Lewis & Clark: The Expedition (edycja polska)

Odświeżona wersja gry ekonomicznej o XIX-wiecznych podróżach w głąb Luizjany!
15 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 14 lat
 • 30 - 150 minut
 • wydanie polskie
30 kwietnia 1803 roku Stany Zjednoczone Ameryki zakupiły od Napoleona Bonaparte Luizjanę za kwotę 15 milionów dolarów. Thomas Jefferson wysłał wówczas dwóch dzielnych podróżników: Meriwethera Lewisa i Williama Clarka, aby zbadali ten ogromny nieznany teren. Ekspedycja Lewisa i Clarka (trwająca od 1804 do 1806 roku) była pierwszą wyprawą w zachodnie tereny obecnego państwa. A gdyby takich wypraw było więcej? A Ty byłbyś uczestnikiem jednej z nich?Lewis & Clark: The Expedition to odświeżona edycja popularnej gry ekonomicznej, która stanowi wyścig, napędzany umiejętnym zarządzaniem zasobami. Podczas zabawy uczestnicy muszą mądrze rozporządzać swoim ekwipunkiem, pozyskiwanymi surowcami, a także członkami wyprawy. Dobre dowództwo to klucz do zdobycia Zachodu!Na czym to polega?W trakcie gry będziemy działać na dwa sposoby: przeprowadzając akcje przez wysyłanie do wioski towarzyszących nam Indian oraz za pomocą posiadanych na ręce kart postaci. Wśród nich znajdziemy doświadczonych traperów, myśliwych, rewolwerowców, żołnierzy, handlarzy futrem, tłumaczy i podróżników. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności, które wspierają graczy podczas wyprawy.Poprzez pozyskiwanie i przetwarzanie dostępnych surowców, uczestnicy będą rozwijali swoją ekspedycję, starając się płynnie podążać szlakami rzecznymi i górskimi przełęczami. Kluczem do zwycięstwa jest mądre zarządzanie ekwipunkiem, który, w miarę rozszerzania, będzie stanowił dla nas dodatkowe obciążenie. Gdy zbierzemy zbyt dużo futer, drewna i żywności nasze kanoe albo objuczone konie znacznie zwolnią i nie będziemy pokonywać tak dużych dystansów. Z drugiej strony ekwipunek jest niezbędny, jeśli chcemy kontynuować podróż. Zwycięży ten, kogo wyprawa jako pierwsza dotrze aż do Fortu Clatsop, a historia zapamięta go jako najwybitniejszego badacza dzikiego Zachodu!Jakie zmiany wprowadza nowa edycja?Żetony obozu, które pozwalały nam na reorganizację naszej ekspedycji, zostały zastąpione żetonami czasu, które będą stanowiły hamulce w naszym podróżowaniu. Będą one związane z liczbą uczestników naszej ekspedycji oraz zgromadzonych zasobów. Z gry usunięto karty, których efekty pasywne dostarczały trudności interpretacyjnych. Zastąpiono je efektami prostszymi lub odnoszącymi się do żetonów czasu.
Autor:
Cedrick Chaboussit
Ilustracje:
Vincent Dutrait
Wydawca:
Rebel
17995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Dostawa (Przesyłka kurierska) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

30 kwietnia 1803 roku Stany Zjednoczone Ameryki zakupiły od Napoleona Bonaparte Luizjanę za kwotę 15 milionów dolarów. Thomas Jefferson wysłał wówczas dwóch dzielnych podróżników: Meriwethera Lewisa i Williama Clarka, aby zbadali ten ogromny nieznany teren. Ekspedycja Lewisa i Clarka (trwająca od 1804 do 1806 roku) była pierwszą wyprawą w zachodnie tereny obecnego państwa. 

A gdyby takich wypraw było więcej? A Ty byłbyś uczestnikiem jednej z nich?

Lewis & Clark: The Expedition to odświeżona edycja popularnej gry ekonomicznej, która stanowi wyścig, napędzany umiejętnym zarządzaniem zasobami. Podczas zabawy uczestnicy muszą mądrze rozporządzać swoim ekwipunkiem, pozyskiwanymi surowcami, a także członkami wyprawy. Dobre dowództwo to klucz do zdobycia Zachodu!

Na czym to polega?

W trakcie gry będziemy działać na dwa sposoby: przeprowadzając akcje przez wysyłanie do wioski towarzyszących nam Indian oraz za pomocą posiadanych na ręce kart postaci. Wśród nich znajdziemy doświadczonych traperów, myśliwych, rewolwerowców, żołnierzy, handlarzy futrem, tłumaczy i podróżników. Każdy z nich posiada unikalne umiejętności, które wspierają graczy podczas wyprawy.

Poprzez pozyskiwanie i przetwarzanie dostępnych surowców, uczestnicy będą rozwijali swoją ekspedycję, starając się płynnie podążać szlakami rzecznymi i górskimi przełęczami. Kluczem do zwycięstwa jest mądre zarządzanie ekwipunkiem, który, w miarę rozszerzania, będzie stanowił dla nas dodatkowe obciążenie. Gdy zbierzemy zbyt dużo futer, drewna i żywności nasze kanoe albo objuczone konie znacznie zwolnią i nie będziemy pokonywać tak dużych dystansów. Z drugiej strony ekwipunek jest niezbędny, jeśli chcemy kontynuować podróż. 

Zwycięży ten, kogo wyprawa jako pierwsza dotrze aż do Fortu Clatsop, a historia zapamięta go jako najwybitniejszego badacza dzikiego Zachodu!

Jakie zmiany wprowadza nowa edycja?

 • Żetony obozu, które pozwalały nam na reorganizację naszej ekspedycji, zostały zastąpione żetonami czasu, które będą stanowiły hamulce w naszym podróżowaniu. Będą one związane z liczbą uczestników naszej ekspedycji oraz zgromadzonych zasobów. 
 • Z gry usunięto karty, których efekty pasywne dostarczały trudności interpretacyjnych. Zastąpiono je efektami prostszymi lub odnoszącymi się do żetonów czasu.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza główna
 • 5 plansz ekspedycji
 • 10 dwustronnych płytek łodzi
 • 84 karty postaci
 • 5 figurek zwiadowców w kolorach graczy
 • 24 żetony czasu
 • 100 sztuk drewnianych zasobów
 • 8 znaczników zwielokrotnienia zasobów
 • 18 figurek Indian
 • 10 żetonów zmiany szlaku
 • 8 żetonów zasobów (do wariantu solo)
 • instrukcja
Waga:
1,38 kg
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły


Recenzje

4.47
na podstawie 15 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Lewis & Clark: The Expedition (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Dominika

Liczba recenzji: 76

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Pierwsze co mnie ujęło w Grze to bardzo ładne ilustracje i kolorystyka. Uwielbiam w grach rozbudowywac swoją talie jak i wymieniac coś na coś. Tutaj znajduje oba te elementy a dodatkowo muszę się ścigać z przeciwnikami . Trzeba mądrze planować ruchy nawet parę kolejek do przodu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra wyścigowa, w której zastosowano mechaniki worker placement i deck building. Gra ma nieskomplikowane zasady, natomiast wymaga dużo planowania i kalkulowania, ponieważ potrafi mocno karać za wykonywanie nieprzemyślanych ruchów. W mojej wersji plansza była krzywa i nie chciała dać się wyprostować. Natomiast wydawnictwo Rebel stanęło na wysokości zadania i wysłało mi nową planszę w ramach gwarancji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ja

Liczba recenzji: 108

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra, która naprawdę potrafi wciągnąć. Ładne grafiki wprowadzają fajny klimat. Polecam ludziom, którzy lubią myśleć nad planszą i planować ruchy :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

jaki rozmiar koszulek do Lewis&clark ??

~ Aga 03.09.2020 19:29

To zwykłe CCG 63.5x88mm :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Roxi5017 01.11.2020 17:50

Dzień dobry, Czy nowa edycja Lewis & Clark jest już dostępna czy wciąż w przedsprzedaży. Wiem że miała być chyba od dzisiaj - 30 lipca, ale część sklepów ma w przedsprzedaży a część że dostępne. Proszę o informację?

~ Włodek 30.07.2020 16:21

Gra jest dostępna. Można zamawiać.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tomasz 08.08.2020 13:20

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Kawerna: Rolnicy z Jaskiń

Kawerna: Rolnicy z Jaskiń

Puerto Rico (III edycja)

Puerto Rico (III edycja)

Caylus 1303 (edycja polska)

Caylus 1303 (edycja polska)


Klienci, którzy kupili Lewis & Clark: The Expedition (edycja polska), kupili również: