NIE w odniesieniu do karty ATAKUJ? Czyj ruch w takiej sytuacji jest kolejny? Czy po zagraniu dwóch kart „pomiń” w odpowiedzi na „atakuj” kolejka idzie dalej, czy wraca do gracza który zaatakował? Jak dokładnie działa karta NIE, NIE, NIE – czy w odpowiedzi np. na kartę przysługa (bez kolejnej odpowiedzi) zwalnia z przysługi gracza B i przesuwa kolejkę do gracza C, czy kolejka wraca do gracza A?

~ Zuzanna 19.11.2023 03:06

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Czym się różni nowa edycja od "starej edycji"?

~ Seba 24.08.2022 14:24

Została zmieniona grafika na pudełku oraz insert.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 30.01.2024 10:24

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Zaklinacze cienia

Zaklinacze cienia

Je się w lesie

Je się w lesie