Kartografowie

Opowieść ze świata Roll Player
10 opinii
 • 1 - 100 osób
 • od 10 lat
 • 30 - 45 minut
 • wydanie polskie
Królowa Gimnax nakazuje odzyskanie ziem północnych. Jako kartograf na usługach dworu, zostajesz wysłany by narysować mapę spornego terytorium i włączyć je do królestwa Nalos. Dzięki królewskim edyktom dowiesz się, które ziemie będą dla królowej najcenniejsze, a jeżeli uda Ci się spełnić jej oczekiwania, Twoja reputacja wzrośnie znacząco. Nie będziesz jednak na tym pustkowiu sam. Władcy Dragul na pewno zakwestionują roszczenia królowej, spodziewaj się ich podstępów i zasadzek. Rysuj ostrożnie linie swej mapy tak, by maksymalnie ograniczyć ich wpływy. Odzyskaj jak największą część ziem pożądanych przez królową, a zostaniesz ogłoszony największym kartografem w całym królestwie! W grze Kartografowie gracze rywalizują ze sobą przez 4 pory roku o gwiazdki reputacji. W trakcie każdego sezonu gracze będą rysować na swoich arkuszach mapę i zdobywać punkty za jak najlepsze wypełnienie królewskich edyktów. Zwycięzcą zostanie gracz, który do końca zimy zdobędzie największą liczbę gwiazdek reputacji.
Autor:
Jordy Adan
Ilustracje:
Luis Francisco, Lucas Ribeiro
Wydawca:
Ogry Games
78,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Królowa Gimnax nakazuje odzyskanie ziem północnych. Jako kartograf na usługach dworu, zostajesz wysłany by narysować mapę spornego terytorium i włączyć je do królestwa Nalos. Dzięki królewskim edyktom dowiesz się, które ziemie będą dla królowej najcenniejsze, a jeżeli uda Ci się spełnić jej oczekiwania, Twoja reputacja wzrośnie znacząco.

Nie będziesz jednak na tym pustkowiu sam. Władcy Dragul na pewno zakwestionują roszczenia królowej, spodziewaj się ich podstępów i zasadzek. Rysuj ostrożnie linie swej mapy tak, by maksymalnie ograniczyć ich wpływy.

Odzyskaj jak największą część ziem pożądanych przez królową, a zostaniesz ogłoszony największym kartografem w całym królestwie!

W grze Kartografowie gracze rywalizują ze sobą przez 4 pory roku o gwiazdki reputacji. W trakcie każdego sezonu gracze będą rysować na swoich arkuszach mapę i zdobywać punkty za jak najlepsze wypełnienie królewskich edyktów.

Zwycięzcą zostanie gracz, który do końca zimy zdobędzie największą liczbę gwiazdek reputacji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 100 arkuszy mapy (dwustronnych)
 • 13 kart odkryć
 • 16 kart punktacji
 • 4 karty zasadzek
 • 4 karty pór roku
 • 4 karty edyktów
 • 4 ołówki
Waga:
1,5 kg


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.80
na podstawie 10 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KartografowieNajbardziej przydatne recenzje

KubaB

Liczba recenzji: 44

Bardzo fajna i prosta gra z rodziny roll* & write. Działa dobrze zarówno solo jak i na większą ilość osób.


(Polecam zaopatrzyć się w zestaw kolorowych flamastrow/kredek - mapa wyglada o wiele lepiej + ułatwia to podliczanie punktów końcowych.)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mały Groszek

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo wciągająca gra roll&write. Dużą zaletą jest klimat grafik i planszetek- moje dzieciaki są oczarowane nieco mrocznym wyglądem i powstającą mapą. Rozgrywka ciekawa, wymaga trochę główkowania, ale nie jest przesadnie długa. U nas często wyciągany tytuł. Podoba mi się, że jest możliwość wydruku udostępnionych przez wydawnictwo plansz po skończeniu oryginalnych, niektórego tego typu gry wymagają zakupu dodatkowych plansz co dla mnie jako klienta, który już za grę zapłacił jest niedopuszczalne.


Elwira

Liczba recenzji: 38

Bardzo ciekawy roll&write, fajny klimat, troche interakcji, działa świetnie na 2 osoby.
Warto mieć w kolekcji na krotsze rozgrywki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie