Mr. Jack (edycja polska)

Na tropie największego zbrodniarza w historii!
24 opinie
 • 2 osoby
 • od 9 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Wąskie uliczki dzielnicy Whitechapel skrywają swoje mroczne tajemnice. Jack (zwany też Kubą Rozpruwaczem) przemyka niezauważony pod osłoną nocy. Do Londynu przybyli najlepsi detektywi, aby złapać złoczyńcę, zanim ciemność skryje jego niecne uczynki na zawsze. Śledczy są coraz bliżej, lecz Jack jest bardzo przebiegły! W rzeczywistości podszywa się pod jednego z tropiących; czy pozostałym uda się go zdemaskować?Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas której najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów, Kuba Rozpruwacz, zmierzy się z najwspanialszymi przedstawicielami Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele.Na czym to polega?W trakcie rozgrywki jeden z graczy przyjmie rolę Kuby Rozpruwacza, który po dokonaniu zbrodni próbuje opuścić szczelnie zamknięty East End. Osoba wcielająca się w postać złoczyńcy staje się ukrytym zbrodniarzem - jednym z ośmiu pionków na planszy - którego celem jest pozostanie w ukryciu bądź ucieczka z miejsca zdarzenia. Drugi gracz - przedstawiciel Scotland Yardu - w trakcie gry ma tylko jedną szansę na udane odgadnięcie sprawcy!Obaj gracze będą przemieszczać po planszy wszystkie dostępne pionki, aby spróbować zdezorientować przeciwnika. W rozgrywce kluczowe jest rozmieszczenie postaci względem znajdujących się w mieście latarni. Osoby znajdujące się w ich bezpośrednim sąsiedztwie są widoczne (bo w świetle każdy może zobaczyć ich twarz; rozpoznają też siebie nawzajem). Na końcu każdej tury Jack musi stwierdzić, czy jego postać jest widoczna, czy niewidoczna, co pozwala śledczemu zawężać krąg podejrzanych.Gra kończy się ujęciem Kuby, jego ucieczką bądź nieudaną próbą wskazania mordercy. 
Autor:
Bruno Cathala, Ludovic Maublanc
Ilustracje:
Pierô
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wąskie uliczki dzielnicy Whitechapel skrywają swoje mroczne tajemnice. Jack (zwany też Kubą Rozpruwaczem) przemyka niezauważony pod osłoną nocy. Do Londynu przybyli najlepsi detektywi, aby złapać złoczyńcę, zanim ciemność skryje jego niecne uczynki na zawsze. Śledczy są coraz bliżej, lecz Jack jest bardzo przebiegły! W rzeczywistości podszywa się pod jednego z tropiących; czy pozostałym uda się go zdemaskować?

Mr. Jack to dwuosobowa gra dedukcyjna podczas której najbardziej tajemniczy zbrodniarz wszechczasów, Kuba Rozpruwacz, zmierzy się z najwspanialszymi przedstawicielami Scotland Yardu z kultowym Sherlockiem Holmes'em na czele.

Na czym to polega?

 1. W trakcie rozgrywki jeden z graczy przyjmie rolę Kuby Rozpruwacza, który po dokonaniu zbrodni próbuje opuścić szczelnie zamknięty East End. Osoba wcielająca się w postać złoczyńcy staje się ukrytym zbrodniarzem - jednym z ośmiu pionków na planszy - którego celem jest pozostanie w ukryciu bądź ucieczka z miejsca zdarzenia. 
 2. Drugi gracz - przedstawiciel Scotland Yardu - w trakcie gry ma tylko jedną szansę na udane odgadnięcie sprawcy!
 3. Obaj gracze będą przemieszczać po planszy wszystkie dostępne pionki, aby spróbować zdezorientować przeciwnika. W rozgrywce kluczowe jest rozmieszczenie postaci względem znajdujących się w mieście latarni. Osoby znajdujące się w ich bezpośrednim sąsiedztwie są widoczne (bo w świetle każdy może zobaczyć ich twarz; rozpoznają też siebie nawzajem). Na końcu każdej tury Jack musi stwierdzić, czy jego postać jest widoczna, czy niewidoczna, co pozwala śledczemu zawężać krąg podejrzanych.
 4. Gra kończy się ujęciem Kuby, jego ucieczką bądź nieudaną próbą wskazania mordercy. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 8 pionków postaci
 • 8 kart postaci
 • 8 kart alibi
 • plansza
 • 2 żetony kordonów
 • 2 żetony włazów
 • 6 żetonów latarni
 • znacznik tury
 • karta świadka
 • instrukcja
Waga:
900 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.75
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Mr. Jack (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Paweł

Liczba recenzji: 85

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Szukałem gry typowo dla dwóch osób żeby można było rozegrać szybką partie i mr. Jack był dobrym wyborem. Przyjemnagra w której trzeba troche pokminić i za bardzo nie da sie zaplanować swoich ruchów z wyprzedzeniem. Ja sie czuje lepiej w roli Kuby a żona z roli detektywa także role ustalone


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Aneta

Liczba recenzji: 407

Jak dla mnie ideał :)

Jedna z lepszych 2 osobówek ever :) To zdecydowanie gra z klimatem. Już nie możemy się doczekać paczki z Nowym Jorkiem :)


Docia

Liczba recenzji: 400

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra dwuosobowa! Z mężem bardzo dobrze się bawiliśmy.
Gra ma klimat i trzeba sporo główkować.
Gra w nowej wersji ma miejsce na karty i tor czasu w innym miejscu - kwestia kosmetyczna.
Gorąco polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor: Pojedynek

Splendor: Pojedynek


Klienci, którzy kupili Mr. Jack (edycja polska), kupili również: