Martinique (edycja polska)

Pojedynek o pirackie skarby
69 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Stara legenda głosi, że na wyspie Martynika ukryto nieprzeliczone skarby: złoto, klejnoty i kosztowności, pochodzące ze statków handlowych, plądrowanych i zatapianych przez piratów. Morscy rozbójnicy przybywali potem na wyspę, by zakopać swój łup. Niejeden śmiałek próbował odszukać zaginione skarby, ale nikomu się to nie udało.   Jesteś kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki. Rankiem rzuciłeś kotwicę, wybrałeś czterech zaufanych ludzi i popłynąłeś szalupą na ląd.  Zamierzasz odnaleźć splamione krwią złoto. Czy odkryjesz legendarny skarb i dołączysz do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz?   Cel gry   Każdy gracz jest kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki, i pragnie zdobyć Zagubiony Skarb. Gracz, który go odnajdzie i wykopie zostanie zwycięzcą, a jego imię trafi do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz. Jeżeli Zaginiony Skarb nie zostanie odnaleziony, zwycięży posiadacz największej liczby punktów zwycięstwa, a legenda o skarbie pozostanie żywa...
Autor:
Emanuele Ornella
Wydawca:
Axel
109,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Stara legenda głosi, że na wyspie Martynika ukryto nieprzeliczone skarby: złoto, klejnoty i kosztowności, pochodzące ze statków handlowych, plądrowanych i zatapianych przez piratów. Morscy rozbójnicy przybywali potem na wyspę, by zakopać swój łup. Niejeden śmiałek próbował odszukać zaginione skarby, ale nikomu się to nie udało.

 

Jesteś kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki. Rankiem rzuciłeś kotwicę, wybrałeś czterech zaufanych ludzi i popłynąłeś szalupą na ląd.  Zamierzasz odnaleźć splamione krwią złoto. Czy odkryjesz legendarny skarb i dołączysz do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz?

 

Cel gry

 

Każdy gracz jest kapitanem pirackiego okrętu, który właśnie przybił do brzegów Martyniki, i pragnie zdobyć Zagubiony Skarb. Gracz, który go odnajdzie i wykopie zostanie zwycięzcą, a jego imię trafi do panteonu największych i najsławniejszych piratów siedmiu mórz. Jeżeli Zaginiony Skarb nie zostanie odnaleziony, zwycięży posiadacz największej liczby punktów zwycięstwa, a legenda o skarbie pozostanie żywa...

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 plansza
 • 8 piratów (4 czerwonych i 4 czarnych)
 • 1 płócienny woreczek
 • 96 żetonów zdobyczy
 • 16 żetonów mapy (8 liter i 8 cyfr)
 • 3 żetony jokerów
 • 2 znaczniki (1 czerwony i 1 czarny)
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

3.77
na podstawie 69 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Martinique (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Galador

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Kupiłem ją skuszony promocyjną ceną i jestem bardzo zadowolony. Jest tu trochę losowości, ale i kombinowania przy poruszaniu pionkami marynarzy szukających skarbu, które można przesunąć jedynie o określoną liczbę pól. Końcowe poszukiwanie skarbu także jest ciekawe, porównuje się zaznaczone przez siebie lokalizacje z lokalizacjami wskazanymi przez przeciwnika i eliminuje kolejne współrzędne.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest przyznanie jakiejś liczby punktów za główny skarb, tak by gracze nie skupiali się jedynie na nim, ale także trwała walka o kolejne "małe" skarby.

Muszę też spróbować gry z podkładem muzycznym w postaci szantów :)


Dorota

Liczba recenzji: 170

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kupiłam za ok 19zł w promocji. W tym przedziale cenowym warto było ją kupić. Prosta, z czasem staje się monotonna, no i faktycznie dłużej się ją rozkłada, niż trwa gra. Jednak jest solidnie wykonana i ciekawa tematyka w sam raz dla chłopców. Na prezent jak znalazł! Szkoda, że tylko na dwie osoby.


Bonku

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

"Dobra" gra dla dwojga. Kupiłem w promocji za 20zł i zdecydowanie była warta nawet trzykrotnie większej kwoty! Bardzo przystępna dla każdego, nawet nowicjuszy. Planszówkowe dinozaury się nie wynudzą, ale mogą nieco narzekać. Według mnie nie ma na co.


Ale 100zł bym nie dał :P


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie