Kotostrofa

Szybka karcianka pełna kotów, kociaków i myszy!
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (6)
 • 3 - 5 osób
 • od 7 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca! Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki.Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry.Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym.W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś.Nie jest to jednak dokładnie to samo. Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją.Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!
Autor:
Bruno Cathala, Matthieu Lanvin
Ilustracje:
Vaïnui de Castelbajac
Wydawca:
Rebel
4495

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Kotostrofa to prawdziwa gratka dla kociarzy, ale nie tylko - zabawne ilustracje, którymi jest opatrzona kruszą nawet najtwardsze serca! Jest to dynamiczna karcianka dla 3-5 graczy w wieku od 7 lat, w której naszym zadaniem będzie jak najszybsze pozbycie się kart z ręki.

Nie jest to jednak takie proste - karty możemy odrzucać wyłącznie parami: według koloru lub cyfry.

Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, nie dzieje się nic szczególnego, jednak przy drugiej zaczyna się kombinowanie - w zależności od widniejących na kartach cyfr i naszej decyzji, aktywuje się inny efekt specjalny, który przynosi nam dodatkowe profity - najczęściej związane z szybszym pozbywaniem się kart, jednak czasem pozwalające również utrudnić grę innym.

W podstawowej mechanice, a także dzięki obecności tajemniczego kota - Kotrusia, który nie ma w talii swojej pary - gra przypomina znaną z dzieciństwa karciankę Piotruś.

Nie jest to jednak dokładnie to samo.

 

Kotostrofa, dzięki wprowadzeniu efektów specjalnych dla odrzucanych par (a w przypadku niektórych są to dwa efekty, z których możemy wybierać), zawiera element planowania i pozwala graczowi na posiadanie pewnej kontroli nad własną sytuacją.

Jednocześnie absolutnie nie odbiera to grze uroku i nie zmniejsza przyjemności płynącej z rozgrywki!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 46 kart kotów
 • 5 kart pomocy gracza
 • karta strzałki (kierunek gry)
 • instrukcja
Waga (kg):
0.19
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.00
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kotostrofa


Najbardziej przydatne recenzje

Jacek Nowak

Liczba recenzji: 42

Jak dla mnie ideał :)

Najpowszechniejsze określenie, które spotykam w opisie tej gry to "wariacja Piotrusia". I faktycznie jest to wariacja Piotrusia, ale bardzo udana. Gra się bardzo dobrze. Młodsze dzieci dość szybko się uczą, jaka para danej wartości, powoduje daną akcję. Oczywiśćie zawsze starsza osoba może podpowiadać. Gramy w to z 4. i 6. latką. Poręczny format i metalowe pudełko sprawia, że można ją zabrać ze sobą w gości czy na wycieczkę.
Ładne są grafiki i fajnie nazywają się poszczególne koty. Polecam!


Domimi

Liczba recenzji: 8

Dobry, solidny produkt

Dla dzieciaków - w sam raz. Szybka, prosta i zrozumiała rozgrywka.


John Zgryźliwy

Liczba recenzji: 70

Nie jest zła, ale też jakoś specjalnie nie zachwyca. Taki raczej przeciętniak. Na pewno spodoba się dzieciakom, które znają już rzeczywiście "Piotrusia", a który już się im trochę znudził.

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 0
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy para, która wyrzucamy na stos musi zawierać pociągnięta kartę od sąsiada?

~ Agnieszka 30.10.2020 12:44

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Kotostrofa, kupili również:

GoTown

GoTown

3695
Azul: Letni pawilon

Azul: Letni pawilon

17995 16100
Extra FAKTY

Extra FAKTY

8995 2995