Manoeuvre

13 opinii
 • 2 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie angielskie
 • instrukcja polska
Pole bitwy nie było standardowe. Czysta przestrzeń, z rosnącymi gdzieniegdzie drzewami oraz kilka zaoranych pól uprawnych. Miasto na środku traktu było głównym punktem obrony Twojej armii, utrzymywane przez silny regiment piechoty, od poranka szturmowany już dwukrotnie atakami przeciwnika. Teraz, po odparciu wroga, Twoi ludzie przygotowują się do kontrataku. Rozciągnięto szyki po obu stronach wioski, aż po wzgórza na ich flankach, na których elitarne brygady kawalerii przyczaiły się czekając na rozkaz do ataku. Twój plan to "wykonać zwód na środku, rzucić do walki flanki, a gdy wróg zacznie słabnąć zwycięstwo w bitwie zapewnić ma zmasowany atak rezerw elitarnej Gwardii..."...Na ręce masz karty, których użyjesz do wykonania swojego planu! Ale jakie karty trzyma Twój przeciwnik? Czy zagra PRZEGRUPOWANIE, żeby wzmocnić osłabione jednostki w centrum i zaatakować znowu? A może kartę ZAOPATRZENIE, albo DOWÓDCĘ, żeby skoordynować grupowy atak, na kawalerię na skrzydłach? A może jego PARTYZANCI osłabią Twoje natarcie i opóźnią dotarcie posiłków w decydującym momencie? A co jeśli jego kawaleria rozmieszczona jest by łatwiej było wykonać manewr WYCOFANIE, a potem zawrócić i z impetem wykonać ATAK Z POŚWIĘCENIEM? A może przygotował zabójczą ZASADZKĘ na Twojej trasie przemarszu? Takie wiele "co jeśli...", a czas ucieka... teraz jest czas na Manoeuvre!Manoeuvre jest szybką grą o dowodzeniu na polu bitwy w XIX wieku. Wiele zróżnicowanych  map składa się na pole bitwy o identycznej skali jak w szachach, na którym osiem zróżnicowanych armii tego okresu porusza się i walczy w bitwach "armia na armię". Jako głównodowodzący danej armii, masz pod kontrolą wszystkie osiem jednostek, a także posiadasz 60 kartową talię danej narodowości, która reprezentuje specyficzne jednostki przynależące do danej armii i jej unikalne zdolności oraz taktykę prowadzenia bitwy. Twoim zadaniem jest wykorzystanie ich w jak najlepszy sposób i wymanewrowanie przeciwnika, by zdobyć dominację nad polem bitwy.  Manoeuvre_Karta_Pomocy.pdf [117.91 kB] - Otwórz plik
Autor:
Jeff Horger
Ilustracje:
Jean Baptiste Édouard Detaille, Knut Grünitz, Rodger B. MacGowan
Wydawca:
GMT Games
189,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Pole bitwy nie było standardowe. Czysta przestrzeń, z rosnącymi gdzieniegdzie drzewami oraz kilka zaoranych pól uprawnych. Miasto na środku traktu było głównym punktem obrony Twojej armii, utrzymywane przez silny regiment piechoty, od poranka szturmowany już dwukrotnie atakami przeciwnika. Teraz, po odparciu wroga, Twoi ludzie przygotowują się do kontrataku. Rozciągnięto szyki po obu stronach wioski, aż po wzgórza na ich flankach, na których elitarne brygady kawalerii przyczaiły się czekając na rozkaz do ataku. Twój plan to "wykonać zwód na środku, rzucić do walki flanki, a gdy wróg zacznie słabnąć zwycięstwo w bitwie zapewnić ma zmasowany atak rezerw elitarnej Gwardii..."
...Na ręce masz karty, których użyjesz do wykonania swojego planu! Ale jakie karty trzyma Twój przeciwnik? Czy zagra PRZEGRUPOWANIE, żeby wzmocnić osłabione jednostki w centrum i zaatakować znowu? A może kartę ZAOPATRZENIE, albo DOWÓDCĘ, żeby skoordynować grupowy atak, na kawalerię na skrzydłach? A może jego PARTYZANCI osłabią Twoje natarcie i opóźnią dotarcie posiłków w decydującym momencie? A co jeśli jego kawaleria rozmieszczona jest by łatwiej było wykonać manewr WYCOFANIE, a potem zawrócić i z impetem wykonać ATAK Z POŚWIĘCENIEM? A może przygotował zabójczą ZASADZKĘ na Twojej trasie przemarszu? Takie wiele "co jeśli...", a czas ucieka... teraz jest czas na Manoeuvre!
Manoeuvre jest szybką grą o dowodzeniu na polu bitwy w XIX wieku. Wiele zróżnicowanych  map składa się na pole bitwy o identycznej skali jak w szachach, na którym osiem zróżnicowanych armii tego okresu porusza się i walczy w bitwach "armia na armię". Jako głównodowodzący danej armii, masz pod kontrolą wszystkie osiem jednostek, a także posiadasz 60 kartową talię danej narodowości, która reprezentuje specyficzne jednostki przynależące do danej armii i jej unikalne zdolności oraz taktykę prowadzenia bitwy. Twoim zadaniem jest wykorzystanie ich w jak najlepszy sposób i wymanewrowanie przeciwnika, by zdobyć dominację nad polem bitwy.

Otwórz plik Manoeuvre_Karta_Pomocy.pdf [117.91 kB] - Otwórz plik

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • One full-color countersheet
 • 12 geomorphic cardboard map sections
 • 8 nationality card decks (60 per deck) [France, Britain, Russia, Spain, Austria, Ottoman, Prussian, and United States]
 • 2 Player Aid Cards
 • Rules
 • 4 6-sided dice, 4 8-sided dice, 4 10-sided dice
Waga:
2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
GMT0801


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.92
na podstawie 13 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń ManoeuvreNajbardziej przydatne recenzje

Rastula

Liczba recenzji: 66

Trochę szachowa, z doklejonym napoleońskim klimatem gra wojenna. Brzmi niezbyt zachęcająco? A jednak gra się doskonale. Modularna plansza i talie wielu armii zapewniają nieskończoną ilość różnorodnych rozgrywek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marek

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z tych gier, po rozegraniu której natychmiast masz ochotę zasiąść do kolejnej partii.
Oczywiście trzeba sobie od razu wyjaśnić, że nie jest to żadna symulacja XIX - wiecznego pola bitwy, ale prosta gra o mechanice podobnej do bardziej znanych Memoir'44 czy Battlelore. Również w mojej opinii, Manouvre oba wymienione tytuły bije na głowę, pomimo mniej efektownego wykonania. W Manouvre nie ma plastikowych figurek ani pięknych tekturowych planszy, ale już po pierwszej rozgrywce przestajesz na to zwracać uwagę. Kawaleria wygląda jak kawaleria, las jak las - czego chcieć więcej? W grze świetnie funkcjonuje mechanika, która pomimo znacznego elementu losowości, daje graczowi duży wpływ na grę (a przynajmniej sprawia takie wrażenie :-). Gra potrafi być też do końca emocjonująca. Widziałem wiele partii w których gracz tracący na początku bitwy dwie jednostki, potrafił na końcu wyjść zwycięsko.
Jeżeli szukacie emocjonującej, niezbyt skomplikowanej gry na dwóch graczy, trwającej nie dłużej niż godzinę - to Manouvre jest naprawdę ideałem - 5/5!


Krystian

Liczba recenzji: 4

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Tego właśnie spodziewałem się po tej grze. Dużo emocji i dobrej zabawy w stosunkowo krótkim czasie ok.60 minut.
Oczywiście z historii są tu tylko nazwy, ale ta gra nie aspiruje przecież do żadnej symulacji i spełnia w 100% moje oczekiwania.
Zdecydowanie bardzo doby wybór.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie