Jungle Speed Eco

Szalona gra towarzyska wyprodukowana w poszanowaniu planety!
16 opinii
 • 2 - 10 osób
 • od 7 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Bezkonkurencyjna gra familijna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji! Gra, podczas której każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart. Aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać drewniany totem, który znajduje się na środku stołu. A jeśli chwyci go w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!Co wyróżnia wersję Eco?Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC.Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić!Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywaniaJest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku!Pozwala grać nieograniczonej liczbie osób! Nikt nie będzie się nudził!NIE NUDZI SIĘ. Można grać w to przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! SPRAWDZONE!Jungle Speed jest absolutnie doskonała, idealna, jesteśmy jej szalonymi fanami i podchodzimy do niej bezkrytycznie!Skrócone zasady:Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno - trudno, sytuacja nie raz się jeszcze zmieni!Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie.W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osoby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy!Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych.Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart - zarówno tych zakrytych jak i odkrytych!Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, "wciąga" wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole!Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.
Autor:
Pierric Yakovenko, Thomas Vuarchex
Wydawca:
Rebel
8995

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa 0 zł (Black Friday).


Opis

Bezkonkurencyjna gra familijna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji! Gra, podczas której każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart. Aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać drewniany totem, który znajduje się na środku stołu. A jeśli chwyci go w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!

Co wyróżnia wersję Eco?

Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC.

Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna?

 • Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić!
 • Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania
 • Jest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku!
 • Pozwala grać nieograniczonej liczbie osób! Nikt nie będzie się nudził!
 • NIE NUDZI SIĘ. Można grać w to przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! SPRAWDZONE!
 • Jungle Speed jest absolutnie doskonała, idealna, jesteśmy jej szalonymi fanami i podchodzimy do niej bezkrytycznie!

Skrócone zasady:

 1. Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
 2. Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno - trudno, sytuacja nie raz się jeszcze zmieni!
 3. Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
 4. Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie.
 5. W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osoby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy!
 6. Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych.
 7. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart - zarówno tych zakrytych jak i odkrytych!
 8. Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, "wciąga" wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole!
 9. Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 70 kart
 • drewniany totem
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
300 g

Recenzje

4.75
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jungle Speed EcoNajbardziej przydatne recenzje

Ula

Liczba recenzji: 31

Fajna gra imprezowa. Zasady łatwe do wytłumaczenia. Gra na szybkość i spostrzegawczość więc jeśli ktoś lubi tego typu gry to polecam


Magda_98

Liczba recenzji: 58

Jungle speed stał się już kultową grą imprezową oraz nieodłącznym elementem wakacyjnego bagażu. Proste zasady szybko można wytłumaczyć nowym graczom. Każda rozgrywka obfituje w niesamowite emocje. . .Im więcej graczy tym ciekawiej. Dla każdego fana gier na szybkość oraz spostrzegawczość- pozycja obowiązkowa! Kolejnym plusem jest stworzenie gry w poszanowaniu środowiska. Polecam


Marcin

Liczba recenzji: 6

Fajna gra, łatwo się pomylić mając podobne karty. Minus są karty które zmieniają reguły i czasem potrzeba czasu aby pamiętać co dana karta zmienia w zasadach.
ogólnie na plus!

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Dobble

Dobble

5995
Baobab

Baobab

5995
Jenga Classic

Jenga Classic

8995
Miszmasz!

Miszmasz!

6495