Kto to zrobił?

Na nic twe niewinne oczka...
26 opinii
  • 3 - 6 osób
  • od 6 lat
  • ok. 15 minut
  • wydanie polskie
Kto to zrobił? to dynamiczna i bardzo prosta karcianka, w której liczy się refleks, szybkość reakcji i zapamiętywanie. Cała sprawa dotyczy kupy, którą jakieś zwierzątko zrobiło na środku salonu. Poszukiwania winnego trwają i choć wiesz, że to nie jest sprawka Twojego pupila, jednego możesz być pewien - pozostali gracze z pewnością będą próbowali go obwinić, żeby zrzucić winę ze swoich podopiecznych. To nie kot, to królik! Aby wygrać, musisz udowodnić niewinność 6 swoich zwierzaków, pozbywając się wszystkich swoich kart. Znajdź jak najszybciej kartę zwierzaka identycznego z tą na stole, wyłóż ją, a następnie zrzuć winę na kolejne zwierzątko. Zależy Ci na dobrym imieniu Twoich podopiecznych, dlatego musisz działać szybko, pamiętając jednocześnie, które zwierzaki udowodniły już swoją niewinność. Na koniec każdej rundy właściciel winnego zwierzaka otrzymuje żeton kupy. Osoba, która pod koniec gry będzie miała ich najmniej - wygrywa. Dlaczego pokochasz tę grę? Szybkość, refleks i element pamięciowy, to mieszanka gwarantująca sukces małych karcianek. Z powodzeniem wykorzystują ją największe hity z tej kategorii – Dobble, Cortex i Jungle Speed.  Dzięki prostym zasadom i niezależności językowej, Kto to zrobił? jest grą niesamowicie uniwersalną, odpowiednią na początek, ale także jako przerywnik między cięższymi tytułami. W Kto to zrobił? można grać absolutnie wszędzie - wystarczy mały kawałek płaskiej przestrzeni, na której znajdzie się miejsce na wykładane karty. Świat oszalał na punkcie gry! W 2019 r. Kto to zrobił? zdobył nominację do prestiżowej nagrody Złotego Asa (odpowiednik polskiej Gry Roku) we francuskim Cannes!
Autor:
Jonathan Favre-Godal
Ilustracje:
Steeve Augier
Wydawca:
Rebel
44,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Kto to zrobił? to dynamiczna i bardzo prosta karcianka, w której liczy się refleks, szybkość reakcji i zapamiętywanie. Cała sprawa dotyczy kupy, którą jakieś zwierzątko zrobiło na środku salonu. Poszukiwania winnego trwają i choć wiesz, że to nie jest sprawka Twojego pupila, jednego możesz być pewien - pozostali gracze z pewnością będą próbowali go obwinić, żeby zrzucić winę ze swoich podopiecznych.

To nie kot, to królik!

To on!

Aby wygrać, musisz udowodnić niewinność 6 swoich zwierzaków, pozbywając się wszystkich swoich kart. Znajdź jak najszybciej kartę zwierzaka identycznego z tą na stole, wyłóż ją, a następnie zrzuć winę na kolejne zwierzątko. Zależy Ci na dobrym imieniu Twoich podopiecznych, dlatego musisz działać szybko, pamiętając jednocześnie, które zwierzaki udowodniły już swoją niewinność. Na koniec każdej rundy właściciel winnego zwierzaka otrzymuje żeton kupy. Osoba, która pod koniec gry będzie miała ich najmniej - wygrywa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Szybkość, refleks i element pamięciowy, to mieszanka gwarantująca sukces małych karcianek. Z powodzeniem wykorzystują ją największe hity z tej kategorii – Dobble, Cortex i Jungle Speed
  • Dzięki prostym zasadom i niezależności językowej, Kto to zrobił? jest grą niesamowicie uniwersalną, odpowiednią na początek, ale także jako przerywnik między cięższymi tytułami.
  • W Kto to zrobił? można grać absolutnie wszędzie - wystarczy mały kawałek płaskiej przestrzeni, na której znajdzie się miejsce na wykładane karty.

Świat oszalał na punkcie gry!

Nominacja dla W 2019 r. Kto to zrobił? zdobył nominację do prestiżowej nagrody Złotego Asa (odpowiednik polskiej Gry Roku) we francuskim Cannes!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 36 kart (6 zwierzaków w 6 kolorach)
  • 13 żetonów kupy
  • instrukcja
Waga:
150 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
KTZ-PL-P2019
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.69
na podstawie 26 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kto to zrobił?Najbardziej przydatne recenzje

Svvital

Liczba recenzji: 177

Szybka i prosta gierka dla dzieci i nie tylko.Ale czy aby na pewno?

Z moją 2 letnią córką nie da się w to grać na żadnych zasadach.
Twierdzi, że kupke zawsze zrobił pies bo żetony to psia kupka. Ona z książeczek wie, że zwierzątka robią różne kupki. A przecież w tej grze uwaga spojler!!! Nie ma psa!!!
I co ja teraz mam zrobić.. Nic trudno trzeba przyjąć wersję córki ;)

A tak na serio.. Śmieszna i szybka karciana wariacja Piotrusia :)


LukePL

Liczba recenzji: 259

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra imprezowa. Jak dla mnie dużo fajniejsza o Dobble, gdyż zmusza do zapamiętywania kto jakich kart się już pozbył. U nas zawsze pojawia się na stole jako wstęp do cięższych tytułów.

Świetnie sprawdza się również do gry z dziećmi, w którą wplatamy naukę języka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

ferreg

Liczba recenzji: 42

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Naprawdę zabawna imprezówka, świetnie nada się jako przerywnik pomiędzy dyskursem a degustacją, w miejscach takich jak dom z wyszynkiem, świetlica czy wasze prywatne pielesze.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Je się w lesie

Je się w lesie

Dobble Asterix

Dobble Asterix