Kotostrofa

Szybka karcianka pełna kotów, kociaków i myszy!
27 opinii
  • 3 - 5 osób
  • od 7 lat
  • ok. 15 minut
  • wydanie polskie
Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca! Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki.Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry.Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym.W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś.Nie jest to jednak dokładnie to samo. Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją.Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!
Autor:
Bruno Cathala, Matthieu Lanvin
Ilustracje:
Vaïnui de Castelbajac
Wydawca:
Rebel
4495

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca! Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki.

Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry.

Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym.

W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś.

Nie jest to jednak dokładnie to samo.

 

Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją.

Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 46 kart kotów
  • 5 kart pomocy gracza
  • karta strzałki (kierunek gry)
  • instrukcja
Waga:
190 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.26
na podstawie 27 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń KotostrofaNajbardziej przydatne recenzje

Jacek Nowak

Liczba recenzji: 42

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Najpowszechniejsze określenie, które spotykam w opisie tej gry to "wariacja Piotrusia". I faktycznie jest to wariacja Piotrusia, ale bardzo udana. Gra się bardzo dobrze. Młodsze dzieci dość szybko się uczą, jaka para danej wartości, powoduje daną akcję. Oczywiśćie zawsze starsza osoba może podpowiadać. Gramy w to z 4. i 6. latką. Poręczny format i metalowe pudełko sprawia, że można ją zabrać ze sobą w gości czy na wycieczkę.
Ładne są grafiki i fajnie nazywają się poszczególne koty. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Domimi

Liczba recenzji: 8

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dla dzieciaków - w sam raz. Szybka, prosta i zrozumiała rozgrywka.


John Zgryźliwy

Liczba recenzji: 70

Nie jest zła, ale też jakoś specjalnie nie zachwyca. Taki raczej przeciętniak. Na pewno spodoba się dzieciakom, które znają już rzeczywiście "Piotrusia", a który już się im trochę znudził.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

1. Czy podczas swojej tury jeśli musimy pobrać kartę od kolejnej osoby (wg strzałki), pobieramy kartę nawet gdy gracz spasował (odwrócił kartę pomocy)? Bo może się zdarzyć że ktoś ma jedną kartę, dał pasa i podczas kolejnej tury ktoś weźmie od niego kartę i on wygra bo pozbędzie się wszystkich kart? 2. Pojęcie "aktywni gracze" to tacy którzy nie spasowali w danej kolejce? Czy może tacy który nie pozbyli się jeszcze wszystkich kart czyli Ci którzy mają jeszcze coś na ręce.

~ Janek 16.01.2022 14:07

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Kotobirynt

Kotobirynt