Splendor: Pojedynek

Taktyczna gra dla dwóch mistrzów jubilerskich!
16 opinii
 • 2 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Jako mistrz gildii jubilerów tworzysz misterne i majestatyczne ozdoby dla monarchów i innych potężnych przywódców świata renesansu, w zamian zyskując coraz większy prestiż i majątek. Na horyzoncie pojawił się jednak ambitny rywal! Stań z nim w szranki, zbieraj kamienie szlachetne, perły oraz złoto, a następnie twórz z nich ozdoby oraz drogocenną biżuterię. Zyskaj przychylność monarchów, zdobywaj prestiż i stań się najlepszym jubilerem! Splendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące! Na czym to polega?  W swojej turze gracz bierze znaczniki z planszy albo wykorzystuje posiadane znaczniki do kupowania kart klejnotów, dzięki którym zdobywa punkty prestiżu i korony. Te z kolei zbliżają go do wygranej. Karty klejnotów zapewniają również dodatkowe umiejętności i premie, które obniżają koszt kolejnych kart. W ten sposób z każdą turą poszerzają się nasze możliwości zakupowe. Aby wygrać, na koniec swojej tury gracz musi spełnić 1 z 3 warunków wskazanych na kafelku zwycięstwa. Dlaczego pokochasz tę grę? Podobnie jak w klasycznej odsłonie gry Splendor, tutaj również mamy do czynienia z wyścigiem o to, kto jako pierwszy spełni warunek zwycięstwa. Można tego dokonać na 3 różne sposoby, więc stale musimy pilnować drugiego gracza, dbając jednocześnie o własny zrównoważony rozwój. Specjalna plansza, na której wykładamy znaczniki klejnotów oraz związane z nią dodatkowe zasady sprawiają, że także ten element gry nabiera strategicznego charakteru. Od teraz nie tylko możemy podbierać przeciwnikowi potrzebne kolory, ale też ograniczać jego możliwości w ich łączeniu! Karty klejnotów w tej wersji zyskały specjalne umiejętności. Nie tylko produkują dla nas na stałe kryształy w odpowiednim kolorze, ale też zapewniają bonusy takie jak możliwość rozegrania dodatkowej tury, podkradanie przeciwnikowi znaczników czy dodatkowe przywileje. Mimo modyfikacji gra zachowuje swój prosty charakter i nadal doskonale nadaje się na początek przygody z planszówkami. Gra zwyciężyła w kategorii Najlepsza Gra Dwuosobowa w Planszowym Gram Prix 2023. 
Autor:
Marc André, Bruno Cathala
Ilustracje:
Davide Tosello
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Jako mistrz gildii jubilerów tworzysz misterne i majestatyczne ozdoby dla monarchów i innych potężnych przywódców świata renesansu, w zamian zyskując coraz większy prestiż i majątek. Na horyzoncie pojawił się jednak ambitny rywal! Stań z nim w szranki, zbieraj kamienie szlachetne, perły oraz złoto, a następnie twórz z nich ozdoby oraz drogocenną biżuterię. Zyskaj przychylność monarchów, zdobywaj prestiż i stań się najlepszym jubilerem!

Splendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące!

Na czym to polega? 

W swojej turze gracz bierze znaczniki z planszy albo wykorzystuje posiadane znaczniki do kupowania kart klejnotów, dzięki którym zdobywa punkty prestiżu i korony. Te z kolei zbliżają go do wygranej. Karty klejnotów zapewniają również dodatkowe umiejętności i premie, które obniżają koszt kolejnych kart. W ten sposób z każdą turą poszerzają się nasze możliwości zakupowe.

Aby wygrać, na koniec swojej tury gracz musi spełnić 1 z 3 warunków wskazanych na kafelku zwycięstwa.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Podobnie jak w klasycznej odsłonie gry Splendor, tutaj również mamy do czynienia z wyścigiem o to, kto jako pierwszy spełni warunek zwycięstwa. Można tego dokonać na 3 różne sposoby, więc stale musimy pilnować drugiego gracza, dbając jednocześnie o własny zrównoważony rozwój.
 • Specjalna plansza, na której wykładamy znaczniki klejnotów oraz związane z nią dodatkowe zasady sprawiają, że także ten element gry nabiera strategicznego charakteru. Od teraz nie tylko możemy podbierać przeciwnikowi potrzebne kolory, ale też ograniczać jego możliwości w ich łączeniu!
 • Karty klejnotów w tej wersji zyskały specjalne umiejętności. Nie tylko produkują dla nas na stałe kryształy w odpowiednim kolorze, ale też zapewniają bonusy takie jak możliwość rozegrania dodatkowej tury, podkradanie przeciwnikowi znaczników czy dodatkowe przywileje.
 • Mimo modyfikacji gra zachowuje swój prosty charakter i nadal doskonale nadaje się na początek przygody z planszówkami.
Najlepsza Gra PlanszowaGra zwyciężyła w kategorii Najlepsza Gra Dwuosobowa w Planszowym Gram Prix 2023. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • kafelek zwycięstwa
 • 67 kart klejnotów
 • 3 zwoje przywilejów
 • 25 znaczników
 • 4 karty monarchów
 • plansza
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
1,02 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
SCSPL2PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.94
na podstawie 16 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor: PojedynekNajbardziej przydatne recenzje

Natali100

Liczba recenzji: 1

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra, która przewyższyła o głowę swój pierwowzór ( który po dziś dzień chętnie gości na naszym stole), tym razem "Splendor" wraca jako wersja dla duetu poszukującego czegoś ciekawego, miłego dla oka i prostego.

Polecam gorąco sprawdzić ten tytuł, bo jest wart wydania każdej złotówki, a ile emocji dostarczy przy stole, ale o tym to ju musicie się sami przekonać :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grzegorz

Liczba recenzji: 14

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Super gra, dobrze wydana :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Liczba recenzji: 2

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo przyjemna gra do pogłówkowania.
Dobrze nadaje się w podróż ze względu na gabaryty.
Dużym plusem jest to że w porównaniu z oryginałem rozgrywka toczy się szybciej a dodane do gry "ulepszacze" potrafią dużo namieszać i odwrócić szalę zwycięstwa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Mam pytanie odnośnie zasad gry. Czy jeśli zdobyłam już w kartach 6 koron i pobrałam dwie karty monarchów, to czy jak ponownie zdobędę 3 korony w kartach to pobieram kartę monarchy, czy mogę mieć max 2? Pozdrawiam

~ Aneta 16.10.2023 07:50

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jakie koszulki na karty?

~ Natalia 20.10.2022 19:26

Pasują mini european 44x68 są o jakieś 3 mm wyższe od karty, ale na szerokość idealne.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maja 04.11.2022 18:45

A czy karty mieszczą się później w pudełku?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Anna 06.11.2022 16:32

Mieszczą się, ale plansza już nie wchodzi idealnie. Wieku pudełka do zamknięcia brakuje jakieś 0,5 cm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mirosław 09.11.2022 19:26

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajniacy Duet

Tajniacy Duet

7 Cudów Świata: Pojedynek

7 Cudów Świata: Pojedynek

Jaipur (nowa edycja)

Jaipur (nowa edycja)