Jungle Speed Eco

Szalona gra towarzyska wyprodukowana w poszanowaniu planety!
29 opinii
 • 2 - 10 osób
 • od 7 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Eco to bezkonkurencyjna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników! Co wyróżnia wersję Eco? Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC. Na czym to polega? Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła. Rozdaj uczestnikom wszystkie karty. Jeśli podzielą się nierówno – trudno, sytuacja jeszcze nie raz się zmieni! Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty. Jeden po drugim każdy z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu. W momencie gdy na stole pojawi się druga karta z tym samym symbolem, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto pierwszy chwyci totem. Osoba, która przegrała, wkłada pod swój stos wyłożone karty – swoje i przeciwnika.  Rozgrywka toczy się dalej do momentu, kiedy ktoś pozbędzie się wszystkich swoich kart: zarówno zakrytych, jak i tych wyłożonych przed sobą! Dlaczego pokochasz tę grę? Jungle Speed nie wymaga długiego tłumaczenia zasad – poznajesz je w minutę, a płynności nabierasz już podczas zabawy. To bardzo uniwersalna gra, która pozwala dobrze się bawić nawet nieznajomym. Świetnie sprawdzi się w integracji osób w różnym wieku albo z różnych środowisk. Instrukcja podaje, że jednocześnie możemy zaprosić do gry do 10 osób, choć tak naprawdę może ich być jeszcze więcej! To rzadkość nawet wśród gier imprezowych. 
Autor:
Pierric Yakovenko, Thomas Vuarchex
Wydawca:
Rebel
89,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Eco to bezkonkurencyjna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!

Co wyróżnia wersję Eco?

Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC.

Na czym to polega?

 1. Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
 2. Rozdaj uczestnikom wszystkie karty. Jeśli podzielą się nierówno – trudno, sytuacja jeszcze nie raz się zmieni!
 3. Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
 4. Jeden po drugim każdy z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu.
 5. W momencie gdy na stole pojawi się druga karta z tym samym symbolem, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto pierwszy chwyci totem.
 6. Osoba, która przegrała, wkłada pod swój stos wyłożone karty – swoje i przeciwnika. 
 7. Rozgrywka toczy się dalej do momentu, kiedy ktoś pozbędzie się wszystkich swoich kart: zarówno zakrytych, jak i tych wyłożonych przed sobą!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Jungle Speed nie wymaga długiego tłumaczenia zasad – poznajesz je w minutę, a płynności nabierasz już podczas zabawy.
 • To bardzo uniwersalna gra, która pozwala dobrze się bawić nawet nieznajomym. Świetnie sprawdzi się w integracji osób w różnym wieku albo z różnych środowisk.
 • Instrukcja podaje, że jednocześnie możemy zaprosić do gry do 10 osób, choć tak naprawdę może ich być jeszcze więcej! To rzadkość nawet wśród gier imprezowych. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 70 kart
 • drewniany totem
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
JSECO01PL


Recenzje

4.72
na podstawie 29 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jungle Speed EcoNajbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo prosta gra imprezowa. Czym więcej osób tym lepiej. Walka o totem może zakończyć się krwawo. Dużo śmiechu. Wygrywa ten ,kto pierwszy pozbędzie się kart. Polecam bardzo.


Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Prosta gra imprezowa, która dostarczy mnóstwo zabawy wszystkim graczom, a którą naprawdę trudno się znudzić. Wręcz odwrotnie - gracze potrafią tak się wkręcić, że nie chcą przestać ;) testowane ;)


Eufro22

Liczba recenzji: 213

W porządku, bez rewelacji

Nigdy nie lubiłam tej gry, tarzanie się po podłodze i wyrywanie sobie totemu to jakoś nie moja bajka. Ale doceniam co inni widzą w tej grze. Przyglądanie się jak inni grają bywa zabawne :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Jenga Classic

Jenga Classic

Cortex

Cortex

Dobble

Dobble

Cortex 2

Cortex 2

Cortex 3

Cortex 3

Skaczące jajeczka

Skaczące jajeczka