Krwawa Oberża

Z tego zajazdu nie wszyscy goście wychodzą żywi...
5 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
Rok 1831. W wyniku politycznych zawirowań przez wioskę Peyrebeille we Francji przejeżdżają tłumy podróżnych. Miejscowa rodzina postanawia zbić na tym fakcie majątek, obmyślając iście diaboliczny plan. Chciwi wieśniacy otwierają podwoje nowej oberży, w której mają zamiar okradać swoich gości bez wzbudzania podejrzeń stróżów prawa. Bez względu na to, czy ich plan się powiedzie, czy spali na panewce, jedno jest pewne – nie wszyscy goście wyjdą z zajazdu żywi… Jesteś właścicielem jednej z karczem, który pragnie wzbogacić się za wszelką cenę, a regularny zysk wynikający z przyjmowania gości to dla Ciebie za mało. Musisz znaleźć dodatkowy sposób zarobku. Niestety masz trochę skrupułów moralnych, które nie pozwalają Ci okradać gości... o ile jeszcze są żywi. Na szczęście morderstwo nie jest na Twojej liście niemiłych rzeczy, które nie powinny przydarzać się Twoim gościom. Oczywiście nie oznacza to, że w Twoim ogródku piętrzą się ciała! To nie tylko szkodliwe dla biznesu, ale też byłoby to trochę kłopotliwe, gdyby policja wpadła z wizytą.   Biznes się kręci, goście przybywają i wyjeżdżają (w większości), niektórzy nawet wracają, zachęceni miłą obsługą! Gości jest tyle, że ledwo ledwo nadążasz z pracą... wyraźnie potrzebujesz wspólnika. Witamy w naszych gościnnych progach! "Krwawa oberża" to gra ekonomiczna z zaskakująco silnie zarysowanym klimatem pełna napięcia (co się zdarza niezwykle rzadko w tego typu grach), w której gracze starają się tak zaplanować i przeprowadzić akcje, by zgromadzić jak najwięcej pieniędzy. 
Autor:
Nicolas Robert
Ilustracje:
Luis Francisco, Weberson Santiago
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Rok 1831. W wyniku politycznych zawirowań przez wioskę Peyrebeille we Francji przejeżdżają tłumy podróżnych. Miejscowa rodzina postanawia zbić na tym fakcie majątek, obmyślając iście diaboliczny plan. Chciwi wieśniacy otwierają podwoje nowej oberży, w której mają zamiar okradać swoich gości bez wzbudzania podejrzeń stróżów prawa. Bez względu na to, czy ich plan się powiedzie, czy spali na panewce, jedno jest pewne – nie wszyscy goście wyjdą z zajazdu żywi…

Jesteś właścicielem jednej z karczem, który pragnie wzbogacić się za wszelką cenę, a regularny zysk wynikający z przyjmowania gości to dla Ciebie za mało. Musisz znaleźć dodatkowy sposób zarobku. Niestety masz trochę skrupułów moralnych, które nie pozwalają Ci okradać gości... o ile jeszcze są żywi. Na szczęście morderstwo nie jest na Twojej liście niemiłych rzeczy, które nie powinny przydarzać się Twoim gościom. Oczywiście nie oznacza to, że w Twoim ogródku piętrzą się ciała! To nie tylko szkodliwe dla biznesu, ale też byłoby to trochę kłopotliwe, gdyby policja wpadła z wizytą.  

Biznes się kręci, goście przybywają i wyjeżdżają (w większości), niektórzy nawet wracają, zachęceni miłą obsługą! Gości jest tyle, że ledwo ledwo nadążasz z pracą... wyraźnie potrzebujesz wspólnika.

Witamy w naszych gościnnych progach!

"Krwawa oberża" to gra ekonomiczna z zaskakująco silnie zarysowanym klimatem pełna napięcia (co się zdarza niezwykle rzadko w tego typu grach), w której gracze starają się tak zaplanować i przeprowadzić akcje, by zgromadzić jak najwięcej pieniędzy. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 78 kart Gości (70 Podróżnych i 8 Wieśniaków)
 • 4 karty pomocy
 • plansza Oberży
 • karta pierwszego gracza
 • 30 żetonów weksli o wartości 10 franków każdy
 • 32 żetony Klucza/Obsługi w 4 kolorach graczy
 • (8 czerwonych, 8 zielonych, 8 niebieskich i 8
 • żółtych)
 • 4 żetony Klucza w kolorze neutralnym (szare)
 • 4 drewniane znaczniki w kolorach graczy
 • instrukcja
Waga:
500 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.80
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Krwawa OberżaNajbardziej przydatne recenzje

Agasia

Liczba recenzji: 74

Jestem mile zaskoczona grą. Wprawdzie tematyka jest ciężka i motyw okradania, mordowania i ukrywania zwłok na pewno nie każdemu będzie pasował (zwłaszcza, że jak na karciankę, to klimatu tu sporo), a już na pewno nie jest to propozycja na rodzinne rozgrywki z dziećmi. Jednak od strony mechanicznej wszystko funkcjonuje bardzo zgrabnie. Gości przybywających do gospody możemy werbować do pomocy w niecnych uczynkach, a następnie możemy wykorzystać ich rekrutowania kolejnych, do zbudowania aneksów dających bonusy (i miejsce na zwłoki), do chowania ciał itp. Wszystko z wyrachowaniem i żądzą zysku. Jest nad czym pogłówkować, można być trochę złośliwym (ale interakcja nie jest na szczególnie wysokim poziomie), a całość toczy się dynamicznie. Do wyboru mamy krótszy i dłuższy wariant, polecam ten drugi - można wtedy bardziej zaszaleć. Ode mnie za całość (wraz z lekko psychodelicznymi grafikami na kartach) duży plus.


Mariusz

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Super gra- trzeba umiec wczuć sie w klimat gry- a mozemy go odebrac dwojako, bedzie dosyc straszny (jak zdamy sobie sprawe ze gra bazuje na faktach) albo dosyc wesoly w stylu Tima Burtona (przyklad sytuacji: opis karty wskazuje 3 osoby do zakopania ciala i jak nic wymsknie sie nam ze strasznie gruby klient sie trafil ze az trzy osoby musza go niesc do stodoly by go w koncu zakopowac). Na pewno nie dla dzieci!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

0szaman0

Liczba recenzji: 36

„Krwawa oberża” czyli jak zarobić w branży hotelarskiej.

Plusy:
1. Oryginalna tematyka.
2. Oprawa graficzna.
3. Mechanika.
4. System punktacji.
5. Kilka trybów w tym tryb solo.
6. Proste zasady.

Minusy:
1. Karty są bardzo cienkie.

„Krwawa oberża” to bardzo oryginalny tytuł który wyróżnia się nie tylko tematem, grafikami ale i niestandardowym rozmiarem pudełka. Gra się bardzo dobrze we 2, 3, 4 osoby lecz też wariant solo sprawia dużo przyjemności i nakłania do kolejnych rozgrywek. Największa bolączką tytułu są bardzo cienkie karty, ale mają ciekawą fakturę. Grając w ten tytuł nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że taki system prowadzenia hotelu sprawdziłby się w hotelu poselskim. Bardzo dobra, groteskowa gra. Polecam 7/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie