Legacy of Dragonholt

Zbierz drużynę bohaterów i rozpocznij przygodę w Terrinoth
Podziel się swoją opinią
 • 1 - 6 osób
 • od 14 lat
 • wydanie angielskie
Piszę do Ciebie, ponieważ pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Lękam się, że coś złowrogiego nawiedziło Dragonholt! Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów. Boję się, że ta wiadomość zostanie przechwycona. Tylko Tobie mogę zaufać! Po Nerekhall zostałeś mi tylko Ty i garstka sprzymierzeńców. Proszę, nie zawiedź mnie! Stawką jest życie niewinnych... - Celyse Po nagłej i tajemniczej śmierci dziedzica Dragonholt otrzymujesz od Celyse niespodziewany list z prośbą o pomoc. Przyjaciółka podejrzewa o niecne intrygi lekceważonego Kyrica, który był rywalem prawowitego następcy tronu. Wszystkie poszlaki wskazują na niego, jednak zdaje się, że nie wszystkie szczegóły sprawy są całkowicie jasne. Dlatego niezbędne jest zebranie grupy bohaterów, przeprowadzenie śledztwa i powstrzymanie niegodziwego Kyrica, pragnącego za wszelką cenę objąć władzę w Dragonholt. Legacy of Dragonholt to kooperacyjna gra narracyjna dla 1 do 6 osób, zbudowana z sześciu dużych przygód, rozgrywających się w uniwersum Runebound. Zadaniem graczy jest wcielenie się w drużynę mężnych bohaterów, którzy swoimi decyzjami budują własną, unikalną historię. Ta zaprowadzi ich w głąb mrocznych jaskiń i nieznanych kniei, rzuci przeciw wrogim potworom i, miejmy nadzieję, doprowadzi do udaremnienia spisku. W grze Legacy of Dragonholt dużą wagę przykłada się do stworzenia ciekawej postaci – będzie nam ona towarzyszyła przez wiele godzin. Ork rycerz, kotołak złodziej, a może elf mędrzec? Wybór rasy i klasy ma wpływ na posiadane umiejętności, historię i doświadczenie, ale także losy całej drużyny. Owszem, zespół 6 rycerzy jest potężny, ale bez aptekarza potrafiącego wytworzyć leczące eliksiry nie zajdzie daleko. Aby długo cieszyć się rozwiązywaniem zadań, niezbędne jest stworzenie zbalansowanej grupy bohaterów, których umiejętności będą się uzupełniały. Najważniejszą cechą Legacy of Dragonholt jest jednak to, że nie ważne jest, czy wygrasz, czy przegrasz, ale możliwość zanurzenia się w magicznym świecie Terrinoth i przeżycia wspaniałej przygody. Gra pozwala całkowicie wejść w odgrywaną rolę i kreować unikalną historię każdym, nawet najmniejszym wyborem. Dzięki elementom gry paragrafowej idealnie sprawdzi się zarówno dla graczy początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, którzy zjedli zęby na innych systemach gier fabularnych.   Na stronie wydawcy - www.fantasyflighthgames.com - dostępna jest instrukcja, księga tworzenia postaci i inne przydatne pliki.
Autor:
Nikki Valens
Ilustracje:
Anna Christenson
Wydawca:
Fantasy Flight Games
359,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Piszę do Ciebie, ponieważ pilnie potrzebuję Twojej pomocy. Lękam się, że coś złowrogiego nawiedziło Dragonholt! Nie mogę zdradzić wszystkich szczegółów. Boję się, że ta wiadomość zostanie przechwycona. Tylko Tobie mogę zaufać! Po Nerekhall zostałeś mi tylko Ty i garstka sprzymierzeńców. Proszę, nie zawiedź mnie! Stawką jest życie niewinnych...

- Celyse

Po nagłej i tajemniczej śmierci dziedzica Dragonholt otrzymujesz od Celyse niespodziewany list z prośbą o pomoc. Przyjaciółka podejrzewa o niecne intrygi lekceważonego Kyrica, który był rywalem prawowitego następcy tronu. Wszystkie poszlaki wskazują na niego, jednak zdaje się, że nie wszystkie szczegóły sprawy są całkowicie jasne. Dlatego niezbędne jest zebranie grupy bohaterów, przeprowadzenie śledztwa i powstrzymanie niegodziwego Kyrica, pragnącego za wszelką cenę objąć władzę w Dragonholt.

Legacy of Dragonholt to kooperacyjna gra narracyjna dla 1 do 6 osób, zbudowana z sześciu dużych przygód, rozgrywających się w uniwersum Runebound. Zadaniem graczy jest wcielenie się w drużynę mężnych bohaterów, którzy swoimi decyzjami budują własną, unikalną historię. Ta zaprowadzi ich w głąb mrocznych jaskiń i nieznanych kniei, rzuci przeciw wrogim potworom i, miejmy nadzieję, doprowadzi do udaremnienia spisku.

Karty przedmiotów

W grze Legacy of Dragonholt dużą wagę przykłada się do stworzenia ciekawej postaci – będzie nam ona towarzyszyła przez wiele godzin. Ork rycerz, kotołak złodziej, a może elf mędrzec? Wybór rasy i klasy ma wpływ na posiadane umiejętności, historię i doświadczenie, ale także losy całej drużyny. Owszem, zespół 6 rycerzy jest potężny, ale bez aptekarza potrafiącego wytworzyć leczące eliksiry nie zajdzie daleko. Aby długo cieszyć się rozwiązywaniem zadań, niezbędne jest stworzenie zbalansowanej grupy bohaterów, których umiejętności będą się uzupełniały.

Najważniejszą cechą Legacy of Dragonholt jest jednak to, że nie ważne jest, czy wygrasz, czy przegrasz, ale możliwość zanurzenia się w magicznym świecie Terrinoth i przeżycia wspaniałej przygody. Gra pozwala całkowicie wejść w odgrywaną rolę i kreować unikalną historię każdym, nawet najmniejszym wyborem. Dzięki elementom gry paragrafowej idealnie sprawdzi się zarówno dla graczy początkujących, jak i bardziej zaawansowanych, którzy zjedli zęby na innych systemach gier fabularnych.

 Fragment strony Księgi Przygody

Na stronie wydawcy - www.fantasyflighthgames.com - dostępna jest instrukcja, księga tworzenia postaci i inne przydatne pliki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • 1 podręcznik postaci
 • 6 książek zadań
 • 1 księga miasta
 • 1 list
 • 1 mapa
 • 1 dziennik
 • 20 kart przedmiotów
 • 6 znaczników aktywacji
 • 6 arkuszy postaci
Waga:
1,68 kg
Kod producenta:
ORA01


Recenzje

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Legacy of Dragonholt

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie