Królestwo w budowie

Zadbaj o rozwój swego Królestwa!
7 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Tylko dzięki sprytnej rozbudowie sieci osad gracze mogą zapewnić swoim Królestwom dobrobyt. Jako władca jednego z nich, musisz zadbać, aby Twoje włości rozciągały się na jak największej przestrzeni, ubiegając przy tym pozostałych konkurentów.Skorzystaj z pomocy różnych postaci: honorowych rycerzy, wpływowych odkrywców, zapracowanych górników, postępowych mieszczan i wielu innych, aby gromadzone przez Ciebie złoto pomnażało się w jeszcze większym tempie. Doradcy wskażą Ci tereny, które najlepiej nadają się pod zasiedlenie, począwszy od łąk i pól, przez pustynie i kaniony, na rozległych puszczach skończywszy. Dbaj o rozwój swojego Królestwa i nie daj się wyprzedzić innym władcom! Podczas rozgrywki w Królestwo w budowie, gracze tworzą własne królestwa, rozważnie stawiając nowe osady by na końcu rozgrywki posiąść jak najwięcej złota. Rozgrywka toczy się na modularnej planszy, pokrytej siatką sześciokątnych pól, reprezentujących dziewięć różnych rodzajów terenu. W swojej turze gracz zagrywa swoją kartę terenu i wznosi trzy osady na trzech polach odpowiedniego rodzaju. Jeżeli tylko jest to możliwe, nowe osady muszą być budowane obok już istniejących. Plansza zawiera także specjalne lokacje, wznosząc budynki obok nich zyskujemy dodatkowe przywileje w formie płytek akcji, które użyjemy w kolejnych turach. Pozwalają one na wykonywanie specjalnych działań, jak na przykład przemieszczenie już posiadanych osad. Kolejne rozgrywki znacząco różnią się od poprzednich, dzięki odmiennym zestawom komponentów używanych w danej partii (podobnie jak w popularnej grze karcianej Dominion stworzonej przez tego samego autora). Plansza tworzona jest z czterech modułów (wybranych spośród ośmiu), karty punktacji wybiera się trzy spośród dziesięciu, zaś dostępne akcje specjalne cztery z ośmiu. Łączna liczba kombinacji jest więc bardzo duża. Pomimo tej ilości kombinacji ilość zasad do opanowania jest bardzo niewielka, dzięki czemu grę można zacząć już po krótkiej lekturze małej instrukcji.
Autor:
Donald X. Vaccarino
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Tylko dzięki sprytnej rozbudowie sieci osad gracze mogą zapewnić swoim Królestwom dobrobyt. Jako władca jednego z nich, musisz zadbać, aby Twoje włości rozciągały się na jak największej przestrzeni, ubiegając przy tym pozostałych konkurentów.
Skorzystaj z pomocy różnych postaci: honorowych rycerzy, wpływowych odkrywców, zapracowanych górników, postępowych mieszczan i wielu innych, aby gromadzone przez Ciebie złoto pomnażało się w jeszcze większym tempie.

Doradcy wskażą Ci tereny, które najlepiej nadają się pod zasiedlenie, począwszy od łąk i pól, przez pustynie i kaniony, na rozległych puszczach skończywszy.

Dbaj o rozwój swojego Królestwa i nie daj się wyprzedzić innym władcom!

Podczas rozgrywki w Królestwo w budowie, gracze tworzą własne królestwa, rozważnie stawiając nowe osady by na końcu rozgrywki posiąść jak najwięcej złota.

Rozgrywka toczy się na modularnej planszy, pokrytej siatką sześciokątnych pól, reprezentujących dziewięć różnych rodzajów terenu.

W swojej turze gracz zagrywa swoją kartę terenu i wznosi trzy osady na trzech polach odpowiedniego rodzaju. Jeżeli tylko jest to możliwe, nowe osady muszą być budowane obok już istniejących. Plansza zawiera także specjalne lokacje, wznosząc budynki obok nich zyskujemy dodatkowe przywileje w formie płytek akcji, które użyjemy w kolejnych turach. Pozwalają one na wykonywanie specjalnych działań, jak na przykład przemieszczenie już posiadanych osad.

Kolejne rozgrywki znacząco różnią się od poprzednich, dzięki odmiennym zestawom komponentów używanych w danej partii (podobnie jak w popularnej grze karcianej Dominion stworzonej przez tego samego autora).

Plansza tworzona jest z czterech modułów (wybranych spośród ośmiu), karty punktacji wybiera się trzy spośród dziesięciu, zaś dostępne akcje specjalne cztery z ośmiu. Łączna liczba kombinacji jest więc bardzo duża.

Pomimo tej ilości kombinacji ilość zasad do opanowania jest bardzo niewielka, dzięki czemu grę można zacząć już po krótkiej lekturze małej instrukcji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 8 modułów planszy
 • 28 płytek lokacji
 • 160 osad
 • 4 znaczniki złota
 • 1 płytka gracza rozpoczynającego
 • 35 kart
 • 8 kart pomocy
 • instrukcja
Waga:
1 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Gra została nominowana do nagrody Gra Roku 2015 - dla najlepszej gry planszowej wydanej w Polsce.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.43
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Królestwo w budowieNajbardziej przydatne recenzje

Doris

Liczba recenzji: 168

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Lubimy bardzo tą grę. Strategiczna ale nie mózgożerna, Negatywnej interacji niewiele. Budujemy sobie domki na planszy wg obowiązujących reguł aby zdobyć jak najwięcej punktów. z czystym sumieniem mogę poleciać dla całej rodziny z dziećmi


Maciej

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Mi się gra bardzo spodobała. Główne zalety:
- ciągle zmieniające się reguły zdobywania punktów. Dzięki temu za każdym razem gra jest inna.
- generowanie planszy
- przyjemnie gra się w nią w dwie osoby

Mam wrażenie, że gra może stanąć na równi z "carcassonne" w kategorii uniwersalna gra dla wszystkich.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maciej

Liczba recenzji: 6

Na pierwszy rzut oka taka sobie gra. Grafika nie zachwyca choć jakość wykonania elementów jest na przyzwoitym poziomie. Co do samej gry mechanika jest ciekawa. Losowo dobrane karty "misji" do wypełnienia sprawiają że kolejne rozgrywki różnią się do siebie i za każdym razem musimy zmieniać swoją strategię budowy by na koniec moc myśleć o wygranej. W grze jest spora interakcja między graczami. Jednym przemysłowym ruchem możemy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jak dla mnie ciekawa gra do której pewnie często będę wracał. Można polecić graczom na każdym stopniu wtajemniczenia :-)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

czy planujecie może dodruk?

~ kalit 29.09.2022 14:10

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 06.07.2023 15:17

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie