Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa)

Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!
14 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba!Na czym to polega?Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy.Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.Dlaczego pokochasz tę grę?W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy.Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki.Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.
Autor:
Bruno Cathala, Charles Chevallier
Ilustracje:
Pascal Quidault
Wydawca:
Rebel
5995
2490
-58%

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


tyDzień darmowej dostawy.


Opis

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z Abyss. Podczas rozgrywki będziemy starali się zdobyć przychylność lordów i ich koalicji, przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami oraz gromadzić cenną, podwodną walutę w postaci pereł.

UWAGA! Gra występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: fioletowej oraz niebieskiej. Różnią się one jedynie grafiką na pudełku - wybierz tę, która bardziej Ci się spodoba!

Odwiedź podwodne miejsca i przejmij kontrolę nad królestwem Głębi!

Na czym to polega?

Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Aby to osiągnąć, uczestnicy będą dobierali karty lordów i umieszczali je w formie odwróconej piramidy.

Każdy z lordów ma swoją specjalną zdolność, aktywowaną podczas umieszczania go w izbie, a także wartość wpływu, który pozwala przejmować kontrolę nad cennymi miejscami. Dodatkowo istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • W Konspiracji nie ma dwóch identycznych partii i dwóch podobnych układów kart. Za każdym razem od nowa budujemy swoją izbę, a mnogość czynników, za które otrzymujemy punkty (lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł...) sprawiają, że możemy wypróbować różne strategie i za każdym razem czuć satysfakcję z zabawy.
 • Konspiracja: Uniwersum Abyss we wspaniały sposób nawiązuje do poprzednich gier serii i cieszy oko doskonałymi grafikami rodem z podwodnego świata. Zarówno karty lordów, jak i miejsc zdobią klimatyczne grafiki.
 • Dzięki prostym zasadom gra nada się doskonale na początek przygody z serią Abyss, ale też jako lżejszy przerywnik pomiędzy bardziej rozbudowanymi tytułami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 60 kart lordów
 • 25 kart miejsc
 • 21 żetonów
 • znacznik
 • instrukcja
Waga:
272 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 14 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa)Najbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 203

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Edycja fioletowa Konspiracja. Kapitalna gra karciana w klimacie unwersum Abyss. Szybka rozgrywka przejrzyste zasady, fajna interakcja między graczami. Idealny tytuł jako przerywnik czy zabranie na jakiś wyjazd ze względu małych rozmiarów puszki z gra. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dawid

Liczba recenzji: 156

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajny filler, dający możliwość pokombinowania, ale trzeba bacznie zwracać uwagę co robi przeciwnik bo za chwilę może zakończyć grę i za wiele nie zapunktujemy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Cezary

Liczba recenzji: 12

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jako fan Abyss była to dla mnie obowiązkowa pozycja do nabycia. Nie zawiodłem się, gra prosta, szybka, regrywalna z różnymi sposoby podążania do zwycięstwa. Świetnie sprawdza się w wariancie dwuosobowym!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Jaki rozmiar koszulek pasuje do gry?

~ Iwona 04.07.2021 09:33

Hydra rebelowa albo Square od Gamegenic.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.07.2021 15:20

Polecam stronę sleeveyourgames.com do sprawdzania rozmiarów koszulek.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Łukasz 24.08.2022 23:24

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Konspiracja: Uniwersum Abyss (edycja fioletowa), kupili również: