Mroczny Zamek

Wydostań się z najmroczniejszych lochów
9 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 20 - 45 minut
 • wydanie polskie
Zostaliście niesłusznie uwięzieni w czeluściach Mrocznego Zamku. Wraz z pozostałymi więźniami podejmujecie się desperackiej próby ucieczki. Jednak zamek to przeklęte miejsce, w którym roi się od strachów, pułapek i wyzwań... Mroczny Zamek to prosta przygodowa gra fantasy dla 1–4 graczy. Skupia się na budowaniu atmosfery, snuciu opowieści i szeroko pojętej rozrywce. To idealna pozycja dla ludzi dopiero zaczynających swoją planszówkową podróż. Jej przygotowanie trwa 2 minuty, rozgrywka zajmuje około 30 minut, a zamek jest za każdym razem tworzony w losowy sposób, więc każda gra jest inna. Celem gry jest zakończenie każdej karty rozdziału z talii zamku i utrzymanie wszystkich uciekinierów przy życiu. Jeśli się Wam uda, uciekacie z Mrocznego Zamku i wygrywacie wspólnie grę. Jeśli jednak ktoś po drodze zginie, gra natychmiast się kończy i musicie spróbować swych sił jeszcze raz! Na czym to polega? Na samym początku gracze wybierają swoje postaci – zwróćcie uwagę, jakie mają umiejętności, bo największe szanse na zwycięstwo ma dobrze zbalansowana drużyna. Punkty życia, które otrzymują bohaterowie, są zależne od liczby graczy biorących udział w zabawie. Podczas rozgrywki będziecie po kolei odkrywali i rozpatrywali karty kolejnych rozdziałów. Znajdują się na nich warunki ukończenia rozdziału – są to przeróżne zadania do wykonania: od walki poprzez rzuty kośćmi, aż do podjęcia kluczowych decyzji. Ostatnią kartą w talii jest zawsze Mroczny Władca – pokonanie go jest równoznaczne ze zwycięstwem i ucieczką z Mrocznego Zamku. Pamiętajcie, że warunkiem zwycięstwa jest utrzymanie przy życiu wszystkich postaci! Dlaczego pokochasz tę grę? Mroczny Zamek pozwala nam na prostą, a jednocześnie niezwykle klimatyczną zabawę przygodową. Tekst na kartach wprowadza nas w historię naszej ucieczki oraz postaci, ale to od nas zależy, jak bardzo wczujemy się w zabawę i jak wielką przygodę przeżyjemy. Mimo prostych zasad, gra daje nam wiele możliwości i wcale nie jest łatwo ją wygrać, zwłaszcza na początku. Mechanizmów rządzących rozgrywką oraz znalezienia właściwego balansu uczymy się wraz z kolejnymi partiami. Dzięki zmiennym układom kart oraz kluczowym decyzjom, które podejmujemy w trakcie zabawy, każda partia jest zupełnie inna. Jeśli zabraknie nam kompanów do zabawy, Mroczny Zamek posiada również tryb jednoosobowy, w którym kierujemy dwoma uciekinierami.
Autor:
Alex Crispin, Thomas Pike, James Shelton
Ilustracje:
Alex Crispin
Wydawca:
Rebel
129,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Zostaliście niesłusznie uwięzieni w czeluściach Mrocznego Zamku. Wraz z pozostałymi więźniami podejmujecie się desperackiej próby ucieczki. Jednak zamek to przeklęte miejsce, w którym roi się od strachów, pułapek i wyzwań...

Mroczny Zamek to prosta przygodowa gra fantasy dla 1–4 graczy. Skupia się na budowaniu atmosfery, snuciu opowieści i szeroko pojętej rozrywce. To idealna pozycja dla ludzi dopiero zaczynających swoją planszówkową podróż. Jej przygotowanie trwa 2 minuty, rozgrywka zajmuje około 30 minut, a zamek jest za każdym razem tworzony w losowy sposób, więc każda gra jest inna.

Celem gry jest zakończenie każdej karty rozdziału z talii zamku i utrzymanie wszystkich uciekinierów przy życiu. Jeśli się Wam uda, uciekacie z Mrocznego Zamku i wygrywacie wspólnie grę. Jeśli jednak ktoś po drodze zginie, gra natychmiast się kończy i musicie spróbować swych sił jeszcze raz!

Na czym to polega?

Na samym początku gracze wybierają swoje postaci – zwróćcie uwagę, jakie mają umiejętności, bo największe szanse na zwycięstwo ma dobrze zbalansowana drużyna. Punkty życia, które otrzymują bohaterowie, są zależne od liczby graczy biorących udział w zabawie.

Podczas rozgrywki będziecie po kolei odkrywali i rozpatrywali karty kolejnych rozdziałów. Znajdują się na nich warunki ukończenia rozdziału – są to przeróżne zadania do wykonania: od walki poprzez rzuty kośćmi, aż do podjęcia kluczowych decyzji.

Ostatnią kartą w talii jest zawsze Mroczny Władca – pokonanie go jest równoznaczne ze zwycięstwem i ucieczką z Mrocznego Zamku. Pamiętajcie, że warunkiem zwycięstwa jest utrzymanie przy życiu wszystkich postaci!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Mroczny Zamek pozwala nam na prostą, a jednocześnie niezwykle klimatyczną zabawę przygodową. Tekst na kartach wprowadza nas w historię naszej ucieczki oraz postaci, ale to od nas zależy, jak bardzo wczujemy się w zabawę i jak wielką przygodę przeżyjemy.
 • Mimo prostych zasad, gra daje nam wiele możliwości i wcale nie jest łatwo ją wygrać, zwłaszcza na początku. Mechanizmów rządzących rozgrywką oraz znalezienia właściwego balansu uczymy się wraz z kolejnymi partiami.
 • Dzięki zmiennym układom kart oraz kluczowym decyzjom, które podejmujemy w trakcie zabawy, każda partia jest zupełnie inna.
 • Jeśli zabraknie nam kompanów do zabawy, Mroczny Zamek posiada również tryb jednoosobowy, w którym kierujemy dwoma uciekinierami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 45 kart rozdziałów
 • 6 kart postaci
 • 5 kart mrocznych władców
 • 35 kart przedmiotów
 • karta pomocy
 • karta początkowa
 • 9 kości rozdziałów
 • 6 kości postaci
 • notes
 • 4 ołówki
 • instrukcja
Waga:
865 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
TBL001PL


Recenzje

4.22
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Mroczny ZamekNajbardziej przydatne recenzje

Łukasz

Liczba recenzji: 1

Gralem w wersje angielska - z czystym sumieniem polecam. Gra jest bardzo prosta jesli chodzi o zasady, ale trudna w kwestii samej rozgrywki - dojsc do konca i pokonac glownego bossa to naprawde ciezki kawalek chleba, szczegolnie jesli postaci dobieramy losowo, a nie wybieramy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kuhaku

Liczba recenzji: 17

W grze jest niesamowicie dużo losowości, i trzeba nad nią dobrze zapanować i liczyć, aby udało się ją przejść.
Regrywalność wydaje się być problemem, jednak dla mnie do tej pory nie straciła ona na uroku.
Niezwykle klimatyczna, duże, pięknie ilustrowane karty, oraz prosta, ale ciekawa mechanika rozgrywki.


Sapphire101

Liczba recenzji: 168

Mroczny zamek jednych odrzuca swoim wyglądem, innych zachęca - nas dosłownie zauroczył minimalistycznym wykonaniem. Ilustracje niczym linoryty, przywodzą na myśl "Magię i Miecz". są mroczne, klimatyczne, czarno-białe, co czyni je wyjątkowymi w świecie gier planszowych, gdzie często następuje przerost formy nad treścią. Dodatkowo - opisy na kartach są równie ciekawe, co oprawa graficzna (ukłon w stronę tłumaczy).

Gra jest bardzo prosta pod względem samej rozgrywki/wyjaśnienia zasad nowym graczom. Instrukcja mówi, że zasady da się przekazać w 5 minut i można rozpocząć ucieczkę z zamku i jest to fakt. Pomimo wspomnianej wyżej prostoty - rozgrywka daje dużo frajdy (o ile nie znamy kart), a ucieczka nie zawsze się nam udaje. Według mnie nie do końca jest to gra planszowa (bo właściwie planszy tutaj nie ma), a do dyspozycji mamy karty „rozdziałów” oraz „karty” postaci i przedmioty, a o wyniku „starcia” czy „testu” decyduje rzut kością – nie jest zatem błędnym stwierdzenie, że „Mroczny Zamek” jest bliższy grom RPG niż typowym planszówkom. Od graczy zależy jak bardzo wczują się w klimat i w jaki sposób będą go budować. Dla niektórych jednak minusem będzie losowość – niestety, ale wszystko zależy od rzutów kośćmi, a te bywają bardzo kapryśne.

Co do samego wykonania gry - pudełko jest dobrze zaprojektowane, z miejscem na wszystkie elementy, kości w grze są również jedyne w swoim rodzaju i b. dobrej jakości. Jedyny minus to brak dedykowanych koszulek na karty oraz brak liczników punktów życia (notesik nie do końca jest dobrym pomysłem, ale dobrze, że jest). Grę polecam jako fajny i przyjemny przerywnik pomiędzy większymi tytułami. Szkoda jedynie, że kart „rozdziałów” jest tak mało, wystarcza ich na trzy w pełni unikalne rozgrywki, ale liczę na dodatki, bo tutaj pole do popisu jest ogromne.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 3
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy można się spodziewać dodatków do Mrocznego Zamku ?

~ Marcin 31.12.2023 08:43

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 04.01.2024 09:19

Czy Rebel zmienił zdanie odnośnie wydania dodatków do gry ?

~ Marek 08.04.2023 11:17

Dodatki nie figurują w planach wydawniczych.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 07.07.2023 10:45

Skoro cały polski nakład gry Mroczny Zamek już się sprzedał, to mam pytanie: czy Rebel planuje wydać po polsku dodatki do tego tytułu?

~ Jubyndal 20.02.2022 21:56

Dodatki nie są aktualnie planowane.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Chrzonszcz 17.03.2022 12:14

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również