K2 (nowa edycja)

Zdobycie szczytu to dopiero połowa drogi do zwycięstwa
117 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Chrzęst raków wgryzających się w lód. Zmęczona ręka wbijająca czekan w śnieżną ścianę. Ciężki oddech, gdy z wysiłkiem podrywasz ciało, by znów przesunąć się o pół metra w górę. Jeszcze tylko 100... 50 metrów dzieli Cię od szczytu K2, jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Czy dasz sobie radę i sięgniesz po zwycięstwo? K2 to rodzinna gra planszowa, w której uczestnicy kierują dwuosobowymi zespołami himalaistów i próbują zdobyć tytułowy szczyt, a następnie bezpiecznie zejść na dół. W tym celu będziemy musieli wybrać odpowiednią drogę, zadbać o kondycję naszych wspinaczy oraz ich zaadaptowanie do zmiennych warunków pogodowych.  Na czym to polega? Każdy z uczestników rozpoczyna zabawę z dwoma pionkami himalaistów. Naszym celem jest doprowadzenie przynajmniej jednego z nich jak najwyżej i bezpieczne sprowadzenie go z powrotem. Rozgrywka w K2 opiera się na zagrywaniu kart. Pozwalają one poruszać pionki oraz zwiększać poziom aklimatyzacji naszych wspinaczy.  Gra toczy się przez 18 tur, reprezentujących 18 dni wyprawy. Gracze jednocześnie planują swoje ruchy, wybierając karty, które zagrają i kładąc je zakryte przed sobą. Po ich odkryciu kolejno wykonują akcje. Oprócz samej wspinaczki i wyboru odpowiedniej trasy, w grze ważna jest aklimatyzacja, czyli to, jak nasi himalaiści znoszą rosnącą wysokość i zmienne warunki pogodowe. Akcje obozowania oraz efekty kart pozwalają nam zwiększać ich bezpieczeństwo i szanse na przetrwanie. Gra kończy się, gdy wyczerpane zostaną wszystkie kafle pogody. Wygrywa osoba, która zdobyła w sumie (z dwóch himalaistów) najwięcej punktów zwycięstwa. Dlaczego pokochasz tę grę? Proste zasady i przejrzysta instrukcja sprawiają, że K2 jest świetną propozycją nie tylko dla wytrawnych graczy, ale też dla początkujących. Wiele osób właśnie od niej zaczęło swoją przygodę z planszówkami! Choć do wyboru mamy kilka prostych akcji, rozgrywki w K2 wymagają sporo kombinowania! Uczestnicy muszą mądrze planować swoje ruchy i spróbować przewidzieć warunki, jakie czekają na nich na szlaku. Interakcja między graczami i możliwość blokowania innych uczestników zabawy dodaje grze charakteru i sprawia, że kolejne partie wywołują równie wiele emocji.  K2 zostało nominowane do nagrody Gra Roku 2011. Jako pierwsza polska gra zostało też nominowane do nagrody Spiel des Jahres 2012.
Autor:
Adam Kałuża
Wydawca:
Rebel
159,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Chrzęst raków wgryzających się w lód. Zmęczona ręka wbijająca czekan w śnieżną ścianę. Ciężki oddech, gdy z wysiłkiem podrywasz ciało, by znów przesunąć się o pół metra w górę. Jeszcze tylko 100... 50 metrów dzieli Cię od szczytu K2, jednego z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Czy dasz sobie radę i sięgniesz po zwycięstwo?

K2 to rodzinna gra planszowa, w której uczestnicy kierują dwuosobowymi zespołami himalaistów i próbują zdobyć tytułowy szczyt, a następnie bezpiecznie zejść na dół. W tym celu będziemy musieli wybrać odpowiednią drogę, zadbać o kondycję naszych wspinaczy oraz ich zaadaptowanie do zmiennych warunków pogodowych. 

Na czym to polega?

 1. Każdy z uczestników rozpoczyna zabawę z dwoma pionkami himalaistów. Naszym celem jest doprowadzenie przynajmniej jednego z nich jak najwyżej i bezpieczne sprowadzenie go z powrotem.
 2. Rozgrywka w K2 opiera się na zagrywaniu kart. Pozwalają one poruszać pionki oraz zwiększać poziom aklimatyzacji naszych wspinaczy. 
 3. Gra toczy się przez 18 tur, reprezentujących 18 dni wyprawy. Gracze jednocześnie planują swoje ruchy, wybierając karty, które zagrają i kładąc je zakryte przed sobą. Po ich odkryciu kolejno wykonują akcje.
 4. Oprócz samej wspinaczki i wyboru odpowiedniej trasy, w grze ważna jest aklimatyzacja, czyli to, jak nasi himalaiści znoszą rosnącą wysokość i zmienne warunki pogodowe. Akcje obozowania oraz efekty kart pozwalają nam zwiększać ich bezpieczeństwo i szanse na przetrwanie.
 5. Gra kończy się, gdy wyczerpane zostaną wszystkie kafle pogody. Wygrywa osoba, która zdobyła w sumie (z dwóch himalaistów) najwięcej punktów zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Proste zasady i przejrzysta instrukcja sprawiają, że K2 jest świetną propozycją nie tylko dla wytrawnych graczy, ale też dla początkujących. Wiele osób właśnie od niej zaczęło swoją przygodę z planszówkami!
 • Choć do wyboru mamy kilka prostych akcji, rozgrywki w K2 wymagają sporo kombinowania! Uczestnicy muszą mądrze planować swoje ruchy i spróbować przewidzieć warunki, jakie czekają na nich na szlaku.
 • Interakcja między graczami i możliwość blokowania innych uczestników zabawy dodaje grze charakteru i sprawia, że kolejne partie wywołują równie wiele emocji. 
Spiel des Jahres 2012

K2 zostało nominowane do nagrody Gra Roku 2011.

Jako pierwsza polska gra zostało też nominowane do nagrody Spiel des Jahres 2012.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 dwustronna plansza
 • 5 plansz aklimatyzacji himalaistów (po jednej dla każdego gracza)
 • 12 kafli pogody (6 letnich i 6 zimowych)
 • 90 kart akcji graczy (po 18 dla każdego gracza)
 • 5 kart ratunku (po 1 dla każdego gracza)
 • 20 żetonów ryzyka
 • 20 drewnianych pionków himalaistów (po 4 dla każdego gracza)
 • 10 drewnianych pionków namiotów (po 2 dla każdego gracza)
 • drewniany znacznik pogody
 • znacznik pierwszego gracza
 • instrukcja
Waga:
1,17 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
K2-PL/EN-P06/2020
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.48
na podstawie 117 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń K2 (nowa edycja)Najbardziej przydatne recenzje

Biedak

Liczba recenzji: 26

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

K2 było jedną z pierwszych gier planszowych, które posiadałem w swojej kolekcji. Do zakupu zainspirowała mnie oczywiście górska tematyka. Gra okazała się bardzo interesującą pozycją, bo choć zasady są proste i łatwo przyswajalne, to sama rozgrywka wymaga sporego kombinowania. Występuje dośc spora losowość w doborze kart do gry, ale dzieki mechanizmowi odkładania 3 z 6 kart co turę można tę losowość w pewnym stopniu kontrolować. Chyba jedynym poważnym minusem jest niezbyt adekwatne oddane dobrego ducha himalaizmu poprzez zbyt dużą możliwość blokowania innych graczy w wyższych partiach góry, zwłaszcza tuż pod szczytem. Po prostu nieraz bardziej opłaca się zablokowanie komuś zejście ze szczytu i tym samym doprowadzenie do tego, że dany himalaista (pionek) przeciwnika ginie, niż przepuszczenie go i próbowanie swoich sił w kolejnej rundzie. No ale na szczęście to tylko gra ;) Poza tym jednym minusem naprawdę czuć w tej grze klimat wysokogórskiej wyprawy. Na plus - pudełko nowej edycji gry jest zmienione i znacznie bardziej dopasowane do ekstremalnej trylogii Adama Kałuży, przez co całość znacznie lepiej wygląda na półce :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Tatawojtka

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Moje pierwsze odczucie po kilku grach: "Już był w ogródku, już witał się z gąską; Kiedy skok robiąc wpadł w beczkę wkopaną,Gdzie wodę zbierano". Już się Tobie wydaje, że wygrałeś bo wszedłeś na szczyt pierwszy a tu nagle pogoda sie załamuje i brakuje Ci aklimatyzacji przy zejściu. Czasami nie warto się spieszyć i wejść na szczyt jako kolejna osoba. Gra z jednej strony prosta - patrząc na instrukcję - ale z drugiej strony trudna - biorąc pod uwagę, że aby wygrać trzeba naprawdę sie nakombinować.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jarosław

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra gra w bardzo dobrej cenie :) Jedna z lepszych gier Adama "Folko" Kałuży. Świetnie oddany w mechanice gry klimat wspinaczki wysokogórskiej, dodatkowo uzupełniają klimatyczne grafiki. :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Hola, Mam pytanie związane ze szczytem. W jaki sposób pionek może zejść ze szczytu, kiedy na polach zaraz pod szczytem jest blokowane przez inne pionki? Podobnie się to tyczy sytuacji z graczami którzy chcą szczyt zdobyć. Jak to wszystko przebiega?

~ Piotr 19.05.2021 14:19

To zależy od sytuacji. Generalnie wszystko masz opisane w instrukcji. Jeśli na polu pod szczytem jest już inny pionek, to musisz ruszyć się o kilka pól jednocześnie i dotrzeć do wolnego pola. Zakładam że grasz na 2 graczy, bo na 3 graczy na jednym polu może być kilka pionków.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 21.05.2021 14:15

Instrukcja zawiera informację, ale wychodzi na to, że na polu na szczycie i pod szczytem (ostatnia wysokość 8000) i tak może być po 1 pionku. Rozumiem, że póki postać z tego szczytu nie zejdzie to żaden inny pionek nie wejdzie i na odwrót?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Piotr 21.05.2021 16:43

Czy ta gra jest normalna? aHR0cDovL 3d3dy5kZWx0YW1pL mVkdS5wbC90ZW1h dC9tYXRlbWF 0eWthL2dyeV 96YWdhZG tpX3BhcmFkb2t zeS8yMDEyL zA3LzMwL05vc m1hbG5hLW5p ZW5vcm1h bG5hLw== adres do zdekodowania base64

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Garfield 30.05.2021 14:27

Upolowana w złocie dla wytrwałych jakiś czas temu i dopiero teraz rozegrana. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni jeżeli chodzi o rozgrywkę :) świetnie spędziliśmy czas podczas rozgrywki :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aleksandra 11.06.2021 21:33

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również