Gloom: Unwelcome Guests

Druga edycja
4 opinie
  • 2 - 5 osób
  • od 10 lat
  • ok. 30 minut
  • wydanie angielskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Gloom 2nd edition.
Gloom 2nd edition
Gra Niepomyślnych Wydarzeń i Straszliwych Konsekwencji. W grze karcianej Gloom starasz się, aby twoja ekscentryczna rodzina dziwaków doświadczyła jak najstraszliwszych możliwych tragedii, zanim pomożesz im odejść w zdecydowanie zasłużone, kojące objęcia śmierci. Wmieszaj po prostu 55 zawartych w tym zestawie przezroczystych kart do podstawowej gry Gloom, aby wzbogacić ją o nowe makabryczne modyfikatory, wydarzenia i przedwczesne zgony, a także o nową rodzinę: smrodliwą zgraję Malone (wraz z hotelem Połamane Ręce, kartą rezydencji, którą można wykorzystać wraz z rozszerzeniem Unhappy Homes). Gdy Boils Malone sprowadził swą rodzinę za morze, aby „uciec przed gorącem”, nie spodziewał się, że czeka go tak wiele deszczu! Dodatkowy element strategii wprowadzają nowe ikony efektów stałych. Ich efekty specjalne pozostają aktywne nawet wtedy, gdy zostaną zakryte przez inną kartę. Efekt stały ulega zakończeniu tylko wtedy, gdy powiązana z nim postać zostanie zabita. Zestaw obejmuje również pięć nowych kart Postaci, zwanych Nieproszonymi Gośćmi. Na początku gry połóż jedną lub więcej z nich koszulkami do dołu na środku stołu, po czym odłóż resztę na bok. Goście „podążają” za zapisanym na nich rodzajem karty, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajduje. Żyjący Gość natychmiast przemieszcza się, aby dołączyć do rodziny Postaci, na którą zagra się jedną z kart „wyzwalających”. Wraz z nim przemieszcza się wszystkie jego Modyfikatory i aż do następnego ruchu Gościa uważa się za część danej rodziny. Jeśli w ostatnim rozdaniu rodzina kandydata na zwycięzcę przyciągnie do siebie Gościa, może to opóźnić moment zakończenia gry!
Autor:
Keith Baker
Wydawca:
Atlas Games
59,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Gra Niepomyślnych Wydarzeń i Straszliwych Konsekwencji.

W grze karcianej Gloom starasz się, aby twoja ekscentryczna rodzina dziwaków doświadczyła jak najstraszliwszych możliwych tragedii, zanim pomożesz im odejść w zdecydowanie zasłużone, kojące objęcia śmierci. Wmieszaj po prostu 55 zawartych w tym zestawie przezroczystych kart do podstawowej gry Gloom, aby wzbogacić ją o nowe makabryczne modyfikatory, wydarzenia i przedwczesne zgony, a także o nową rodzinę: smrodliwą zgraję Malone (wraz z hotelem Połamane Ręce, kartą rezydencji, którą można wykorzystać wraz z rozszerzeniem Unhappy Homes). Gdy Boils Malone sprowadził swą rodzinę za morze, aby „uciec przed gorącem”, nie spodziewał się, że czeka go tak wiele deszczu!

Dodatkowy element strategii wprowadzają nowe ikony efektów stałych. Ich efekty specjalne pozostają aktywne nawet wtedy, gdy zostaną zakryte przez inną kartę. Efekt stały ulega zakończeniu tylko wtedy, gdy powiązana z nim postać zostanie zabita.

Zestaw obejmuje również pięć nowych kart Postaci, zwanych Nieproszonymi Gośćmi. Na początku gry połóż jedną lub więcej z nich koszulkami do dołu na środku stołu, po czym odłóż resztę na bok. Goście „podążają” za zapisanym na nich rodzajem karty, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajduje. Żyjący Gość natychmiast przemieszcza się, aby dołączyć do rodziny Postaci, na którą zagra się jedną z kart „wyzwalających”. Wraz z nim przemieszcza się wszystkie jego Modyfikatory i aż do następnego ruchu Gościa uważa się za część danej rodziny. Jeśli w ostatnim rozdaniu rodzina kandydata na zwycięzcę przyciągnie do siebie Gościa, może to opóźnić moment zakończenia gry!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
50 g
Kod producenta:
ATG1353


Recenzje

4.75
na podstawie 4 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Gloom: Unwelcome GuestsWszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Fairytale Gloom

Fairytale Gloom