Labyrinth: The War on Terror (2001-?)

Wojna z terroryzmem, 2001 - ?
9 opinii
  • 1 - 2 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie angielskie
Tematyka Labyrinth koncentruje się wokół islamskiego dżihadu i globalnej wojny z terroryzmem. Grę cechują intuicyjne reguły i niezliczona kombinacja zachodzących w trakcie rozgrywki zdarzeń. Fani kultowej gry Twilight Struggle szybko odnajdą tu pewne podobieństwa. Labyrinth ukazuje nie tylko działania Stanów Zjednoczonych mające na celu powtrzymanie ekstremistów, ale także ujętą w szerszym kontekście walkę ideologiczną, obalenie reżimu, demokratyzację i wiele innych elementów. Gra w oryginalny sposób prezentuje wydarzenia i problemy świata w czasach współczesnych i niedalekiej przyszłości. W rozgrywce dwuosobowej, jeden z graczy wciela się w dżihadystę, który finansuje islamskich fundamentalistów. Drugi gracz w roli Stanów Zjednoczonych stara się neutralizować komórki terrorystyczne, zachęcając muzułmanów do demokratycznych reform. Gra posiada także reguły rozgrywki jednoosobowej, w której kierujemy działaniami USA w walce z Al-Kaidą i jej sojusznikami.
Autor:
Volko Ruhnke
Wydawca:
GMT Games
259,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Tematyka Labyrinth koncentruje się wokół islamskiego dżihadu i globalnej wojny z terroryzmem. Grę cechują intuicyjne reguły i niezliczona kombinacja zachodzących w trakcie rozgrywki zdarzeń. Fani kultowej gry Twilight Struggle szybko odnajdą tu pewne podobieństwa.

Labyrinth ukazuje nie tylko działania Stanów Zjednoczonych mające na celu powtrzymanie ekstremistów, ale także ujętą w szerszym kontekście walkę ideologiczną, obalenie reżimu, demokratyzację i wiele innych elementów.

Gra w oryginalny sposób prezentuje wydarzenia i problemy świata w czasach współczesnych i niedalekiej przyszłości. W rozgrywce dwuosobowej, jeden z graczy wciela się w dżihadystę, który finansuje islamskich fundamentalistów. Drugi gracz w roli Stanów Zjednoczonych stara się neutralizować komórki terrorystyczne, zachęcając muzułmanów do demokratycznych reform.

Gra posiada także reguły rozgrywki jednoosobowej, w której kierujemy działaniami USA w walce z Al-Kaidą i jej sojusznikami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.89
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Labyrinth: The War on Terror (2001-?)Najbardziej przydatne recenzje

Piton

Liczba recenzji: 95

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Labirynt jest zdecydowanie inny niż TS. Granie każdą stroną wymaga zdecydowanie różnych poczynań co uznaję z wielki plus - brak powtarzalności. Gra jest dość złożona i na początku trzeba się męczyć kilka godzin z instrukcją w ręku. Po kilku rozgrywkach gra nabiera płynności i wtedy jest bardzo emocjonująco. W grze czuć klimat i napięcie. naprawdę świetna pozycja.


Jakub

Liczba recenzji: 4

Logo GMT Games może odrzucać planszówkowiczów, którzy niekoniecznie przepadają za ciężkimi strategicznymi tytułami z których znany jest ten producent. I odwrotnie - na tytuł mogą łatwo połakomić się fani Twilight Struggle. Jednakże warto się dokładnie zapoznać tym tytułem przed zakupem, gdyż jest to tytuł zdecydowanie inny.

Często porównuje sie tą grę do Twilight Struggle. Jednakże jedyne podobieństwo polega na tym, iż Labyrinth także jest grą territory control oraz, że rdzeniem gry są karty (wykorzystywane jako wydarzenia lub punkty operacji OP). Reszta mechaniki jest zupełnie inna.

Przede wszystkim grę cechuje kompletna asymetria stron. Każdy z graczy może wykonywać zupełnie inne akcje. Utrudnia to przyswojenie zasad, sprawia, że człowiek zastanawia się nad balansem ale dla niektórych taka sytuacja może być plusem.

Druga ważna cecha gry to kostkologia. Rzutów mamy bowiem w Labyrinth o wiele więcej - szczególnie w przypadku gracza zwanego Dżihadystą. I znowu jest to miecz obosieczny - jednych może irytować, a innym przysparzać dużo wrażeń w związku z niepewnością co też przyniesie następna tura.

I to właśnie jest w tej grze najciekawsze. Wyzwanie znajdą tutaj mniej radykalni (po względem losowści) stratedzy, kombinatorzy i myśliciele. Ale także jest szansa, że gracze z duszą ameritrashowca poczują się w mechanice i świecie gry doskonale.

O wykonaniu specjalnie wspominać nie trzeba. Estetyczną stronę wykonania widać choćby na zdjęciach, a jakość i wytrzymałość elementów powinna być znana jeśli ktoś miał szansę zobaczyć Twilight Struggle. Warto jednak wspomnieć o tak zwanym Playbook, który posiada przykłady rozgrywek 2- i 1-osobowych, opis strategii i kart. Kkart, które są prawdziwym kalejdoskopem wydarzeń z historii współczesnej. Warto spędzić trochę czasu by o nich poczytać. Wtedy rozgrywka i interpretowanie pisanej przez graczy historii dostarcza więcej przyjemności.

Gra warta swojej ceny, jednakże poleca się raczej spróbować przed zakupem.


Piotr

Liczba recenzji: 4

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Moim zdaniem lepsza od Twilight Struggle. Bardziej złożona i trzeba mocniej kombinować. Bardzo fajny klimat i każda rozgrywka jest inna...Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie