Jungle Speed Eco

Szalona gra towarzyska wyprodukowana w poszanowaniu planety!
28 opinii
 • 2 - 10 osób
 • od 7 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Eco to bezkonkurencyjna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników! Co wyróżnia wersję Eco? Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC. Na czym to polega? Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła. Rozdaj uczestnikom wszystkie karty. Jeśli podzielą się nierówno – trudno, sytuacja jeszcze nie raz się zmieni! Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty. Jeden po drugim każdy z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu. W momencie gdy na stole pojawi się druga karta z tym samym symbolem, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto pierwszy chwyci totem. Osoba, która przegrała, wkłada pod swój stos wyłożone karty – swoje i przeciwnika.  Rozgrywka toczy się dalej do momentu, kiedy ktoś pozbędzie się wszystkich swoich kart: zarówno zakrytych, jak i tych wyłożonych przed sobą! Dlaczego pokochasz tę grę? Jungle Speed nie wymaga długiego tłumaczenia zasad – poznajesz je w minutę, a płynności nabierasz już podczas zabawy. To bardzo uniwersalna gra, która pozwala dobrze się bawić nawet nieznajomym. Świetnie sprawdzi się w integracji osób w różnym wieku albo z różnych środowisk. Instrukcja podaje, że jednocześnie możemy zaprosić do gry do 10 osób, choć tak naprawdę może ich być jeszcze więcej! To rzadkość nawet wśród gier imprezowych. 
Autor:
Pierric Yakovenko, Thomas Vuarchex
Wydawca:
Rebel
89,95
80,90
-10%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Odkrywaj symbole, patrz uważnie i jak najszybciej pozbądź się swoich kart! Jungle Speed Eco to bezkonkurencyjna gra rodzinna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji. W każdej rundzie wykładamy przed siebie nową kartę z symbolem. Gdy na stole pojawią się dwa identyczne kształty, ich właścicieli czeka pojedynek o to, który jako pierwszy chwyci totem stojący na środku stołu. Zwycięzca będzie mógł pozbyć się odkrytych kart. A ten, kto chwyci torem w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników!

Co wyróżnia wersję Eco?

Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC.

Na czym to polega?

 1. Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
 2. Rozdaj uczestnikom wszystkie karty. Jeśli podzielą się nierówno – trudno, sytuacja jeszcze nie raz się zmieni!
 3. Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
 4. Jeden po drugim każdy z graczy odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu.
 5. W momencie gdy na stole pojawi się druga karta z tym samym symbolem, ich właścicieli czeka pojedynek o to, kto pierwszy chwyci totem.
 6. Osoba, która przegrała, wkłada pod swój stos wyłożone karty – swoje i przeciwnika. 
 7. Rozgrywka toczy się dalej do momentu, kiedy ktoś pozbędzie się wszystkich swoich kart: zarówno zakrytych, jak i tych wyłożonych przed sobą!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Jungle Speed nie wymaga długiego tłumaczenia zasad – poznajesz je w minutę, a płynności nabierasz już podczas zabawy.
 • To bardzo uniwersalna gra, która pozwala dobrze się bawić nawet nieznajomym. Świetnie sprawdzi się w integracji osób w różnym wieku albo z różnych środowisk.
 • Instrukcja podaje, że jednocześnie możemy zaprosić do gry do 10 osób, choć tak naprawdę może ich być jeszcze więcej! To rzadkość nawet wśród gier imprezowych. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 70 kart
 • drewniany totem
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:

Recenzje

4.71
na podstawie 28 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Jungle Speed EcoNajbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo prosta gra imprezowa. Czym więcej osób tym lepiej. Walka o totem może zakończyć się krwawo. Dużo śmiechu. Wygrywa ten ,kto pierwszy pozbędzie się kart. Polecam bardzo.


Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Prosta gra imprezowa, która dostarczy mnóstwo zabawy wszystkim graczom, a którą naprawdę trudno się znudzić. Wręcz odwrotnie - gracze potrafią tak się wkręcić, że nie chcą przestać ;) testowane ;)


Eufro22

Liczba recenzji: 215

W porządku, bez rewelacji

Nigdy nie lubiłam tej gry, tarzanie się po podłodze i wyrywanie sobie totemu to jakoś nie moja bajka. Ale doceniam co inni widzą w tej grze. Przyglądanie się jak inni grają bywa zabawne :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Witam! Chciałem zapytać czy w którejś z obecnych wersji Jungle Speed jest karta "patrzymy na kolory" a jeżeli nie ma to czy w przyszłość wydawnictwo planuje wrócić do tej karty akcji

~ Łukasz 03.06.2022 15:49

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Cortex 3

Cortex 3

Dobble

Dobble

Cortex 2

Cortex 2

Jenga Classic

Jenga Classic

Dobble Minionki

Dobble Minionki